ДА ВЪРНЕШ ВРЕМЕТО НАЗАД (Annem) - тема 2

  • 47 875
  • 740
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 10 252
   

Мамо, ще излизаш ли с чичо Али? Май не ти се излиза!
Ядосвам се на себе си , Гонджа. После си казвам:" Добре направи!" после пък: "Какви ги вършиш, Зейнеп?"
Татко ли те ядоса снощи по телефона?
Не, Гонджа. Проблемът е в мен, само в мен.


  

Къде беше снощи, Муса? Сама заспивам и се събуждам в твоята къща. Какво правя тук?
Ще ходиш ли до телевизията? Аз ще ида да видя майка си- не съм я виждал отдавна.
Да, ще изляза. Така ти ще видиш майка си и дъщеря си. После ще  дойде моя ред.


 

Муса няма ли го? Накъде отиваш, Айше?
Пътувам без посока. Муса ще ходи при майка си.
А това на теб не ти харесва, нали?
Не говоря за личния си живот, Огур.
А като на приятел?
Приятели ли сме? Доколко можем да си имаме доверие?
Ти имаш ли приятели, Айше?
Не, нямам. Нямам доверие на никого.


 

Айше, нямам ли шанс?
Така изглежда.
Никога не бих злоупотребил с Айше и преживяното с нея.
Между мен и Муса не върви, Огур.Объркани сме- уважението и любовта между нас са наранени.
Айше, защо всички силни жени са нещастни.
Да, съгласна съм.
С какво си съгласна, Айше- че си силна, че си красива, че си нещастна?
С всичко. Искам да тръгвам.
Бягай, Айше, бягай! Трябва да си знаеш цената. Да позволиш на другите да ти покажат колко те ценят.


 

Татко, наистина ли Айше я няма в къщи?
Няма я, Гонджа.
Много снимки на Айше има в къщата- много е самовлюбена за жена, която още не е омъжена за теб.
Променихте ли и стаята ми?
Нищо не е променено, Гонджа. Само аз влизам в нея. Мечтая си да беше тук.
Татко, не обърквай мама. Не искам да страда пак заради теб.


  

Г-н Муса вече не ме поздравява, Зейнеп. Видяхме се сутринта.
Какво си направил , Али? Риба, зеленчуци, дори пудинг- сам го направих. Има дори и покривка.


Май стана дългичко, но ...

Последна редакция: пн, 04 яну 2010, 19:30 от rina-rina

# 376
  • при най-добрият мъж...
  • Мнения: 916
Много беше хубава серията тази вечер,с много силни моменти.
Не мога да го разбера Муса-гордост ли е неговото,егоизъм ли?
Как изведнъж се ожени за Айше като само за Зейнеб мисли?Защо въобще му трябваше,при положение,че връзката им още отдавна не вървеше и направиха първата сватба заради бремеността?

# 377
  • София
  • Мнения: 1 430
Рина, никак не е дългичко, страхотно е Hug
и аз не го разбирам Муса, като мазохизъм ми изглжда неговото направо ooooh!

# 378
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Рина, никак не е дългичко, страхотно е Hug
и аз не го разбирам Муса, като мазохизъм ми изглжда неговото направо ooooh!
Мазохизъм е да го мъчат него, той мъчи повече в интерес на истината.
казах вече как ми изглежда като кучето върхо сеното, и сам не яде и на други не дава.  ooooh! Whistling

# 379
  • Мнения: 2
Рина, никак не е дългичко, страхотно е Hug
и аз не го разбирам Муса, като мазохизъм ми изглжда неговото направо ooooh!


      Peace Добре го каза ГАЛКЕ, на това си намирисва на мазохизъм.

      Ама и Айшето "уважението и любовта" между нея и Муса били наранени.  Laughing То такова нещо въобще имало ли е между тях. Ама наистина това си е висша форма на умствено затъмнение от страна на Айше.



# 380
  • Мнения: 10 252
Гонджа днес беше страхотна- такъв анализ на целите на Айше направи, че Муса остана като гръмнат. "Да те поздравя ли за Айше, татко? ", "Много е самовлюбена, но това си е неин проблем".  А Муса слуша и какво направи- поздрави Зейнеп за годежа и крещя от болка на брега на морето. Ами така е, като е гузен - нали не знаят, че е женен за Айше. Ха да разберат Гонджа и Емине- ще се чуе от Босфора до Дунава....

