Скъпи майки разчитам че ще помогнете да разбера

  • 3 735
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Скъпи майки на 4 януари ми предстои тонзилектомия (вадене на слиивиците)ЩЕ ме оперират във ВМА доктор златанов каза да избера двата вида лазер и дрането (старияа метод) аз съм на 16 и сам усигурен операцията не се плаща но някакви електроди трябва да се платят кажете колко пари са ако някои се е оперирал и от къде могат да се купат ?"помогнете ми  сори за правописа
 newsm78 Embarassed

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 19:46 от rosen_91a

# 1
  • Мнения: 1 484
пиши  на кирилица.

# 2
  • Мнения: 5
Скъпи майки разчитам че ще помогнете да разбера

# 3
  • На точното място
  • Мнения: 298
Не би ли трябвало, доктора да ти обясни коя операция колко струва и дали трябва ти да носиш някакви консумативи?!?!?

# 4
  • Мнения: 204
 Моя приятелка си прави подобна интервенция с лазер. Изобщо не е доволна, плати около 500 лева, ако не се лъжа и сега съжалява, че още преди това не ги е извасила по класическия метод.

# 5
  • Мнения: 5
ni6to ne kazvat spomena nqkakvi elektrodi ot kade moga da gi  kupa kajete
kolko pari sa

# 6
  • Мнения: 275
Не знам за електроди, но старият метод с местна упойка си е жива касапница и се учудвам, че още се практикува в България. От личен опит ти казвам, да не се подлагаш на подобен ужас! Имах "шанса" да изживея подобно безумие на 23-годишна възраст и знам за какво говоря. Това се прави само с пълна упойка, пък нека да говорят, че не била полезна.

п.п. Ако други майки четат тези редове - молбата ми е никога да не подлагат дечицата си на подобно нещо!

# 7
  • Мнения: 1 219
малко извън темата,но съм чувала,че не е добре да си с извадени сливици,защото при ангина налепите бързо слизат надолу и става опасно.Докато при хора със сливици,те предпазват слизането на гнойта надолу PeaceНе знам дали е вярно твърдението ми,но има лигика според мен.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не знам за електроди, но старият метод с местна упойка си е жива касапница и се учудвам, че още се практикува в България. От личен опит ти казвам, да не се подлагаш на подобен ужас! Имах "шанса" да изживея подобно безумие на 23-годишна възраст и знам за какво говоря. Това се прави само с пълна упойка, пък нека да говорят, че не била полезна.

Сливиците сега се вадят само с пълна упойка доколкото съм чела.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 26 487
толкова ли е належащо да ти ги вадят...

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Самата операция не се заплаща, но във Военна болница искат пари за консумативи /каквото и да значи това/, ако избереш лазерният метод. За вадене на трета сливица в началото на годината струваше 300 лв. За двете сливици сигурно е повече.
Не трябва да купуваш никакви електроди, всичко си имат в болницата, просто плащаш. най - добре попитай за цената още преди операцията.

Работи се с пълна упойка, не се притеснявай, анестезиолозите там са изключително добри, особено д-р Кържин в УНГ отделението  Peace.

Дори да избереш лазерната операция, сливиците си се вадят по традиционния начин. Но след това мястото се обработва с лазер, според лекарите тази процедура намалява вероятността от кървене след операцията и други усложнения. При трета сливица уж свежда до минимум рецидивите.

# 11
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Синът ми беше на 16 години когото му ги махнахме, защото бяха станали като орехи както се изрази доктор Кирова, която му ги махна. Но той беше с местна упойка и дране. Почти пред пипадък. Дори не искам да си спомням... Затова само с пълна упойка. smile3511

# 12
  • Мнения: 63
Сина ми беше в първи клас, когато му извадиха сливиците + носната по  класическия начин, но с пална упойка. Не усети нищо и нямахме проблеми  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5
4udq se koi metod da izbera no mai shte e s lazera pone znam 4e nqma da leja v bolnicata vlizam v osem sutrinta i v 11 4asa moga da si tragna no iskam da znam kazaha 4e trqbva da si platq elektrodite 380 leva tam oba4e ima edin drug vapros na -1 etaj v poliklinikata v 023 kabinet pri nqkakva anestezioloshka ni prati zlatanov i tq kaza 380 lv a doktora predi tova kaza oko 200 250 lv sa ne mi e za tiq sto otgore ama za zashto da me lajat i iskam da popitam da kajete nqkoia apteka ili drogeria napalno uburudvana s vsqkakvi kunsumativi i shte si gi kupia ot tam no nqma da gi kupia ot tazi jena .Otivam na pregled bez napravlenie 30 lv ok np dadoh gi .otivam na vtori pregled druga sestra beshe 20 lv a daje ne znae 4e predi sam bil zna4i lajat aman ot kurupcia v taz balgaria ?!?! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Cry

# 14
  • Мнения: 46 553
А защо не ходиш с направление?

Не съм запозната с този метод, но ако си с пълна упойка, не виждам какво занчение има с кой си. Трудното е самата операция, после е все едно си много болен и те боли ужасно гърлото, но с всеки час нещата се оправят Simple Smile

Моите ми ги вадиха на 11 г. с местна и подкрепям всичко казано от Anelia11, нечовешко е просто Tired не подлагайте децата си на това!

малко извън темата,но съм чувала,че не е добре да си с извадени сливици,защото при ангина налепите бързо слизат надолу и става опасно.Докато при хора със сливици,те предпазват слизането на гнойта надолу PeaceНе знам дали е вярно твърдението ми,но има лигика според мен.

И къде ще иде като слезе надолу - в стомаха? И как ще се образува тази гной?
Не знам, аз ангина никога не съм карала, но сливиците ми бяха нон стоп възпалени, вече минаха 20 г. от операцията и освен леки настинки, от друго не боледувам, най-силното лекарство, което съм пила е Парацетамол  Laughing здрави сливици разбира се, няма смисъл да се вадят, но като са болни, най-добре е да не се чака, защото нещата не са безобидни, баща ми направи ревматизъм на 33 г., аз пък съм с почти неразвито обоняние и така и не се научих да дишам през носа ...

rosen_91a, успех и бързо възстановяване Peace

Общи условия

Активация на акаунт