Какво правят вашите деца събота и неделя?

  • 3 824
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 735
В последно време се опитвам поне в събота да я оставям при майка ми и баща ми.Така или иначе сме се омръзнали двете Mr. Green,по цели денонощия заедно.Ако е с нас -ходим по магазините,хапваме с приятели,на зоологичеката градина или в някой парк.Събота не готвя и не чистя,това ни е най-приятното време,да сме тримата заедно.В неделя чистим и аз готвя,но понякога излизаме и навън.Зависи от времето и уговоркити с приятелите.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В събота и неделя сутринта е на плуване. След това учи и за десерт си кани едно дете на гости или ние ходим в тях да си поиграят. И така почивните дни минават много неусетно.

# 32
  • Мнения: 4 668
Сутрин закусваме  , гледа детско , задължително излизаме на разходка - вземаме кучето и в парка . Трябва да е ужасно гадно времето , за да пропуснем .
По клубове не обичам да го оставям - нямам им вяра ...
Понякога посещава бабите , но в повечето случаи предпочитаме да сме заедно .

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
По клубове и аз не обичам да я оставям и не съм я оставяла никога до сега.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 596

По същия начин, по който и останалите дни.

Ако през цялата седмица детето е дадено на ясли / градина / училище, а в неработните дни - на баби и дядовци / детски центрове, за какво са тези деца - освен като допълнително перо в семейния бюджет?.. И дали ще има нужда да представят документ за самоличност след време, за да потвърдят, че наистина са онова дете, дето е спяло в същата къща понякога...

# 35
  • Мнения: 1 733
Ходим заедно на куклен театър, разхождаме се в парка. В общи линии, опитвам се да прекараме приятно времето си заедно. По време на Киномания го водих на едно детско филмче. За първи път отиде на кино и беше много впечатлен. Което ме подсеща да попитам - някой има ли представа в "Арена" примерно подходящо ли е да заведа 3 годишно дете на кино? Питам от гледна точка на озвучаването. Знам, че е доста мощно, но пък от друга страна нали има и детски филмчета?

# 36
  • Мнения: 7 947
Кати, добрия родител съвсем не се изчерпва в това детето да му е залепено за полата нон стоп. Ползотворно прекарано време е от значение, не просто да сте заедно вкъщи. Та, ако една майка си върши домакинската работа и съответно през това време детето само си играе - каква е разликата, дали ще си играе вкъщи само или ще е при баба за 2-3 часа, където тя ще му чете приказки например...дори по-ползотворно ми се вижда  Thinking

За Арена - исках да заведа малкия преди няколко месеца на прословутата Ледена епоха и на касата,понеже имам позната - ми каза - звука е силен, в салона е тъмно, пък и това е точно триизмерно, тоест гледа се с очила и не е подходящо...

# 37
  • Мнения: 9 990
да де, ама Кати е напълно права.Ако едно дете е по час-два вечер с майка си, която приготвя вечерята, а събота и неделя е с баба си...извинете.Сумарно колко часа се събира на това дете с майката да са Заедно.Това е много далече от залепване до полата, толкова е далече, че чак е жалко...Тук трябва да се уточнява родителите работещи ли са, или майката си е вкъщи-независимо дали по майчинство с друго дете или е безработна или дори от вкъщи да работи-все е около детето...Тогава-задължителното е събота и неделя детето да бъде разнообразено без нея, както и самата майка.Елементарна сметка показва, че при работещ родител в пъти повече времето детето си прекарва Без майка си, а почивните дни са само 8 за месец от 30 дена.Смешно е да се твърди, че детето е залепено до полата на майката тогава.
**вилико, има една възраст, твоето дете може би не е още в нея, в която детето не се задоволява с играчки.Иска Разговори.Какво се е случило в училище/това е възрастта горе-долу 3-4/предучилищна група, 1-2 клас.После може и да не те иска, но моье и още по-да има нуьда от Разговори.Не е до играчки всичко и 2 часа да се завърти около майка си.Малката ми дъщеря си играе чудесно и без мен, но само след 2 години ще е като сестра си-търси ме за мнение, за разговор, за работа заедно, да отидем до пазара заедно и т.н. и т.н.Особено при момичетата може би, нямам статистика, личните ми наблюдения са такива-отъждествяват се с майката и си търсят Компания.Това в час вечер докато домакинстваш е зле, мноо зле да го правиш...
Прочетох, същщото ми е мнението, не се променя, няма как да приема за добре детето за 2-3 часа да е с баба си, вместо с майка си, при положение че и през седмицата не е било с нея.Именно защото не е имало адекватен контакт през седмицата е добре да има такъв Поне събота и неделя.Къщата няма да избяга за 2 дена...

