Погачата или отбелязването на 40 дни на бебето

  • 17 117
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 685
Благодаря на всички за изчерпателните отговори!С една дума правиш си купон и чакаш да ти донесат подаръци.Жалко че е еднократно и свеки трябва да направи само една погача/да можеше всеки ден по една/.
Сръчка видях,че си от Свищов,явно и при вас този ритуал не съществува.Аз съм от Бургас там такова нещо няма.Големият ми син родих в Свиленград,където живях известно време и там също не съществува подобно нещо.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
Това май не зависи от града, а от родата - аз не съм много запозната по принцип с ритуалите, даже на моята сватба Ди Джея ми обясни. Но в родата на мъжа ми (и двамата сме от София) си спазват всички традиции и ритуали, та и аз се научих - поне няма да навреди.
А това за изпращането на гостите никой не ми го каза на моята погача и аз на всичките им казах чао, и наистина след това ми спря кърмата - сигурно е съвпадение, ама вие си го спазвайте за всеки случай!

# 17
  • Мнения: 326
Благодаря ви за подробните обяснения. Жалко, че не сме го направили, то било страхотен купон. Моето второ бебе е лятно (август), така че го въведох в обществото много рано (на 17 ден вече бяхме навън), но партито щеше да бъде приятно. Но времето е наше, ще наваксаме. Ние снощи му направихме прощъпулника, за нас това беше първия купон след рождения ден. Ще разказвам на познатите мами, които имат или чакат малки бебета и ще го въведем и в Свищов този обичай.

# 18
  • България
  • Мнения: 224
Утре ставаме на 40 дни HugРазбрах,че само майката ходи в църквата,за да й четат молитва.Вие какво знаете по въпроса?Как отпразнувахте 40 ден? newsm78

# 19
  • Мнения: 7 640
има доста теми по въпроса, прави се погача

# 20
  • София
  • Мнения: 4 381
На зърква се ходи с бебето. На него също му четат молитва. Погачата може да се направи същия ден или около тази дата.

# 21
  • Мнения: 528
Ще си позволя да цитирам Туфка.Извинявай туфке.Ето ти форумчета по въпроса:
Ето малко теми по този въпрос:
Питка на 40-тия ден?
За питката - въпрос?
Пита за 40-дни
За погачата: преди или след 40ия ден?
Кажете моля как се прави пита на бебе?
Питане за традицията за 40-тия ден
На църква - кога?

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...да не говорим, че в сайта bg-mamma.com има също информация по въпроса.
На втора страница има тема за питката....
Хора...моля ви...четете...потърсете малко преди да пускате теми....

Общи условия

Активация на акаунт