Подадохте ли молби за винетки?

  • 117 413
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 456
                Мъжът ми каза,че това е пълна подигравка и въобще няма нужда от чл.2 ал.2.По същество чл.1 изключва децата от правото да ползват безплатна винетка,ако разбира се не са собственици на автомобили в съответния клас,защото с по-мощни коли не става.Всичко друго е гавра с родителите.Отново се демонстрира "грижа" за децата и отново тя е само прах в очите.Както е и всичко друго свързано с хората с увреждания.В момента мисля как да дам гласност на поредната "добра" новина и демонстрирана "грижа" за нормалното интегриране на децата ни.Твърдо съм решила ,
че сядам и пиша и до Министерството на транспорта и до  Министерството на социалните "безгрижия".Ще ми се да ги попитам как не ги е срам и най-сетне да разберат,че не могат да ни замазват очите с псевдо грижи.
                Ей,щО ли не си хванах багажа още 89-та година и да тегля майната на милата ни родина и  вероятно детето ни щеше да е здраво,а и там се полагат особени грижи за деца като нашите. Sick

# 76
  • Мнения: 9 973
Didia Hug Не се ядосвай мила,не си заслужава!
На мен всички в социалните ми се смяха,че 5м. бебе иска карта за инвалид за паркиране.Попитах я,ако беше нейното дете-на ръце ли ще го носиш?Така се засрами,ама ми е все 200  Naughty Аз по принцип ползвам градски транспорт,мъжа ми из центъра не ходи с колата,но като ни се полага-ще вземем.Цял живот сме плащали за това-да дадем на тези,на които се полага

# 77
  • Мнения: 7 456
                         Деси,нощите дни са ми станали. Cry Не за винетката разбира се! Laughing Дразни ме факта,че никой не се замисля по каква пътечка вървим и ни третират като натрапници.Участвах в един проект и видях какво се прави за децата в други страни и ми стана толкова болно.Аз водя дела и срещу болницата и срещу лекаря.Седем години нашият "демократичен и обективен" съд не може да се произнесе.На последното дело направо онемях.Отмениха го ....защото съдийката си имала работа  #Crazy Как така аз не мога да върна родителите сутрин с обяснението ,че имам работа и да си гледат децата в къщи.Ей,тези работи ме дразнят та чак нервите ми стопиха.Навсякъде цари такава оправия,че края и не се вижда.

# 78
  • Мнения: 41
Нашата страна няма управия.Трябва се борим за нашите деца.Аз когато подавах молбите в социални,те си премълчаха че трябва да напиша "от минало време",за да ми изплатят парите,за малката.Добрече го има този форум,от тук прочетох,и когато ги попитах, #2gunfireпогледнахаме с учудване и едната служителка  ме попита от къде знам за това.Побеснях,че като отворих една уста,само гледат като гръмнати.Мъжото е чул как се набирам(той с малката от вън пред вратата),че и той като влезе,стана една.После ми се извиняват,не искам извинение.Искам правата на нашите деца.

# 79
  • Мнения: 7 456
                            Напусала съм жалби навсякъде и да не мислите,че съм получила отговор  Mr. Green поне на една.Хич не им пука.Цялата интеграция и помощ , за която се говори е измислена и порочна.Сега ще плачем за децата в Хайти / нищо против тях нямам,трагедията е огромна/ но ЩО не се сетят за децата по домовете и за децата с увреждания.Само,че при нас е така "барабар Петко с мъжете" и "всяко чудо за три дни".Ето сега и картите за градси транспорт са 20 лв толкова колкото е и ученическата карта.Поне няма да се притеснявам,че детето ще прочете надписа "инвалид" на картата,за сега още не я е виждала защото е първи клас.Ще бъда поне спокойна ,че и съучениците и няма да и се подиграват,защото независимо от факта ,че са малки има двама дето я тормозят и "не я харесвали" Сега е болна и е в къщи,но като тръгне на у-ще ще ида и там да се разбера и с учители и с директор,и с родители дето могат да позволят такова отношение.