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 09:39 от Jizzlobber

# 38
  • Мнения: 7 947
Друго имах впредвид - айде прочети  Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 9 517
Просто съм имала тежки работни седмици, без спане по повече от няколко часа, с много пътуване и напрежение и тогава определено съм имала нужда да остана да си почина наистина събота и неделя. Може би и това зависи от интензивността на ежедневието ни  Thinking
Ежедневието ми е страшно интензивно, а и нощите също с бебе на 2 години, което до скоро се будеше по n пъти на нощ, но децата си в събота и неделя не бих ги дала на баби или дневни центрове - искам да са при мен, за да им се нарадвам, времето тече толкова бързо - вчера големия беше бебе на 3 години, днес вече е философ на 5, не искам да пропусна нито миг от това време, а се налага да ходя и на работа. Помощ ми е когато бабите дойдат да ги видят - тогава успявам да свърша нещо в къщи и да изпуша 2 цигари на спокойствие на балкона, но в къщи, децата - при мен, ако пожелаят мама, да могат да я имат веднага.

# 40
  • Мнения: 9 990
Идеята ми е детето не да играе само събота и неделя, а да контактува с родителите.Само-достатъчно през седмицата се е оправяло.

Фоксче-за това говоря-когато майката е ангаьирана в пъти по-добре е ако иска бабата да дойде-ок, но децата да са на лице.И аз съм с 2-годишно, което се буди, става, това е перманентно недоспиване от години, като слоьа и голямата преди нея.Обаче-ето-сега докато малката чопли нещо сама-то голямата иска да е с мен, да говорим, да правин нещата заедно.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 596

Не е така.
Въпросът беше формулиран какво правите децата в събота и неделя, както и в дните, в които не работи детската ясла / градина / училище.
В описаните заведения децата прекарват средно 6 - 10 часа, не 1 - 2. Т.е. или въпросът е неправилно формулиран, или се има предвид именно какво да направим децата през основната част от времето, в което не са някъде в обществено заведение, така щото да си починем от тежката седмица... и от тях. Прочети внимателно първия пост.


Всеки може да сподели как прекарват времето си детето/децата...баби и дядовци ли посещават, вие ли се грижите са тях през почивните дни и как съумявате едновременно с това да си починете от тежката седмица? Давате ли децата си на детски центрове и какви места посещават? Въобще всичко свързано с децата и дните, в които училището или детската градина не работят Simple Smile


Е, ако стремежът е да се отървем от децата през цялото време, май по- добро решение би била интерактивна кукла. Те не пречат на почивката от тежката седмица.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 596
Аз наистина не разбирам притеснението на родителите - какво ще стане, ако детето е за няколко часа при баба си. Това никога не ме е притеснявало. Не че го тръсвам така постоянно де  Laughing
Просто съм имала тежки работни седмици, без спане по повече от няколко часа, с много пътуване и напрежение и тогава определено съм имала нужда да остана да си почина наистина събота и неделя. Може би и това зависи от интензивността на ежедневието ни  Thinking


Не, зависи от поставянето на въпроса.
Никой не е питал "случва ли ви се понякога да оставите децата си да поиграят с баба / дядо за няколко часа, или да поиграят в детската джунгла за 1/2 - 1 час?
Ако искаш да отговориш на този въпрос трябва да си отвориш друга тема - тук той просто не е бил поставян.

# 43
  • Мнения: 9 990
да де...некви си 8 дена от  30...ако не можете да поемете грижата...извинете...
вземете си котка , по-лесно е...
не казвам, че трябва да сме роботи и никога да не се уморяване, мо за мен е пагубно това да е по-скоро ежедневие, отколкото изключение.Едно е веднъж-дваж да прибегнеш, за да вземеш глътка въздух, друго е просто така да го караш.
Аз притеснение от баба им нямам-децата влизат във възраст когато НЕ искат при баба, искат при мама и имат нуьда от мама, а не просто от това някой, в случая бабата да ги варди...
Значение има и възрастта на самото дете.

# 44
  • Мнения: 7 947
Аз наистина не разбирам притеснението на родителите - какво ще стане, ако детето е за няколко часа при баба си. Това никога не ме е притеснявало. Не че го тръсвам така постоянно де  Laughing
Просто съм имала тежки работни седмици, без спане по повече от няколко часа, с много пътуване и напрежение и тогава определено съм имала нужда да остана да си почина наистина събота и неделя. Може би и това зависи от интензивността на ежедневието ни  Thinking


Не, зависи от поставянето на въпроса.
Никой не е питал "случва ли ви се понякога да оставите децата си да поиграят с баба / дядо за няколко часа, или да поиграят в детската джунгла за 1/2 - 1 час?
Ако искаш да отговориш на този въпрос трябва да си отвориш друга тема - тук той просто не е бил поставян.

Отговорила съм достатъчно ясно за прекарването на времето събота и неделя или почивните дни, в което понякога влиза и оставяне при баба.
Не виждам кое не е по-темата.

Общи условия

Активация на акаунт