Зъбките

  • 5 259
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 219
Боевска, майка ми работи в Пловдив. Малко сложничко ще ти дойде да отише до там Grinning , но ако все пак решиш..... ще те свържа с нея. Тя излиза в отпуска от следващата седмица, обаче, и ще пътува.
По-лесно ще ти бъде да дойдеш до София, може би. Не мога да ти препоръчам конкретен детски стамотолог, но в Стоматологичния факултет (на ул. "Прага", до Военна болница) има катедра по Детска стоматология (майка ми работи в катедрата по Детска стоматология на Пловдивдския Стоматологичен факултет). Там със сигурност има добри специалисти. Мога да помоля майка ми да препоръча някой от софийската катедра. Не знам доколко има впечатления от работата им, но все пак се познават.

За София съм чувала добри отзиви и за Юниордент. Мисля че това е център само с детски стоматолози. Преди, ако не се лъжа, се намираше до кино Одеон, но дали не са го преместили нямам и най-малка представа. Ако някой има повече информация, нека да даде координати и мнение.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Taneto
vivi, не съм чела колкото теб, но ми звучи много убедително, че проблемът в световен мащаб с кариеса има нещо общо с флуорирането на водата в много от страните, ти сигурно знаеш къде се прави това.
в минералните води така и така има флуор, има го и в пастите за зъби, макар че аз избягвам точно тези.
и аз не агитирам никой. знам само, че съм пълна с кариеси, а помня много добре какви огромни количества флуорни таблетки съм изгултата в училище, дори аз самата съм ги раздавала на съучениците си в голямото междучасие....дали те нямат вина за лошите ми зъби?!


Тане, в темите за флуора съм писала накратко това, което знам от майка ми и от въпросните писания, дето ги изчетох, че количеството на флуор, което трябва да се приема от деца до 2 годишна възраст, е не повече от 0,25мг. на ден ОБЩО от всички източници-в това число вода, пасти, капки и т.н. Който иска да прави флуорна профилактика на кариеса, трябва да получи информация (от ХЕИ или водостабдителното дружество) какво е съдържанието на флуор в питейната вода в населеното място, в което живее. 0,25мг. флуор се съдържат в 4 капки Зимафлуор. Като се знае какво е съдържанието на флуор във водата се прави елементарна аритметика колко капки Зимафлуор да се дават.
За да не се получи предозиране, профилактиката се провежда до 200 дни в годината. Аз не давам капки в събота и неделя, правих веднъж една пауза от 2 седмици, сега съм спряла за 1 месец и мисля, че така ще докарам дните в годината, в които давам капки, до около 200.
Уффф, пак ще се отплесна. Много може да се пише по въпроса, но спирам!
Само ще кажа, че никак, ама никак не мога да приема, че флуорът причинява кариес!

И на нас ни раздаваха флуорни таблетки в училище-само един срок (което е крайно недостатъчно като продължителност) и аз се правех, че ги смуча, но при първа възможност ги изхвърлях през прозореца. Бяха ми много отвратителни.

# 17
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Boevska
Здравейте,
   Зъбките на моето бебе пробиха без лигавене,без температура,без дори да подозираме края на 2 месец . Веднага отидохме при нашият педиатар, който каза ,че му се случва за първи път в неговата практика толко рано поникнали зъбки и ми препоръча да се консултирам със стоматолог,но и там нищо не ми казаха.В книгите нищо не пише за по-ранното никнене на забите.Познати ме шашкат като казват,че ще и се развалят много по-рано и ще си имам проблеми с това.Интересувам се дали това е вярно и има ли значение кога ще поникнат млечните зъбки.    Confused:  Confused:  Confused:



Pri vsqko dete tova e mnogo individualno!
Na moite i na dvamata zapochnaxa da im niknat zubite kogato stanaxa pochti na po edna godinka.....  Rolling Eyes  .. no sum vigdala i takiva deto na po 6 - 7 meseca imat pochti vsichki zubi v ustata ...

# 18
  • Мнения: 704
Искам и аз да споделя. Дъщеря ми - на 1г.и 9м. има 15 зъба, наскоро пробиха кучешките, сега долните странични резци - много й е трудно. Вечер започва да нервничи, през нощта проплаква - не е болна, няма температура, само започва неистово да си чеше венците. Вчера я водихме на консултация /високи сме цели 94см/ , докторката каза, че има гингивит - възпаление на венците и й предписа разтвор за мазане. Дано да помогне, че много се изнерви детенце.

# 19
  • Мнения: 1 599
Цитат на: Boevska
Здравейте,
   Зъбките на моето бебе пробиха без лигавене,без температура,без дори да подозираме края на 2 месец . Веднага отидохме при нашият педиатар, който каза ,че му се случва за първи път в неговата практика толко рано поникнали зъбки и ми препоръча да се консултирам със стоматолог,но и там нищо не ми казаха.В книгите нищо не пише за по-ранното никнене на забите.Познати ме шашкат като казват,че ще и се развалят много по-рано и ще си имам проблеми с това.Интересувам се дали това е вярно и има ли значение кога ще поникнат млечните зъбки.    Confused:  Confused:  Confused:

Не ги слушай близките ти ... та на мъжът ми като са израснали на 9  месеца та какво??? Зъбите му са просто мечта...пълен е с кариеси..А имам приятелка (на 25 г. ) няма нито 1 кариес нито 1 дупка а зъбите са почнали да и никнат на 4 месеца???Май не трябва да се вярва на глупости...

# 20
  • Мнения: 197
Здравейте, момичета. Сега я видях тази тема и ми стана много интересно. Дъщеря ми се роди със зъбче, което падна след около 2 седмици. сега е на 1год. и 2мес. а на това място още не е избило друго зъбче/съмнявам се че ще избие изобщо/. Въобще при нея зъбите избиваха в пълен хаос. Първото/нормално/ се появи на почти три мес., след това кучеш ките, горните резци и кътниците сега. Интересно ми е тези майчета, които са чували за такива случаи, знаят ли дали ще поникне някога там зъб? Казаха ми че не е хубаво на бебе да се прави снимка                                                                                                
Много целувки на сладките бебоци.

Общи условия

Активация на акаунт