Какво става с БГ пощи?!?

  • 6 664
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 860
На Български пощи отдавна съм им намерила цаката. Първо, винаги пращам писмото или пратката препоръчано и второ - предупреждавам човека, на когото го пращам,  да отиде да си го получи лично, ако му е възможно.
А когато ми пращат на мен нещо, винаги ги причаквам сутринта при отварянето на пощата, още преди служителките да са си изпили кафето и да са започнали да потулят в миша дупка пощата. Много бързо ми намират нещата, нали са още в купчината пред тях.  Mr. Green

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 322
Ужасни са. Миналата година пращах едно писмо до Англия и две до София. В Англия се получи за 5 дни, тези за София така и не стигнаха до получателите.

# 17
  • Мнения: 211
Не знам за писмата и колетите, но брошурките на Метро си ги получаваме абсолютно редовно в офиса Crossing Arms Laughing

# 18
  • Мнения: 20
Изпратих на родителите ми коледна картичка и около двадесет снимки, получи се обемист пакет плюс чужбински адрес , познайте какво се случи.... получиха хората разкъсано писмо с две снимки. Иначе пристигна бързо за няма и седмица.
Не мога да опиша колко съм възмутена.  Снимките бяха семейни с внучето, те са възрастни хора това им беше радостта за Коледа, чакаха ги с нетърпение.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 322
Ооо, да това е другият номер. Преди по-малко от месец мъжът ми получи писмо и картичка от майка си за РД - писмото беше отворено отстрани и след това бутнато в друга пощенска кутия. Той беше бесен.

# 20
  • Мнения: 270
Така ...,  Party  това много ми прилича на един майтап, който си напraвиха днес водeщите на едно немско радио. Водещата се представи за служителка от пощата и звъни на  немска баба - пенсионерка и  вика:

Вижте сега имаме нова услуга в пощата. Отваряме писмата и съдържанието им ви го пращаме чрез смс или ви го прочитаме по мобилния. Дайте си мобилния да ви прочетем писмото, което имате...

И бабата се запъна и каза, че това няма да стане. И наистина няма. Обаче в Бг всичко е възможно.
Така че провери си мобилния дали нямаш смс-и.. hahaha

# 21
  • София
  • Мнения: 10 471
Не мога да ги понасям. Редовно получавам колети от чужбина с разкъсана опаковка и уж случайно пробита картонената кутия. Отделно никога навреме.
Върхът беше преди две години, когато получавам февруари месец съобщение да ходя да си взема пакет от митницата, естествено второ съобщение, първото не е ясно къде е отишло. Отивам там, искат ми такса "паркинг на колета" за времето, което се е отвисял на рафта. Плащам, щото нали...
Кутията разкъсана, естествено. Нищо не липсваше  Whistling. Вътре пребъркани бебешки дрешки и някакви евтини играчки. Радвам се аз, леля ми се е сетила за малката и е пратила коледен подарък, а не я е виждала жената. Да, ама не, на приложената картичка виждам, че подаръкът е за рождения ден на дъщеря ми, който е краят на октмври.  Mr. Green А при повторен поглед на клеймото видах, че пакетат е пристигнал в България средата на октомври и чинно е седял и е чакал да мине празничната патардия и после, като намалее работата са ми пуснали съобщение да дойда да си го прибера. Към четири месеца и отгоре. Леля ми от деликатност не ме е предупредила, че праща подарък, а после сигурно се е чудила поне защо едно благодаря не й казвам.

А във Франция преди години течеше реклама по телевизията за техните пощи, как едни хора си пращат бебето като колет, толкова сигурни и бързи били.  hahaha

# 22
  • Мнения: 113
Преди време ми се случваше чат пат да ми изчезват колетчета...после започнах да ги опаковам отгоре абсолютно целите с дебело тиксо(освен мястото за адресите и там където си слагат клеймата)...така им е доста трудно небрежно да погледнат дали ще си харесат нещо и винаги препоръчано(иначе както са писали 80% изчезва)....вярно отварянето за отсрещната страна е по-трудно,но си го получават  Mr. Green
А най-добре ако нещото ви е по-ценно да го пуснете с обявена стойност,това оскъпява услугата но ако ви е важно си струва...така не ги крадат,единственно остава ако наистина се загуби,но тогава поне може да искате да ви върнат сумата от обявената стойност Peace
За съжаление сега ми изчезна едно малко пакетче  Sad препоръчано,но не с обявена стойност,но не си струваше толкова оскъпяването...и ето няма го  Sick

# 23
  • Мнения: 2 137
В понеделник следобед пратих колет, препоръчан, до Лондон.Сега са си го получили PeaceИ всичко си е било там.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз редовно пращам колети до Канада и рядко из България - получават си ги и то за седмица през океана и за 1-2 дена из страната. Но от САЩ се загуби едно писмо - препоръчано и застраховано за солидна сума. Вътре пълно с документи и пълномощни. Така и не се намери - получиха си сумата от застраховката и всичко наново. След това изчезна и колет с подарък за детето ми. Миналата година изчезна колет от Канада, а сега се губи още един пак от Канада. Все подаръци от сестра ми за моето дете. Последния е пуснат за издирване, но досегашния ми опит показва че няма да го открият и него. Така че дали са наши или чужди пощи полза няма - пратките си се губят...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 849
Аз пък съм изненадана от бързината на Пощите - вчера на обяд пуснах едно колетче за Русе, обикновена пратка, днес следобед беше там Laughing

# 26
  • Мнения: 917
От октомври пращам пакети, препоръчани ги пускам и не се получават  Shocked
И все към Варна изчезват  newsm78 От другите градове ги получиха за 1-2-3 дни.
И аз ходих да ги издирват, но ми казаха да пиша молба за проследяване  ooooh!

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Получих колет от България за 6 дни.Значи все някъде работят добре.Да уточня - колетът е изпратен от Люлин. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 11 032
Винаги изпращам като МПП (малък препоръчан пакет). Опаковам страшно грозно, облепям навсякъде с дебело кафяво тиксо, но пък става здраво. Досега не съм имала случай изпратена от мен пратка да бъде изгубена или пък да я получат с нарушено съдържание. Обратното, да не пристигне нещо, което чакам, ми се е случвало 2 пъти преди години.
Имах случка с неизпратен запис - служителката забравила попълнената бланка на бюрото си и така записът отлежавал 1 седмица там.  Whistling

# 29
  • Мнения: 206


 Получих колет от България за 6 дни.Значи все някъде работят добре.Да уточня - колетът е изпратен от Люлин. Mr. Green

Е, така е,все някъде има и хора, които работят и добре или е някаква случайност!

Общи условия

Активация на акаунт