Спе6но как да спра кърмата

  • 1 325
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 161
Превързването на гърдите е много опасно и изобщо не се препоръчва да се прави - може да доведе до мастит!Изцеждането до дупка е много неправилно - то дава сигнал на гърдите да произвеждат повече мляко,а не да спират производството.Цеди се само до облекчение на болката,за да не се стимулира лактацията с изпразване на гърдите.


Напълно подкрепям. А ако не те засягам много с въпроса си, защо се налага да си спираш кърмата?

# 16
  • Мнения: 7 803
ами и аз предпо4итам да кърмя но те не искат какво ли не пробвахме о6те в болницата със специалист говорих помагаха силиконови зърна каквото се сетите и не искат да су4ат веднзж су4ат друг път не и само пи6тят до сега цедях и давах от 6и6е но нали ме разбирате колко много време ми коства това аз само храня и цедя  Shocked и по тази при4ина ре6их да я спирам просто не виждам друг на4ин

# 17
  • Мнения: 1 722
Виж, в началото е много трудно, твоята задача е да ги накараш да засучат. Издебни като отварят устенца, ТИ трябва да напъхаш вътре колкото може повече от ареолата. Знам, че ти е писнало да се цедиш, но после пък да видиш колко лесно става, сами ще се обръщат по посока на гърдата. Изпробвай различни пози - легнала, седнала и т.н. Като погъделичкаш брадичката, бебе по рефлес си отваря устенцата, също като гъделичкаш бузката се обраща на тая страна, която гъделичкаш. А пищенето си е нормално - при мен пък беше щото "нямах кърма".

# 18
  • Мнения: 7 803
те и двете са сукали по няколко пъти и то по 70 мл но като не искат не искат  Crossing Arms като искат вси4ко е ок лапа си и си су4е без проблеми без прекъсвания абе направо супер пък аз тогава кърма имах колкото иска6  Crazy ама като не искат и по 2 4аса сме ги ръ4кали ве4е умират от глад и не

# 19
  • София
  • Мнения: 748
като ти е трудно,недей да кърмиш!по-добре децата да имат нормална майка,отколкото изнервена.не знам какво е да гледаш 2 деца,но моят ми стига.особено ако ги гледаш сама,сигурно е много трудно.ако ще се чувстваш по-добре,спираш да ги кърмиш и това е!недей да изпитваш вина.аз също имах такъв период,но имаше кой да ми помогне и го преодолях.желая ти успех!постъпи както чувстваш,че ще е най-добре за всички ви.

# 20
  • Мнения: 3 161
Жалко... сигурна съм, че не ти е лесно. Две деца на главата, проблемно хранене, препълнени и болезнени гърди.... Не виждам само че някакъв проблем, освен че децата не искат да сучат в определени моменти. Инстинктът ми казва да те окуража да опиташ отново, да спреш цеденето, добавките (ако даваш), да махнеш шишетата (най-вероятно те объркват сукането) и да изчакаш да поискат... така и гърдите ще се облекчат скоро. Но ей сега ще скочат защитничките на правата на жената да спре, ако така е решила. Пък и сигурно за себе си вече си решила и си почнала медикаментите де. Така че - успех с отбиването и дано скоро ти минат болките. Все пак подкрепям съвета на Бу да се свържеш с ЛаЛече Лигата, може да ти дадат добър съвет за отбиването.

# 21
  • Мнения: 7 803
да свързах се ве4е благодаря на вси4ки ви за съветите  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 7 803
аз да кажа последно успях да се видя с лекар даде ми хап4ета и схема за запу6ване и дума не стана каза като боли да налагам с извара мога само да кажа 4е изварата била въл6ебна  Wink толкова бърз ефект има 4е не е за вярване

Общи условия

Активация на акаунт