# 80
  • Мнения: 223
Момичета, някоя от вас може ли да ми каже ориентировъчно, колко излиза прехвърлянето на колата на инвалид? И действително ли колата се освобождава от данък?
Благодаря ви предварително!

# 81
  • Мнения: 7 456
Момичета, някоя от вас може ли да ми каже ориентировъчно, колко излиза прехвърлянето на колата на инвалид? И действително ли колата се освобождава от данък?
Благодаря ви предварително!
                   Когато колата се прехвърля с дарение няма данък само таксите на нотариуса и те са различни в различните градове.Има минимална такса и от там нататък  нотариусът колко ти вземе.За данъците питай в НАП - за различните %-ти приспадат различен % данъци.Същото е и с телефона,ако е на името на детето,с жилището.

# 82
  • Мнения: 34
Ами не знам точно колко излиза прехвърлянето, но със сигурност има такса за прехвърляне, после някакви такси за нотариуса, нови номера, после я завеждаш в данъчното...и т.н. и т.н. Знам със сигурност, че си освобена от данъци, всяка година ти дават безплатна винетка, можеш да спираш на места за инвалиди като сложиш лепенка на колата (дава се от дружеството на инвалидите) и оставяш копие от решението от ТЕЛК/РЕЛК на таблото. Само, че има едно условие. Трябва колата, която се води на инвалида да се кара поне три години и чак след това може да се продава (ако евентуално ви омръзне и искате да си купите нова). А продажбата е мноооооооого сложна. Особено ако се води на непълнолетно дете. Минава се през съда, издава се разрешително, че родителите на непълнолетното дете могат да продадат негова собственост като се посочва причината за продажбата (например парите от колата са необходими за лечение, лекарства, операции и прочие). Абе общо взето ако прехвърлите колата на детенце после ако решите да я продадете давате почти същите пари, които сте спестили през тези три години, през които сте я карали без данъци и безплатни винетки. Така, че ако се решите  на такава стъпка ви пожелавам успех. Аз лично съм минала два пъти през този ад и мерси...повече няма да правя такива неща. Сега си купихме кола, писахме я на името на мъжа ми, караме си я с купена винетка, но поне ако решим да я продаваме няма да има ходене по мъките... 

# 83
  • Мнения: 3 504
Да се запиша и аз да следя темата Peace, че просто тази тема "безплатни винетки" ми е слабост. От 2006 г., март месец, ми казаха, че нямам право на винетка, защото колата не е на името на детето, което е със 100% с Ч.П., а аз тогава онемях, защото не знаех, че мога да си пиша колата тогава на 4-годишната ми дъщеря, но когато купувахме колата, кой ти знае, какво ни чака, че детето ще се окаже с проблем, и ще има ТЕЛК и т.н. и досега всяка година се боря с този казус и все нямаме право.
Ако аз или съпругът ми имаме ТЕЛК, колата е семейна собственост, получаваш винетка, но явно детето не мога да докажа, че е наша собственост, че тази кола обслужва основно него и то самото малко, малолетно естествено не може да я управлява, но.... Ще й дойде много на нашата мила Родина да дава винетки, ще я разорим.
Отказохме се да я пишем на нейно име, само заради факте, че не дай си БОже се наложи да я продадем, ще ни се разкаже играта в съда, като ги знам какви са и колко ли такси ще трябва да плащаме. Данъкът ни за година е 20 лв, не е проблем за ежегодно плащане.
Изпрочетох всичко, което сте писали, не разбрах някой от вас да има положителен отговор за винетка, без да е на името на детето колата.
ОТ понеделник, ще пращам мъжа ми в социалните, аз не съм се отказала още, ще видя да звънна и в социалното в Пловдив.
Ако не, да търсим съдействие от телевизиите.

