newsm03 И така ,днес реших да си направя страничка в която да си записвам изпробваните от мене рецепти за всякакви вкуснотийки!От доста време се каня Thinking ,но най-после дойде и момента да го направя! WhistlingНаскоро /тия дни/ направих една от тортите си и получих предложение да им предоставя рецептата !Е това е повода ,а ето и тортата  Laughingедна от най-сполучливите като рецепта и разбира се, не съм я измислила аз ,но е от преди доста години! newsm78 Само съм променила крема ,но на вас ще ви я предоставя с оригиналния крем ,а после и другия с който работя аз! WinkПожелайте ми успех! EmbarassedЩе се постарая всеки ден да записвам по една рецепта,разбира се не само за торти! Heart Eyes


   и  рецептата  Mr. Green     

               ТОРТА "ГАРАШ"

Продукти за блатовете:  10 яйца ,300 гр. орехови/аз я правя с тях/ или лешникови ядки ,300 гр. пудра захар/използвам кристална/,малко масло/олио/,брашно за поръсване на формата за печене.
Продукти за крема: 4 яйца,1/4 кг. кристална захар,250 гр. чисто масло, 100 гр .шоколад,есенция , и 200 мл. Н2О/вода/ Mr. Green
Продукти за глазурата :  150 гр. шипков мармалад или от кайсии, 20 гр. ч. масло/ползвам олио/,+00 гр. шоколад /може и по- малко/
Изпълнение :Блатове-  Разделят се жълтъците от белтъците ,като първите се разбиват с 2/3 от захарта ,а белтъците с останалата на гъст сняг .Смесват се ,като белтъците се прибавят към жълтъците и се получава пухкава смес .Накрая се прибавят смлените ядки постепенно .Така получената смес се пече на  5 пити във форма за торта /стандартната/,като всеки път същата се подмазва с масло/олио/ и поръсва с брашно за подсушаване!

2. Крем- този е оригиналния крем,който първоначално изпълнявах дословно ,но с времето го промених! Rolling Eyes Помествам оригиналния :  Захарта с водата ври ,докато се образуват мехурчета през кръгчето на едно телче,които са няколко един след друг!Така сгъстения сироп се налива на тънка струя върху разбитите жълтъци.Сместа се бърка въ. съд със студена вода.Преди да изстине се прибавя шоколадът,койторазтопен на водна баня/едно време не е имало микровълнови печки , а в нея на размразяване става за 5-6 мин. Laughing - цивилизация/.Като изстине/охлади/ се съединява с разбитото масло.Ароматизира се с няколко капки шоколадова есенция/не го правя,използвам натурален шоколад и той е с доста силна миризма/.Оставя се за около половин час да отлежи и се пристъпва към сглобяването на тортата!
БЛАТ,КРЕМ,БЛАТ,...., отгоре не се маже с крем , а с тънък слой от шипковия мармалад/кайсиевия/  като се намазва с него и отсрани тортата!!!Това е с цел да може след като се залее с глазурата да стане гладка !Престоява още малко ,докато си приготвите и глазурата . - разтопява се на водна баня/по- горе обясних по- лесния начин/ шоколада .Енергично се разбърква за да стане гладка сместа и се прибавя маслото/олиото/ за да се получи лъскавина!Залива се тортата!Е тука е майсторлъка , аной не може да бъде описан ,практиката е важна,но се свиква!Аз сипвам в средата разтопения шоколад и после с широк нож докато е топло и течно го разпределям по цялата торта и отстрани на нея !
Е това е !Успех!

А сега крема който правя и ползвам аз и по нищо не се различава от предния!Даже използвам и белтъците ,които в предния оставаха !   Whistling
Продукти - 1/2 ч.чаша кристална захар/100 гр/, 4-5 яйца ,150- 200гр. шоколад, 1 пакетче/125 гр./ чисто масло.

    Разбиват се жълтъците със захарта /ползвам миксер/ ,прибавя се разтопения в микровълновата печка /на водна баня / шоколад при непрекъснато бъркане и накрая ,но с дървена лъжица се прибавят разбитите на сняг белтъци със захарта ,които съм разбила преди това!Става разкошен крем ,но аз ползвам малко повечко масло да стане по плътен!

Има още един вариант за крем  -   сметана и шоколад!Като се загрява сметаната  и към нея се прибавя настъргания шоколад и се бърка енергично до пълното му хомгенизиране!Престоява една нощ в хладилника и на другия ден се разбива с миксера!

Украсата от вас!Според случая! Heart Eyes