кога се дава сок на 3 месечно бебе

  • 60 621
  • 479
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 194
Тук всеки има право да каже как процедира!който иска да се аргументира,който не иска,не е дльжен!Лично за мен,каквито и бумаги да ми извадите да чета,в сока няма нищо вредно!Освен това всеки си има педиатьр,а аз вярвам на моя и следвам неговите препорьки,това е  Peace

# 31
  • Мнения: 51
Аз пък не мога да разбера какъв е тоя зор да се спори за тоя сок. Който иска го дава, който иска не го дава. Толкоз Naughty Като сте се хванали за тоя сок, та статии, та аргументи, то цяла наука за сока да вземе да се направи Whistling
Тонкабонка, нали си захранила детето си по правилния начин според теб, защо са ти аргументи тогава. За какво другите майки да се аргументират за начина на хранене на децата си, само защото ти го сматяш за вредно, не мисля че някои е длъжен на някои да обяснява как и защо гледа детето си. Нека всеки си гледа детето както знае и да не се меси на другия Peace

много правилно

# 32
  • Мнения: 51
Дискусията за или против ранното/късното захранване никога не е излишна.
Тук четат много регистрирани и нерегистрирани потребители, които не винаги пишат в темите, а и не винаги си правят труда да ровят в стари теми по въпросите, които ги интересуват.
Ако някой просто прочете мнения на майки, започнали да дават сок от 2-рия, 3-тия месец, може да спре с четенето и да приеме, че така се прави, т.е.-даването на сок толкова рано е ОК.
Но ако прочете и други мнения, може да се замисли, да потърси повече информация и да стигне до друго решение.
Признавам, аз дадох сок на 2,5м.-поради липса на адекватна информация.
Отчитам го като грешка, въпреки че на този етап при Иво няма някакви проблеми. Дано и да не се проявят.


интересно ми е как установи че е грешно след като няма никакви проблеми

# 33
  • Мнения: 1 001

интересно ми е как установи че е грешно след като няма никакви проблеми

Защо не си направиш един експеримент - яж само мляко седмица например и след това си направи една хубава чаша фреш, която изпий на гладно да видиш как ще ти се чувства стомаха.  Laughing
Майтапа настрана, но аз самата сок на гладно пия ли обикновенно след това ме дразни стомаха, въпреки че не е от най-капризните.  Laughing

# 34
  • Мнения: 666
Не съм чела постовете по-напред,но защо трябва да се дава сок на гладно:?Щом е решила жената да дава сок-да дава.Не сутрин разбира се.Може да го дава следобед след едно от яденетата на малкото.Аз не съм много компетентна за сока,защото моята пще не пие и това си е,но...

# 35
  • Мнения: 1 001
Не съм чела постовете по-напред,но защо трябва да се дава сок на гладно:?Щом е решила жената да дава сок-да дава.Не сутрин разбира се.Може да го дава следобед след едно от яденетата на малкото.Аз не съм много компетентна за сока,защото моята пще не пие и това си е,но...

Не на бебето да го дава на гладно!  Peace Тя да го пие на гладно - за експеримента.  Laughing
Идеята ми е че храносмилателната система на бебета е още много "крехка" и реагира на сока така както когато някой възрастен го пие на гладно (най-добре след диета в която е ограничил видовете храни). Бебешкото стомахче е обработвало само мляко, лигавицата на стомаха е "нежна", а сока - агресивен. Това ми е идеята.  Peace

Не е все едно дали ще пиеш фреш на гладно или ще изядеш плода цял - предполагам, че всеки го е усещал в един или друг момент.  Peace
Това се опитвам да обясня - не друго.  Wink

# 36
  • Мнения: 920
tonkabonka абсолютно сериозна съм. Както виждам ти  си написала съвсем същото, което аз съм казала, но с други думи.
Майка ми ми е дала сок, като съм станала на годинка, така че понякога не е лошо да се вслушваме в майките и бабите си, те не са били невежи или непросветени. Все пак са ни отгледали Sunglasses
Който иска да дава сок, от когато иска. Не ми е работа да споря и да се меся в гледането на чуждите деца. Всеки има право на личен избор. Аз съм казала каквото е имало и съм дала съвет, авторката сама да си решава, но да се меся и да споря,и да изисквам аргументи,  моля твърдо НЕ. Не искам да се превръщам в свекърва още от сега.
Колкото до СЗО, ами те лицемерно обясняват колко е вредно да се пуши, прибирайки парите за кампании срещу тютюнопушенето от големите цигарени производители.
ВеСитО21 понякога лошите последствия се появяват години след това. Не мигновенно, имай предвид това.
Извинявам се на авторката, че оспамих темата.

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 18:50 от Bebo4ka

# 37
  • Мнения: 51

интересно ми е как установи че е грешно след като няма никакви проблеми

Защо не си направиш един експеримент - яж само мляко седмица например и след това си направи една хубава чаша фреш, която изпий на гладно да видиш как ще ти се чувства стомаха.  Laughing
Майтапа настрана, но аз самата сок на гладно пия ли обикновенно след това ме дразни стомаха, въпреки че не е от най-капризните.  Laughing


аз не давам сок на гладно а между храненята ако е яла в 10 то тогава и давам в 11-11 и нещо кгато се събуди или пък преди да заспи

# 38
  • Мнения: 15 379
аз не давам сок на гладно а между храненята ако е яла в 10 то тогава и давам в 11-11 и нещо кгато се събуди или пък преди да заспи
Това е абсолютно погрешно, да оставим, че бебето е ужасно малко въобще за сокове.
Сокът е най-добре да се приема 10-тина минути преди хранене, като това се отнася за възрастни хора, не за бебета.
Плодовете в суров вид пък е добре да се дават между храненията, а не след хранене като десерт.
Разликата между суров пресен плод и прясноизцеден сок е огромна и Весито - повярвай ми, стомахчето на твоето бебе го знае най-добре Confused.

# 39
  • Мнения: 51
аз не давам сок на гладно а между храненята ако е яла в 10 то тогава и давам в 11-11 и нещо кгато се събуди или пък преди да заспи
Това е абсолютно погрешно, да оставим, че бебето е ужасно малко въобще за сокове.
Сокът е най-добре да се приема 10-тина минути преди хранене, като това се отнася за възрастни хора, не за бебета.
Плодовете в суров вид пък е добре да се дават между храненията, а не след хранене като десерт.
Разликата между суров пресен плод и прясноизцеден сок е огромна и Весито - повярвай ми, стомахчето на твоето бебе го знае най-добре Confused.


съгласна съм к теб че нейното стомахче знае найдобре и затова когато не иска сокче не я насилвам да го пие,но това е рядко.а относно 10 минути преди хранене аз немога да разбера кога ще огладнее,защото не спазвам час и не мисля че се счита за десерт час-два след храненето

# 40
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз не мога да разбера едно. Пускат се хиляди статии защо НЕ трябва да се дава сок на толкова малко бебе и въпреки всичко майките, даващи сок продължават да твърдят колко било полезно и как добре се понасяло от бебето СЕГА.
СЗО да не е някаква измислена организация, целяща да орони престижа на даващите сок майки  newsm78
А това с "витаминките" в сока е направо потресаващо  Laughing
Разбира се, всеки да си гледа детето както знае. И всеки си носи последствията после... Обаче да ми спорите колко е полезен сока няма как да стане. Защото досега не съм виждала дори 1 изследване/статия в подкрепа на това твърдени. Освен тези от преди 30/40 години  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 23 110
amanita, не се спори с дървен философ  Wink
Виж само как скачат и колко са докачливи, а отгоре на всичко и не смятат за нужно да се аргументират. Все едно си спориш с радиоточка  Peace Ефект - нулев!
Когато няма елементарна култура на хранене, това се отнася до цялостното хранене на детето. Ще му се дава не само сок, ами и чипс, зрънчовци, шоколади и всякакви подобни боклуци. И това точно в периода, когато се образуват мастните клетки. После в пубертета що детето стана 100 кила, като не яде много. Ама нали са многознайки... Техен си проблем.
Аз се чудя на акъла си защо продължавам да пиша по тези теми, като единственото, което може да се случи, е да си навлека забележка (или по-лошо) от модератор и то заради хора, с които не си заслужава и е безсмислено да се спори  ooooh!

Лично за мен,каквито и бумаги да ми извадите да чета,в сока няма нищо вредно!
На твое място бих се засрамила - съвсем откровено ти го казвам, не искам да те обидя  Peace

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 10:59 от tonkabonka

# 42
  • Мнения: 3 993
Моля помогнете ми кажете ми кога се дава сок на 3 месечно бебе вече влязохме и ж 4-тия месец кажете ми какъв сок се дава от какво и как да го приготвя педито ми каза да  изчакам до 4-тич останаха 3 седмици мога ли да и давам или да изчакам моля който е запознат по вапроса да ми пише.Не искам да сбуркам.Благодаря

Краткият отговор на въпроса на авторката е "никога". Въобще не се дава сок на бебе под 6 месеца.
По-дълъг отговор няма да пиша, защото други майки вече са обяснили преди мен подробно за вредите от даване на сок в ранна възраст.
Който иска да чете и да се образова, който не иска - да тъне в простотия. Въпрос на личен избор.

ВеСитО21, я вземи напиши в интернет една статия за ползите от даване на сок в ранна възраст, както "написа" статия за ползата от хранене на новородено с домашно кисело мляко.  Joy

# 43
  • Мнения: 194
На твое място бих се засрамила - съвсем откровено ти го казвам, не искам да те обидя  Peace
    Да ти кажа,на доста места четох за препорьчването на сока на бебета!Така че,не се обиждам,просто това е моето мнение,не ангажирам никого с него,точно поради това,не смятам,че има от какво да се срамувам!Не сьм ти опряла пистолет в главата да даваш сок,щом не желаеш ОК!   И не смятам,че НИЕ,даващите сок скачаме срещу вас,по-скоро обратното се получава!Нека сме по толерантни Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 23 110
Да ти кажа,на доста места четох за препорьчването на сока на бебета!
И не пожела да споделиш тези твои велики източници (както съвсем любезно те бях помолила), че и ние да се поучим от тях  Wink

Общи условия

Активация на акаунт