# 84
  • Мнения: 7 456
                       И аз си мислех за телевизията,защото на практика нищо не е прието в интерес на децата.Само е записан един член.2,който е проформа.В чл.1 пише "лицата с " този термин включва и децата,но те трябва да имат кола.Чл.2 / за да е работещ/ би трябвало да уточнява,че се дава една винетка за колата,която ползват родителите на такива деца.
                       Само,че какво да очакваш от държава,която отне и намалението на картите за градския транспорт.И там картата на дете с увреждане е със същата цена както и на ученик без проблеми - 20 лв.Та не разбирам каква точно е помощта за детето с увреждане.Или може би аз съм тъпа? Embarassed

# 85
  • Мнения: 3 504
Didia, не си тъпа, истината е проста, децата с увреждания не се толелират както трябва, а те правят луда калинка, нищо не се знае, никой не те опътва, всичко е между хората, както и аз тук от форума научих толкова неща, както за ТЕЛК-а, за дом. телефон, за интеграционните добавки, всичко е от тук, така че не мила родина, а мащеха за народа.

ПЪК като НЕ ДАВАТ винетка, ще си я купим с помощите от ингр. добавки, пак ще е с държавни пари, но ще се ощети детето от някоя лечебна процедура или урок.

# 86
  • Мнения: 5 695
                       И аз си мислех за телевизията,защото на практика нищо не е прието в интерес на децата.Само е записан един член.2,който е проформа.В чл.1 пише "лицата с " този термин включва и децата,но те трябва да имат кола.Чл.2 / за да е работещ/ би трябвало да уточнява,че се дава една винетка за колата,която ползват родителите на такива деца.
Didia, виж това:
Здравейте мами и татковци ! Simple Smile Писах на Ани Цолова  за това как е приета наредба с която се  отпускат винетни стикери на деца с увреждания,но за да се възползва от тази екстра едно дете то трябва да е собственик на автомобил newsm78. Изразих своето възмущение защото смятам , че това не е правилно, защото ако  в едно семейство се роди дете с  увр. за да може да ползва винетка трябва да прехвърли сем. автомобил на името на детето(или ако няма  такъв, като си го купува да е на детето) .Това условие поставя семействата в недоумение защо след като ние се грижим за нашите деца отговаряме за всички проблеми ,подаваме молби ,документи ,получаваме парите които им отпускат  по чл. ,интегр.добавки ...а не може да получим винетен стикер??? Нали ние ги превозваме до болници ,те не могат да шофират,и да си купят кола?  #2gunfireСпоред мен умишлено поставят печки пред нас за да не ползваме винетки и да спестим пари на държавата и  т. на т.     Ани Цолова и репортер от Тази сутрин Иван Георгиев ми писаха и получих предложение да направят репортаж за  нашият проблем но поради много  фактори които ме възпрепятстват аз не мога ,НО МОЛЯ НЯКОЙ ОТ ВАС АКО ИМА ЖЕЛАНИЕ ДА РАЗКАЖЕ ЗА ТОВА В ПРЕДАВАНЕТО НЕКА МИ ПИШЕ ИЛИ МИ СЕ ОБАДИ НА ТЕЛ 0898307433                                                                                                             МОЛЯ ВИ НЕКА НЕ ОСТАВЯМЕ ДЪРЖАВНИЦИТЕ ОТНОВО ДА СЕ ПОДИГРАЯТ С НАС!!!

# 87
  • Мнения: 3 504
Да, прочетох, може модератора да ги обедини темите.

Мога да участвам на живо по тел, не съм от София няма как да присъствам, мисля, че не са малко мамите, които може да се отзоват.
Ако някои от вас участват, на ЛС мога да им пиша мобилния тел, ако се налага да се чуеят мами и от от други градове, преди го бях пуснала в нета на сайтовете ми, но сега го изтрих.

Няма да ми е за сефте да участвам по ТВ, така че съм на линия за мобилна връзка.

Благодаря на майката, която е пуснала до бТВ. Hug

А също така, че е добре да следим за развръзката, да знаем кога ще се предава Peace

# 88
# 89
  • Мнения: 7 456
                     А бе кой 16 годишен в България кара кола.Не сме в  САЩ там май имаха право от тази възраст и си ходят на училище.
                      Ще пиша на  Мама на сладур,че  може всичко да е приключило. Peace

Общи условия

Активация на акаунт