Зехра също си изпати от гнева на Муса- на нея и Ибраим и е достатъчен. Хвърлянето на телефона беше жест на отчаяние.
Айше се отпусна пред Огур- и на нея явно много и се насъбра - не може вече да задържа в себе си. Как го каза Гонджа: Айше иска да живее с марионетки по нейните правила" - това  не и се получава с Муса. 
Али беше много мил като гледаше снимката на бившата си съпруга на стената- прощаваше се с нея.

И Муса и Зейнеп постъпват така, сякаш искат да разберат докъде ще им стигне куража и силата - Муса се ожени за жена която не обича и когато нямаше причина да го прави/ след аборта/. Зейнеп прави същото но по други причини - страха да не е сама. А така е сигурно че и двамата ще са сами[.
Добре , че имат Гонджа, да ги вкара в пътя!!!/b]

# 381
  • Мнения: 10 252
Аз още нещо да споделя- Муса днес се запозна от дъщеря си с характеристиката на Али- добър човек, много обича майка и, цени Гонджа като нейна дъщеря, не е казал лоша дума за Муса, само защото е бил съпруг на Зейнеп.
Така Гонджа вижда Али- чуждия човек.
Гонджа вижда и как баща и се отнася с майка и....

# 382
  • София
  • Мнения: 1 430
Рина, никак не е дългичко, страхотно е Hug
и аз не го разбирам Муса, като мазохизъм ми изглжда неговото направо ooooh!
Мазохизъм е да го мъчат него, той мъчи повече в интерес на истината.
казах вече как ми изглежда като кучето върхо сеното, и сам не яде и на други не дава.  ooooh! Whistling

Корделке, Hug да го мъчат него е садизъм Wink
да мъчи сам себе си е мазохизъм Thinking

# 383
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Рина, никак не е дългичко, страхотно е Hug
и аз не го разбирам Муса, като мазохизъм ми изглжда неговото направо ooooh!
Мазохизъм е да го мъчат него, той мъчи повече в интерес на истината.
казах вече как ми изглежда като кучето върхо сеното, и сам не яде и на други не дава.  ooooh! Whistling

Корделке, Hug да го мъчат него е садизъм Wink
да мъчи сам себе си е мазохизъм Thinking
Мазохизъм да обича да го мъчат... А той май предпочита да мъчи други така че не е мазохист, по скоро е самовлюбен егоист, дори не е садист.  Crossing Arms

# 384
  • Мнения: 2
РИНКА, да насъбрало й се на Айшето, че не иска с никой друг да се съгласи, а всички трябва с нея да се съобразяват, е няма такъв човек дето да е изцяло прав. Ако беше поне малко ама мъничко променила, да влезе в положението и на другите, да я съжъля ама сега  newsm78 newsm78 newsm78

# 385
  • Мнения: 2
Корделке, май най-точното е "деменция". Незнае какво прави, на другите и на себе си.

# 386
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Тц... ще продължавам да стоя на своето... Кучето върху сеното... Няма да ям това сено, но и на други в никъв случай не давам...  Crossing Arms
Никва деменция не е! Naughty

# 387
  • Мнения: 2
Ми то е същото бе скъпа, хем кучето гладно, хем и другите в същото положение. Той е в пълно мозъчно затъмнение   love001

# 388
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Ами, деменция не е същото.   Mr. Green Може да изпада до вдетиняване в деменция, но не е това състоянието му в момента.  Mr. Green

# 389
  • Мнения: 2
Хей скъпа Корделке   bouquet, да не го обръщаме на медицински термини ДЕМЕНЦИЯ означава "слабоумие", "безумие", което води и до "вдетеняване"  Heart Eyes
       Тук сме фенове на любимото ни филмче, че Муса се държи като дете, така е, че наранява себе си и другите около себе си, така е. И, че единственният човек, който осъзнава, че това което  прави не е правилно, това е Зейнеп, също е истина. Спомнете си думите й към Гонджа, в един момент си казвам Зейнеп добре правиш, в другия Зейнеп какво правиш, но за това съм си виновна само аз и никой друг   friendship

Последна редакция: пн, 04 яну 2010, 21:47 от dunavska baba

Общи условия

Активация на акаунт