Раждане вкъщи 6

  • 41 475
  • 732
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 12 248
  Lilibon много хубава статия. Надявам се нямате против да чета в темичката, въпреки че надали някога бих се престрашила.
  Позволявам си да цитирам поста на една мама от форума, на която се зарадвах днес докато се ровех.
 
Благодаря за поздравленията, момичета,
Не, не са ни изписвали, защото не са ни и приемали. Ние това дете решихме да си го родим у дома и до сега се крихме Simple Smile. Разжането мина прекрасно, бяхме само с мъжа ми. В 11 часа в петък ми започнаха контракциите, в 2 без три минути проплака и бебчо, засука след около 5 минути, плацентата се роди след час, замразихме я и лятото ще я посадим под дръвче. Момичетата се събудиха към три и до шест сутринта паднаха танци и игри, не можахме да ги приспим, голяма радост беше. Нямам никакви разкъсвания, въпреки огромният размер на синчето. Не се наложи да ходим до Шейново, бях подсигурила спешен вариант и съм много много щастлива, че избегнах болничната обстановка, стресът и задържителните шевове там, да не говорим, че нямаше да ми дадат да родя нормално такова голямо бебе, а секциото много щеше да ми усложни живота с тез три деца Simple Smile.  Това е накратко, кърмим се, гледаме се, Руми ходи на градина, а Гери си проси мляко след бебето.
Вече имаме Акт за раждане, вчера му падна пъпчето на Тервел и го изведох за час и половина на разходка. Аз се чувствам повече от прекрасно, нямам никакво кръвотечение. Не е за вярване, че толкова бързо се възстанових Simple Smile
Чао за сега и честито на празнуващити и на тези рожденици, които съм пропуснала Simple Smile

Ако не се събудят децата, ще кача снимки, за сега има само едно клипче http://smilestyle.multiply.com/video/item/22

Успях да кача и снимки Simple Smile
http://smilestyle.multiply.com/photos/album/28/28#

# 256
  • Мнения: 366
Aila, бързичко си ме разконспирирала, мислих да се обадя тук, когато намеря време да напиша подробно разказче за раждането Simple Smile. Аз също следя темата, естествено Simple Smile.
Обещавам да е скоро, уикенда ми е почти невъзможно, а утре голямата има РД и пак е невъзможно, така че по-нататък.
Поздрави на всички ви тук и БЛАГОДАРЯ Simple Smile

# 257
  • Мнения: 620
момичета записвам се да изчета всичко Peace толкова позитивизъм и истинско щастие има в тези теми Heart Eyes Hug

Style   bouquet прекрасен е Тервел , да е жив и здрав

# 258
  • София
  • Мнения: 12 248
  Надявам се, че не се сърдиш, аз си го позволих, защото беше пуснала поста в отчетната темичка  Simple Smile
  Искам да те попитам знаеше ли, че бебчо ще е толкова голям и не те ли притесняваше това?
  Не мога да си представя какво е да си в спокойна домашна обстановка и веднага да си гушнеш бебчо. На мен това най-много ми тежеше при условие, че и двата пъти се стигна до секцио и бях разделена с малките в началото...

# 259
  • Мнения: 2 401
Style, една голяма прегръдка и от мен за теб, Тервел и цялото семейство! Hug
Много се радвам, че си се решила на тази стъпка! Много силно ми подейства разказа ти, понеже добре си спомням като описваше колко стресирано е било най-голямото ти дете, когато се е родила втората ти дъщеричка, заради дългото ти отсъствие от дома и колко е голяма разликата с това ,което си споделила сега за двете щастливи каки!  bouquet

# 260
  • Мнения: 3 869
Стайл, ще чакаме с нетрпение подробния разказ, както и тоза на Ярка птица Simple Smile
Наистина, знаехте ли че очаквате такова голямо бебе?! (макар, доколкото съм проучила въпроса УЗ е крайно неточен в граничните "предсказвания" - много малки и много големи бебета. Разчитането на екрана е направено на база математически модел и затова се тези разлики при граничните бебета; като сложим отгоре и способнестите за разчитане на този, който гледа, картинката може и доста объркана да стане....)

# 261
  • Мнения: 366
Нямах "медицинско доказателство" колко е голям бебчо, защото не съм ходила на УЗ от единствената ФМ в 23 гс, но вътре в себе си бях убедена, че гоним 5-те килограма - имах два пъти по-голям корем, сравнение с момичетта, разпъваше ми кожата до болка, а и в рода ни всички мъже са огромни двуметрови и се раждат около петицата. Така си го повярвах от деня, в който разбрах, че е мъж. А забравих да добавя, че преносването от две седмици също допринася за охранването на бебчо, но най-важното не съм се съмнявала и за миг, че всяка майка и бебе си пасват и колкото и да е голям синът ни, няма да има проблем да излезе без да си навредим взаимно. Така и стана, човешкият дух е много много над мерките и теглилките Simple Smile

# 262
  • Мнения: 620
Style  Heart Eyes  Hug чудесно си го казала за духа. Възхищавам ти се  bouquet

# 263
  • Мнения: X
Тервел е голям сладур.Честито!

# 264
  • Мнения: 3 869
Стайл Simple Smile Много ми е мило и хубаво да те чета Simple Smile Наистина всяко бебе и майка си пасват идеално. При това Тервел се е родил много бързо за голямо бебе Simple Smile Не че съм се съмнявала някога, че духът е над тялото и там където духът е силен, материята е без особено значение Simple Smile
Прекрасен е Тервел! Simple Smile

# 265
  • у дома
  • Мнения: 708
божичко .. страхотно е .. не спирам да се усмихвам.  Hug  Grinning

Стайл, поздравления за смелостта и прекрасния Тервел  Heart Eyes  Hug  Hug

Много искам и аз още едно детенце, родено така в семейна обстановка. Мечта ми е голяма!

Но моят мъж не ще и да чуе за домашно раждане. Как да му преобърна представите и да го оттърва от страховете..  не че при мен ги няма, но нещо в мен крещи в полза на естественото

# 266
  • Мнения: 957
Style Еееех ,страхотни новини,просълзих се от умиление.Да ти е жив и здрав Тервел(прекрасно българско име,носи толкова сила)Много се радвам за вас!  bouquetНе мога да намеря думи вече. Hug  bouquet Здраве и любов на теб и цялото ти семейство   bouquet

# 267
  • Мнения: 6 713
Стайл, страхотен разказ, много си уверена във всичко, а това е 50% от работата според мен. Simple Smile
Аз вкъщи никога няма да ми дойде смелост да родя, както и друг път съм писала, а и мъжа ми най-малкото няма да иска Rolling Eyes.  Поне бих отишла в болницата на един по-късен етап. Само че примерно може ли да се каже на доктора, че изведнъж се е получило разкритие или има начин да се разбере, че умишлено човек е бил вкъщи? Чисто информативно ме интересува, просто мислех тия дни има ли начин докторите да разберат това? newsm78

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 00:35 от Лурдес

# 268
  • Мнения: 129
Лурдес, няма начин лекарят да разбере за колко време си стигнала до някакво разкритие, ако не те е наблюдавал през това време. Индивидуално е за всеки, а и процесът е динамичен. Да отидеш възможно най-късно е добра стратегия за раждане в болница в БГ. Вече има няколко успешни такива истории. Хубава бременност.

# 269
  • Мнения: 143
най-важното не съм се съмнявала и за миг, че всяка майка и бебе си пасват и колкото и да е голям синът ни, няма да има проблем да излезе без да си навредим взаимно. Така и стана, човешкият дух е много много над мерките и теглилките Simple Smile

Style, това което си писала ми действа много силно! Поздравления за бебето и се радвам че всичко е преминало добре!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт