Второ дете ?

  • 26 018
  • 639
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 713
Просто някак си се дразня като почнат роднини и познати да говорят как щяла съм да имам второ дете, сякаш те са на мое място, много е неприятно.

На мен хора без деца ми викат кога ще имам второ!?!? ooooh! Whistling Изобщо не си слагай на сърцето подобни простотии.... Това си е лично ваша работа.
Аз също искам второ дете, имам сестра и това да си едно дете не ми допада определено.

# 46
  • Мнения: 1 340
Нямах никакви причина да не искам второ дете Simple Smile Даже искам и трето! Бременностите ми бяха приемливи, по-скоро леки, ражданията също, а последиците по тялото си почти нямам.
А сега сериозно - смятам че за самите деца е хубаво, ще се подкрепят и ще си помагат. Винаги съм искала да много деца, в сърцето ми има много любов и за две и за три деца Simple Smile

# 47
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нямам някакви логични или практични причини. Просто искам още деца, планували сме ги поне три. Реално и аз нямам причини да не искам второ дете. Въпреки, че по моите критерии раждането ми и първите 3-4 месеца на малкия бяха пълен кошмар, но това никога не ме е спирало да искам второ дете. Но в никакъв случай, не смятам, че ми е било трудно. Неприятните моменти не бяха свързани с бебето, а с мен самата. И вече съм ги преодоляла.
Отдавна се чувствам готова за второ, изчаквам единствено заради сина си. Той все още има доста сериозна нужда от мен и от баща си, въпреки, че е много независим, той реално все още е бебе.  Wink Но сме решили лятото да започнем опитите за второ.

И още нещо... Обожавах да съм бременна! Беше един от най-прекрасните периоди от живота ми! Ако имаше една лесна да съм непрекъснато бременна без да раждам щеше да е супер яко!  Mr. Green

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Аз винаги съм искала две деца.Но с не по-малка разлика от три години.Като беше сина ми на 5 месеца не съм си и помисляла да забременявам скоро. Wink
Нищо не се знае, след време като минат няколко години може да се почувстваш готова за още деца.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз също искам още деца Peace
Не съм се замисляла по въпроса, когато сина ми беше новороден, но колкото повече расте се убеждавам ,че не искам да си остана само с него.
Хем за него ще е добре след време да не е самичък, хем нашата къща ще е пълна.Какво по-хубаво Laughing Но всеки си знае как се чувства и какво иска Peace

# 50
  • Мнения: 1 536
И на мен много ми се иска да си  имаме второ.Ще си остане така май,само искането.
Притеснява ме факта ,че ще трябва да остана в продължение на години в къщи за да ги отглеждам.
Ако си имахме една баба да помага и аз да ходя на работа...С финансите не се справяме...
Незнам,сигурно някой ден...
Когато  моето дете  беше на пет месеца ,не съм си и помисляла за  второ,сега почна  да ми минава през акъла... Mr. Green 

# 51
  • София
  • Мнения: 2 296
Винаги съм знаела че ще имам и искала повече от 1 дете.

# 52
  • Мнения: 11 607
Поисках второ дете заради мъж ми.......Той горкия толкова много искаше да има дъщеря, че направо сърце не ми даде да не му изпълня мечтата.........Сега е толкова щастлив от този факт,че тя е повече от Принцесата на татко....Толкова голяма любов струи от тях един към друг, че просто не мога да си представя живота на мъж ми без дъщеря му! Щастлива съм,че и аз имам пръст в цялата работа........

# 53
  • София
  • Мнения: 1 621
Винаги съм искала повече от едно дете. Просто така си представям моето семейство. Мъжът ми е на същото мнение. Първата ми  бременност и раждане бяха леки и безпроблемни та не са ме спирали те. Поражения по тялото също не биха ме спряли в решението ми. А и като минаха 5 години пак ми се прииска да си имаме бебе. Просто исках да са с по-голяма разлика. Peace

# 54
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не мислех ,че някога след първия ще пожелая друго дете, поне не
първите 1-2 години, после загубих няколко бебета,  сега се радвам
на много детски смях и не съжалявам  Simple Smile

# 55
  • в полите на.... Балкана
  • Мнения: 129
Винаги съм се представяла с 2 деца, инак ми е някак празно.Още след раждането на първото исках и второ...Слава Богу, имам ги. Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 2 131
Аз съм едно дете. Не мога да кажа на този етап, че това кой знае колко осезателно ми е тежало. Но, знам ли, може би, донякъде...
 Имах лека бременност и леко раждане. Няма гаранция, че и втория път би било така. Определено бих искала да имам второ дете, но поне след 2 години.

# 57
  • Мнения: 3 489
Не мислех ,че някога след първия ще пожелая друго дете, поне не
първите 1-2 години, после загубих няколко бебета,  сега се радвам
на много детски смях и не съжалявам  Simple Smile

Е ти ме смая!!! Евала!!! Hug Hug Hug

Цитат
Обожавах да съм бременна! Беше един от най-прекрасните периоди от живота ми! Ако имаше една лесна да съм непрекъснато бременна без да раждам щеше да е супер яко!
Аз пък ако можех да ги раждам на конвейер, само да има кой да ми ги износва Mr. Green

# 58
  • Мнения: 9 814
Осъзнах, че да си само дете в семейството не е особено приятно. Към настоящият момент единственият ми близък, човек, с когото имам кръвна връзка освен децата, е майка ми. Когато тя един ден почине, оставам сама. Завиждам на съпруга си за голямото му семейство. Та в този ред на мисли колкото и да се противях на идеята за второ дете, разбрах, че лишавам дъщеря си от една особена връзка, която няма да има с нито един приятел, колкото и близък да бъде той.
А и самото дете искаше постоянно сестричка.  Laughing

# 59
  • Мнения: 2 090
Със половинката ми си мечтаехме за две дечица,още преди да имаме и едно.Най-вече за да не расте детенце самичко.Аз имам двама братя,мъжа ми един,и винаги сме искали и нашето семейство да е поне четиричленно family

Общи условия

Активация на акаунт