потребителски кредит

  • 1 587
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
да ви питам нещо свързано с потребителските кредити.
Аз съм в майчинство, преди това съм осигурявана на 1200 лв, сега получавам към 1000 някъде, но това ще продължи още 4 месеца, след това минимума. Съпругът ми има собствен бизнес и се самоосигурява на 260 лв.
Искам да изтегля потребителски кредит, но незнам дали като съм в майчинство ще ми дадат въобще.
Чудя се ако от фирмата ми изготвят бележка има ли от къде банката да разбере, че съм в майчинство?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Има, разбира се, от НОИ Laughing Забрави! Докато си в майчинство, просто забрави!

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Съпругът ми има собствен бизнес и се самоосигурява на 260 лв.

това възможно ли е?  Thinking

Пък и нека той да опита... все пак е бизнесмен.
Хич не се чуди кой къде ще гледа и проверява. Яко бачка кредитният регистър. Големи проверки за всичко. И почти никакво одобрение, за жалост.

# 3
  • Мнения: 379
Аз също проверявах.Щом си в майчинство - не дават. Naughty

# 4
  • Мнения: 16
Щом си по майчинство никоя банка няма да разреши кредит. Единствената възможност е съпруга ти да изтегли кредит на негово име. Ако е ЕТ ще е най-лесно. Няма значение на каква сума се осигурява, важно е осигуровките да са внасяни редовно.Ще му е необходима декларация по чл. 50 за миналата година и ОПР за текущ период.

# 5
  • Мнения: 350
може да вземеш кредит от не банковите институции като джет,ти би ай и не знам си какви бяха,моя приятелка взе,а майчинството и беше много по малко от твоето,само че лихвите са по големи и сумата която ще ти отпуснат няма да е голяма  Peace

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
може да вземеш кредит от не банковите институции като джет,ти би ай и не знам си какви бяха,:

само ако си им стар познайник. Иак и те нищо не дават. В последмо време почти нямам одобрен клиент.
Пък и те в повечето случаи са обвързани с дадена стока. Може на авторката само пари да й трябват.

# 7
  • Мнения: 84
благодаря ви много момичета, най-вероятно наистина няма да стане, ще изчакам да започна работа и тогава Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Майчинството се води социално плащане, върху което не може да се налага запор. Затова нито една банка няма да ти даде кредит, защото дори да спреш да плащаш, те нямат право да ти удържат от тези пари. Поради горенаписаното. Ако ще 5000 лева майчинство да взимаш.

# 9
  • Мнения: 289
Майчинството се води социално плащане, върху което не може да се налага запор. 

От източник "една жена каза"  Mr. Green моя позната тоест, чух, че и били запорирали майчинството, след като не е плащала кредит, осъдили са я и са пратили случая към съдия-изпълнител.
Не съм убедена че наистина може, защото не съм го проверявала, но вероятно се съобразяват с това да остане необходимия минимум за оцеляване, и над тази сума вече могат да вземат и от майчинството  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт