Второ дете ?

  • 25 993
  • 639
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Интересно ми е какви мисли и чувства ви подтикнаха към това да имате второ дете, или поне да планувате такова.
Аз имам дъщеря на 5 месеца, ще кажете че ми е рано още, но не мога да си представя, че някой ден ще искам друго дете. По ред причини едно бебе ми стига, може би главните са бременността, която ми се видя много дълга, раждането което не мина много леко и последствията по тялото ми ... Всичките причини се отнасят до мен, може и да е егоистично, но факт. Споделете, защо искахте / искате повече от едно дете?  Heart Eyes

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Основно за да не е само дете.Аз нямам брат или сестра/поне не знам за такива,осиновена съм/ и в училищните си години загубих мама Cryвярвайте ми няма такава мъка и самота.За добро или за лошо е хубаво на кого да има да се опре.

# 2
  • Мнения: 2 466
Камелия,много ти е сладка принцеската!Как си мечтая и аз за една такава красавица!
Имам едно дете,но не мога да си представя,че няма да имам поне още едно.Чуствам се незавършена,искам да дам живот още поне веднъж.На теб още ти е рано да мислиш за второ,скоро си станала майка.Сигурно се чудиш как ще обичаш друго същество,така както обичаш дъщеричката си.Но,аз имам сестра и знам,че майка ми ни обича и двете.Не мога да си представя как щеше да протече живота ми без сестра ми.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Когато детето ми беше на възрастта на твоето и на мен не ми се мислеше за 2-ро изобщо.Просто спомените от бремеността са още много пресни,пък и малкото бебе обсебва цялото ти време и внимание и си мисиш,че не би намерила още резерви на любов,търпение и разбиране в себе си за още едно дете.Със сигурност като минат още няколко години ще започнеш да мислиш по друг начин Peace

# 4
  • Мнения: 69
Мисля,че си прекалено млада и затова мислиш така.Родих първият си син на 19 год. и също мислех,че не желая повече деца.Вторият родих на 36год.-един напълно вече осъзнат избор.Сега се чудя защо съм чакала толкова години и от какво съм се страхувала...Просто си представи щастието и обичта,които изпитваш към дъщеричката ти ,умножени по две.

# 5
  • Мнения: 2 746
След като родих сина си, мислех че ако имам второ дете, няма да го обичам толкова много, колкото обичам първото си дете. Е, оказа се, че съм грешала Simple Smile Най-важното нещо, което ме накара да имам второ дете е, сина ми да си има близък човек и подкрепа в живота, да не бъде едно дете в семейството.Още повече, че няма братовчеди и други такива близки роднини.

Прекрасно е, когато в семейството има поне две деца!!!  Grinning Peace

# 6
  • Мнения: 6 005
винаги съм искала две (ако може и три) деца, а в един момент детето само започна да си иска другарче след като всички деца от групата му имат по големи или по малки братчета или сестрички "Всички имат бебета,ние кога ще си имаме?",рано е още все пак си родила преди месеци може да поговорим след няколко години по темата.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 391
И съпругат ми и аз винаги сме знаели, че искаме две деца. Въпроса беше, че малката ни изненада с появата си, но пък сега ни е много весело Mr. Green

# 8
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами аз съм сама и решиох да не лишавам щерка си от това,да е самотна.Две сестрички идеално се допълват.

# 9
  • София
  • Мнения: 368
Имах много тежка бременност и спомените за страха и несигурността още не са избледнели....незнам дали ще се навия на втора бременност. Определено ми се иска дъщеря ми да си има братче или сестриче, но страха още надделява, може би след няколко години....

# 10
  • Мнения: 1 796
И на мен ми е рано да мисля за второ дете,но бих искала някой ден да имам,причината е че наистина е хубаво да има на кой да разчита малката като порасне.Аз имам сестра и не бих могла да си представя живота си без нея-винаги разчитаме една на друга и се подкрепяме страшно много,не искам да лишавам дъщеря си от подобно щастие.

# 11
  • Мнения: 678
Винаги съм знаела че ще имам две деца  Simple Smile Както и напълно осъзнатият избор да са пордени. Не исках да лишавам децата от това да си бъдат другарчета. Вярно, че за мен е по-трудно, но пък като ги гледам как си играят заедно и се гушкат, и търсят един друг още със ставането им, ми е толкова хубаво и зная, че това е било правилното решение за мен.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 834
След като родих сина си, мислех че ако имам второ дете, няма да го обичам толкова много, колкото обичам първото си дете. Е, оказа се, че съм грешила Simple Smile Най-важното нещо, което ме накара да имам второ дете е, сина ми да си има близък човек и подкрепа в живота, да не бъде едно дете в семейството.Още повече, че няма братовчеди и други такива близки роднини.

Прекрасно е, когато в семейството има поне две деца!!!  Grinning Peace
Това напълно описва и моите  мисли и чувства и ето че още ,когато синът ми беше на 11 м.забременях отново.И бременността и раждането бяха мечта и не оправдаха страховете ми.Така че недей да се отдаваш на тези притеснения Peace
В момента имам прекрасна дъщеричка на 3 мес. и не мога да ти опиша колко много я обичам и колко много обичам сина си също.Тази любов е нещо неделимо и много силно.
Така че и няма нужда и от тези съмнения.

Когато и аз забременях с второто ни дете една мама ми каза:''майчината любов не може да намалява,а само да се умножава'' и е напълно права Grinning

# 13
  • Мнения: 1 558
Винаги съм искала да имам 2 деца.Сина ми беше на 4 месеца,когато забременях с дъщеря ми.Обичта ми и към двете деца е много силна и ....различна.Страхотно е  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 262
Като видях първото произведение колко е прекрасно, твърдо реших за второто, а защо не и трето Wink
Освен това брат ми е страхотна упора за мен (и това е за цял живот) и искам и децата ми да имат такъв стабилен другар  Peace

Общи условия

Активация на акаунт