Спи му се, но отказва да заспи?

  • 12 409
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Яде по 3 пъти наден, много рядко по 4, но сме 13 кг. и ако започна пак да го кърмя и през деня, знам ли дали няма да се отрази на теглото му?!! Blush

# 16
  • Мнения: 8 242
Кърмата е всичко друго, но не и фактор за дебелеене Simple Smile
На тази възраст бебетата имат все още нужда най-вече от мляко.. и после всичко останало Simple Smile Има време да ядете манджи цял живот Simple Smile
13 кг.. но колко см? И колко се е родил.. и все пак има и наследствени фактори.. и много други неща Wink
Самия факт 13 кг на 1г. не е много показателен  Peace
Кърми си спокойно детенцето  Hug

# 17
  • Мнения: 7
Ние сме на 9 и половина и се преспиваме в кошницата в която го возим. Пробвах да го оставям в леглото, около 1 седмица се мъчих, но направих герешка като започнах в период в, който се беше вече научил да се изправя сам. Голяма тръпка му е и много се кефи  Grinning Имали сме преспивания по час и половина  #Crazy Аз го оставя и излезна а той като пружина вече е скочил  ooooh! А като го сложа в кошницата с две люшкания и е отнесал  Grinning Та реших да изчакам малко да премине тази му радост и пак да пробвам, пък дано да успеем  Praynig , че какво ще правим като не се побираме вече в тази златна кощница и аз незнам  Tired Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 44 271
Съгласна съм с duhi_puhi.
Да не говорим, че от закуски тип попара, кус-кус, каша, сухарчета в супата и т.н. има по-голям шанс да понапълнее от колкото от кърма.
А и изобщо...няма от какво да се притесняваш....то общо взето и кърмене за приспиване, не е точно хранене....предполагам, че бързо се унася така или иначе.

# 19
  • Мнения: 9 776
Е момичето е написало вече, че скоро обмисля отбиване.

Прочетох, но при положение, че друг начин не намира, а кърменето е "под ръка", защо да не го прави? Дай да врещи детето, да играе по нощите, ама не пък - цица няма да дам Crossing Arms. Е защо? И не е нужно да кърми по цял ден като не иска. Може да кърми и само вечер. Лактацията ще се регулира според това. Аз лично кърмя сутрин, обед и вечер. Когато ме наобикаля Laughing в друго време, и виждам, че наистина много иска да суче, еми давам, какво толкова? Не искам да го правя постоянно и не го правя. Но правя изключения ако той иска. Защо да му отказвам?

Последна редакция: вт, 15 дек 2009, 14:10 от polin_a

# 20
  • Мнения: 14
Според мен рецепти няма, това не са тамагочита. Всеки ден е различен, то затова се казва, че е най-трудно да се отгледа дете. Важното е, че съня му е нужен, с теб без теб, с кърмене без кърмене, с рев - без рев. Ние сме на годинка и месец и през какви ли периоди не сме минавали, та нощно бъдене, та дневно будуване, лесно запсиване, инатене на съня, абе всичко каквото се сетите....   И режим си имаме и всичко, но всяко заспиване е спечелена битка за мен и съм доволна.   Е има и дни дето пропускаме и ми се вижда, че голяма беля е станала, пък дояде друг, пак печелим битките и така.... 

Това, което ще се осмеля да посъветвам, наблюдавай детенцето, кротки игри преди времето за сън, повтаряемост на действията, на гърненце, къпане, пижамка, говори бавно и не прави резки движения..... много търпение.... да се отпусне шуштерчето и дори да не заспи, важното е да си почине поне малко. Не мисли какво трябва да свършиш или че те чакат .... тези малки същества са страшно сензитивни, веднага усешта нетърпението.  Ако спи по-добре до теб, позволи си лукса да поспиш до него, нещо го тревожи и това го успокоява. Какво да ви кажа повече, то всичко това се знае! Успех!

# 21
  • Мнения: 781
Моята дъщеря е по-малка, но имаме същия проблем. Заспива доста трудно.Бях принудена дълго време да я приспивам в количката и после дя я местя.  Grinning
В крайна сметка съвсем случайо и дадох едно одеалце(от тези за гушкане) и чудото стана. Гушка, смуче, завива се през глава и заспива.
Дано бързо се справите с проблема Hug

# 22
  • Мнения: 1 174
Има и такива бебета, казвам аз винаги в такива случаи. И на майките, които имат спящи бебета, винаги им се струва, че майките на неспящите бебета нещо не правят, както трябва. ........ 

О, не твърдя, че някоя майка не прави нещо както трябва. Просто авторката казва, че бебока заспива с кърмене. При нея проблема е как да премине от приспиване с кърмене към приспиване без кърмене. Тя казва, че на детето му се спи, но не заспива по друг начин освен кърмене и в количка, а за количка е вече студено, тъй че отпада като вариант. Кърменето пък не я устройва. Затова и писах в поста си как аз преминах от приспиване с кърмене, към приспиване без кърмене. Нищо не пречи да опита, но не е гаранция че ще даде резултат.
Моето дете също е от незаспиващите лесно. Може с кърмене и с люшкане в количка. Сам в леглото да заспи - абсурд, по рано никой друг освен мен не успяваше да го приспи, оставяне да се наплаче изобщо не помага - един път опитах и съжалих стократно - детето изпадна в истерия и много трудно успях да го успокоя - дори гърдата не помогна, един час след това не искаше да се пусне от мен  ooooh!
Ако жената беше написала, че детето трудно заспива, нямаше да давам акъли щото при различни деца различни неща помагат, но понеже случая е сходен на нашия с моето бебе, затова и пиша.
Имам приятелка, чието бебе просто го оставяш на леглото и след 10 минути е заспало. Така си е от новородено  ooooh! Тя просто не разбира, че не всички бебета са така и  причината при тях да не се  получава не е това, че са разглезени или така са научени. Относно това си права  Peace.

# 23
  • Мнения: 3 929
Ако детето заспива с кърмене, моят съвет е да го кърмиш за заспиване. За теглото изобщо не се притеснявай. От кърмата няма да напълнее - тя не е основно хранене.
Когато решиш окочателно да отбиеш детето, отбий го и тогава търси варианти да го приспиваш, ако все още не заспива само. Но ще видиш, че ще започне да заспива. Сега просто има нужда от кърмене явно. С кърменето бебетата се успокояват, отпукат се и заспиват. Недей да изпреварваш събитията. Безсмислено е да мъчиш детето да заспива без кърмене, при условие че го кърмиш.

# 24
  • Мнения: 31
Ами моят синковец се успокояваше от звука на сешоара. Казват, че той приличал на звука, който детето долавя, когато е в утробата на майката. Така се унасяше и заспиваше без проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт