кога се дава сок на 3 месечно бебе

  • 60 648
  • 479
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 517
Случила си на педиатър - слушай го, не слушай майка си, свекърва си, баба си и т.н. до 9-то коляно, както и комшийката. Останалото са ти го казали.

# 16
  • Мнения: 1 001
На 3 месечно бебе не му се дава сок - просто няма нужда от него на тази възраст.  Naughty
Peace Peace Peace
Kak няма нужда от него,всеки организъм има нужда от витамини.  Crossing Armsа още повече едно бебе,но по тази тема,както и по друга има много мнения по въпроса.

Работата е там, че сока понякога може да причини по-скоро проблеми, отколото "полезност" за организма на бебето.  Peace

Аз реших да не давам сок след като прочетох тази статия:
http://www.biberonbg.com/info/juicewhynot.htm
Навсякъде където четох (а аз четох доста) намерих логични причини защо да НЕ давам сок. Нито една логична причина не наримерих за това ДА давам сок.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 23 130
Навсякъде където четох (а аз четох доста) намерих логични причини защо да НЕ давам сок. Нито една логична причина не наримерих за това ДА давам сок.  Peace
Същото важеше и при мен! Малката за пръв път опита сок в деня на първия си рожден ден!
Ходи обяснявай на изказвания от рода на "има много витамини и е полезен" защо да не се дава сок  Wink

# 18
  • Мнения: 116
И аз не давам сок,въпреки че педкатаказа да давам,не ми се занимава с колики и обриви Peace

# 19
  • Мнения: 31 389
Не се дава сок на 3 месечно бебе.

# 20
  • Мнения: 920
Първо - защо толкова си се панирала, заради някакъв сок? Спокойно, вземи прочети статиите за захранването, там пише много, след това прецени Peace Според мен е ви раничко за сок. Аз на моя син му дадох сок на една годинка навършена. Захраних го на четири месеца и половина с картоф. Изчакай детето д астане поне на четири месеца и половина, даже пет. Тогава започни д го захранваш, може с пюре или каша. Както прецениш, и в двата случая няма да сбъркаш.
Успех!

# 21
  • Мнения: 51
разни хора-разни идеали.аз давам сокче още от 2 месец.за някой е грешно за някой е правилно но знам че за едно бебе трябват много витамини а те са точно във плодовете.аз истисквам сок от домашни си ябълки и круши и бебка го пие с удоволствие.правя и също и от моркови.сега сме на почти 4 месеца и и давам и плодово пюре

# 22
  • Мнения: 2 990
за едно бебе трябват много витамини а те са точно във плодовете.

Има куп витамини, които изобщо не се съдържат в плодовете. И кърмата, и АМ съдържат достатъчно витамини, за да покрият нуждите на едно здраво бебе до шестмесечната му възраст.

Към авторката - ако не искаш да сбъркаш, седни попрочети малко по въпроса (ама наистина прочети, не да разчиташ на непълните си спомени от уроците по биология за витамините) и тогава вземи решение за себе си кога, какво и колко. Бебето е твоя отговорност, нито педиатърката, нито ние ще се оправяме с коликите и алергиите, ако му докараш такива.  Peace

# 23
  • Мнения: 194
Тук май пак започна вечния спор за сока Tired аз дадох кьм 4ти месец и не сьм имала никакви проблеми,малкия обожава сокчетата Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 23 130
Тук май пак започна вечния спор за сока Tired аз дадох кьм 4ти месец и не сьм имала никакви проблеми,малкия обожава сокчетата Peace
Хайде пак се започва... Като давате рано сокчета искаме аргументи защо ги давате и с какво са полезни. Добре обосновани при това  Peace
В другата тема дебатът приключи след хубавите статии, дадени от едно от момичетата, в подкрепа на по-късното даване на сокове.
То и моето дете може да започне да обожава шоколад, но нямам изобщо намерение да й дам дори да го помирише. Ако не се дава нещо, което е вредно, няма как детето да го обожава, нали?

# 25
  • Мнения: 920
Аз пък не мога да разбера какъв е тоя зор да се спори за тоя сок. Който иска го дава, който иска не го дава. Толкоз Naughty Като сте се хванали за тоя сок, та статии, та аргументи, то цяла наука за сока да вземе да се направи Whistling
Тонкабонка, нали си захранила детето си по правилния начин според теб, защо са ти аргументи тогава. За какво другите майки да се аргументират за начина на хранене на децата си, само защото ти го сматяш за вредно, не мисля че някои е длъжен на някои да обяснява как и защо гледа детето си. Нека всеки си гледа детето както знае и да не се меси на другия Peace

# 26
  • Мнения: 1 512
Сок на 3 месечно бебе - никога.

# 27
  • София
  • Мнения: 15 281
Дискусията за или против ранното/късното захранване никога не е излишна.
Тук четат много регистрирани и нерегистрирани потребители, които не винаги пишат в темите, а и не винаги си правят труда да ровят в стари теми по въпросите, които ги интересуват.
Ако някой просто прочете мнения на майки, започнали да дават сок от 2-рия, 3-тия месец, може да спре с четенето и да приеме, че така се прави, т.е.-даването на сок толкова рано е ОК.
Но ако прочете и други мнения, може да се замисли, да потърси повече информация и да стигне до друго решение.
Признавам, аз дадох сок на 2,5м.-поради липса на адекватна информация.
Отчитам го като грешка, въпреки че на този етап при Иво няма някакви проблеми. Дано и да не се проявят.

# 28
  • София
  • Мнения: 23 130
Тонкабонка, нали си захранила детето си по правилния начин според теб, защо са ти аргументи тогава. За какво другите майки да се аргументират за начина на хранене на децата си, само защото ти го сматяш за вредно, не мисля че някои е длъжен на някои да обяснява как и защо гледа детето си. Нека всеки си гледа детето както знае и да не се меси на другия Peace
Те сериозно ли или се майтапиш?
Знаеш ли колко бъдещи майки ще седнат да четат кога се дава сок - надявам се доста. А не да се водят от това кога бабите и майките им са давали.
Да не би аз да съм била наясно, преди да забременея. Просто седнах и четох, четох... Четох обаче сериозни източници. В нито един от тях не се препоръчва даване на сок под 6 мес. А който го мързи да си направи труда да чете, въпреки че става дума за здравето на детето - негова си работа. Давайте сок още от родилното.
А, Виви ме изпревари, но идеята е една и съща  Peace
П.П. Мен би ми било неудобно да споря с хора, които са чели и могат да се аргументират по даден въпрос. "На детето нищо му няма, че съм дала сок на 2-3 мес." - това не е аргумент!

# 29
  • Мнения: 1 424
Ако ви кажа аз как съм захранена(хранена), ще припаднете Laughing Факт е, че нищо ми няма, освен един гастрит, който си докарах в тийнейджърските години... Но сега майка ми не се меси в начинът, по който искам и храня детето си... Идеята ми е, че всеки чете и се информира и избира начинът, по който да си храни детето и отговорността си е негова. И това, че майка ми ме е хранила по еди какъв си начин, не означава, че и аз трябва да храня детето си по този начин. Има съвременни методи и много схеми на захранване - остава майката сама да прецени как ще процедира Peace

Общи условия

Активация на акаунт