Люти чушки и бременност

  • 41 170
  • 77
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 41
Здравейте момичета!Искам  да знам дали има мамчета които обичат да си похапват люто -аз съм от тях Tired
Лютото вредно ли е на бебето ?Аз много обичам и си  похапвам ,но мъжо взе много да ми  се кара Naughty ,че това не е хубаво за бебето ?А аз му викам че змей  ще раждам  ! Joy
Моля споделете  ако сте имали такава бременност Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 139
Не се притеснявай-не е нещо опасно, аз също, докато бях бременна си хапвах лютичко..едни дюнерчета с лютичко много ми харесваха, ама недей и да прекаляваш. Ако ти е по-чувствителен стомаха или ако имаш гастрит не бих ти препоръчала...но това ти ще си го усетиш сама. Знам само, че на една бременна, каквото и се яде трябва да си го хапва Crazy Party Peace

# 2
  • Мнения: 139
Аз си хапвах лютичко през бременността, почти постоянно. Мъжа ми се беше видял в чудо с мен Simple Smile.
Роди се здраво детенце и имаше колики 3-4 пъти.

Лютот не стига до детето Wink.
Но ако имаш киселини, е желателно да не ядеш люто, разбира се, също и ако имаш язва, гастрит и хемороиди.

# 3
  • Мнения: 344
Имах един момент, където много често хапвах люти чушки, да не кажа и почти на всяко ядене. За момента никакви проблеми няма... (освен, че веднъж си пипнах окото ... аааа няма такава гад...) Crazy

# 4
  • Мнения: 3 484
Подкрепям, всичко, но с мярка. И то не заради бебето, а защото ако е прекалено много и често, може да се отрази на кръвната картина, урината и т.н. (не мога точно да обясня). Така бебоче ще опознава вкусовете.... Въобще не се учудвам защо голямата ми налита на сладко (с тази бременност ядях по 1 малка тавичка баклава през ден Embarassed), а малката налита на солено (по 1 торба пуканки на ден Embarassed) Laughing
Примерно индийците (виж го тоя лютия на аватара ми Mr. Green) какво им е, като се тъпчат с люто по цял ден Laughing

Дарлин, не знам за окото, ама за дупето.... ooooh! Joy

# 5
  • Мнения: 262
 Joy Joy Joy Аз също си позволявах люто през бременноста. Вкусотия докато ям, но после и моето Д  #Crazy

# 6
  • Мнения: 380
Хапвах си лютичко както предния път, така и сега  Simple Smile .Нищо не може да му стане на бебето  Peace.

# 7
  • Мнения: 342
Абсолютен фен съм на лютите чушки! Дори бях питала гинеколога си за моята страст, който ме успокои, че няма страшно. До известна степен ги хапвах заради помощта да ходя до 00. Но гледах да не прекалявам, особено в последните месеци, защото се опасявах от контракции  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 572
Аз бях започнала по време на бременността
да си похапвам люто Grinning
Даже предишната вечер преди раждането така се бях натъпкала с люти чушки hahaha Joy
Направо не е за раправяне Joy
Ама на малката буболечка нищо и няма Hug

# 9
  • Мнения: 15 379
Хапвай си, щом ти е вкусно, нищо му няма на бебето. А и лютото е чудесна профилактика против вируси.
Аз още не знаех, че съм бременна и ометох на 2 яденета почти цяло бурканче страшно люто индийско къри Grinning, (който обича люто, знае за какво говоря).

# 10
  • Мнения: 117
Здравей sisiyana!Аз обичам да си похапвам люто ,но по време на бременноста го бях намалила.Хапвай си но умерено.

Последна редакция: нд, 20 дек 2009, 02:05 от tinita77

# 11
  • Мнения: 3 621
Хапвай си, щом ти е вкусно, нищо му няма на бебето. А и лютото е чудесна профилактика против вируси.
Аз никога не съм обичала да ям люто, обаче докато бременеех постоянно ми се хапваха люти чушлета. И си хапвах де, после обаче ми се появиха зверски киселини и трябваше да се откажа от чушлетата.
Смятам че всека храна която се яде с мярка и не се прекалява няма как да навреди.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  И през двете бременности изяждах огромни количества чесън и люти чушки и то без хляб.Нищо ми нямаше, само ми помагаха срещу вирусите.

# 13
  • Мнения: 9 814


  И през двете бременности изяждах огромни количества чесън и люти чушки и то без хляб.Нищо ми нямаше, само ми помагаха срещу вирусите.

Хехе, и аз така. Особено през втората си бременност. Не сядах на масата без люта чушка.

Ох, как ми се яде сега лютооо, ама кърмя.  Laughing

# 14
  • Мнения: 318
и аз много обичам люто,но през бременността си  се ограничавах,почти на пълно,освен когато мнооооого ми се приядеше  Blush,но докато кърмех 6м. не съм и близнала люто  Peace

Последна редакция: нд, 20 дек 2009, 16:38 от .•º Р О Н И º•.

# 15
  • Мнения: 539
Хапвах и преди ,хапвам и сега,разбира се не количества ,но не съм се и лишавала Peace

# 16
  • Мнения: 262
точна за това щях и аз да питам, т.е. за кърменето. В момента кърмя и не ям. Много рядко когато когато много ми се дояде си позволявам една приятно лека чушка. Повече не смея. Нали преминава през кърмата

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
и аз много обичам люто,но през бременността се ограничиш,почти на пълно,освен когато мнооооого ми се прияде  Blush,но докато кърмех 6м. не съм и близнала люто  Peace

 Няколко пъти трябваше да прочета постинга ти за да схвана горе-долу за какво става въпрос!

# 18
  • Мнения: 318
и аз много обичам люто,но през бременността си  се ограничавах,почти на пълно,освен когато мнооооого ми се приядеше  Blush,но докато кърмех 6м. не съм и близнала люто  Peace

редактирах си поста  Peace


Няколко пъти трябваше да прочета постинга ти за да схвана горе-долу за какво става въпрос!

като пишеш с малко диване на ръце което щрака по клавиатурата се допускат и грешки  Peace

въпреки че не мисля,че е било тоооолкова трудно за разбиране,но... Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 342
При кърменето се ограничавах, да не кажа, че рядко ядях люто.

# 20
  • Мнения: 403
Похапвах си лютичко и то доста. За бебка не и се отрази, но проблема беше, че аз повръщах и тогава лютото бешеее...не ме питай.

# 21
  • Мнения: 2 447
Хапвай си,щом ти се хапва....

# 22
  • Мнения: 4 335
Аз сьщо обичам люто,през бременността не сьм се ограничавала.

# 23
  • Мнения: 11 010
Като бременна и след това докато кърмех редовно хапвах люти чушки, чесън, къри и разни други подправки. В умерени количества няма да навредят на бебето ти.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Мисля,че не е опасно newsm78.Стига да е в умерени количества(повече май за стомаха ти е вредно,отколкото за бебето)

И аз много обичах лютото,но бързичко го разобичах,защото имах толкова зверски киселини след това,че по един ден ме държаха,стига да хапна нещо по-така.
С толкова неприятни чувства останах оттогава,че въобще не го проядох отново ooooh!

# 25
  • Мнения: 2 322
Почти през цялата бременност ядох люти чушки.И на малката им харесваше - не ме е ритала докато съм яла  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 368
Аз не обичам люто, като бях бременна наблягах на киселото  Embarassed, но всяко нещо е мярка е позволено!  Peace Peace Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 079
Като бременна и след това докато кърмех редовно хапвах люти чушки, чесън, къри и разни други подправки. В умерени количества няма да навредят на бебето ти.
И аз мисля така  Peace.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 059
Като бях бременна с Мартин на всяко ядене хапвах и люти чушки, не съм имала проблеми.

# 29
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Никога не съм яла люто (не обичам), а по време на бременността, или кърменето (особено) бих се въздържала категорично от подобна "благинка". Peace

# 30
  • Мнения: 79
лютото,пикантното и киселото не са за препоръчване но ако ти се яде хапвай малко.Аз ядях люто в първите месеци и ми казаха бабите че ще е момиче(момиче е),майка ми също е яла люто с мен,ако ядеш кисело- момченце.От киселото се подуват краката от лютото киселини нито едното не е добре.

# 31
  • Мнения: 139
Рейч85, краката се подуват от соленото.
А киселото и лютото с мярка, не са никакъв проблем по време на бременност (ако имаш здрав стомах, разбира се).
За кърменето, съм съгласна че трябва да се въздържаме от люто и кисело. Но може лук и чесън. Лукът стимулира образуването на кърма. Чесън й придава аромат, който не дразни бебето, а напротив, папка повечко Simple Smile.

# 32
  • Мнения: 1 906
През цялата бременност си хапвах люто  Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592

Ако ти понася - не се притеснявай.

# 34
  • Мнения: 31 261
Яж люто щом ти се яде, не вреди на бебето.

# 35
  • Мнения: 550
и аз сам от фенките на лютото, не мога да си представя пица без чили сос примерно и така до сега..резултата ще го видя другия месец живот и здраве Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз обичам лютичко да си хапвам. Особено първите месеци на бременността хапвах доста от тези чорбаджийските чушчици, които са леко люти. Много ми помагаше срещу гаденето. Wink И сега си хапвам люти чушки. Лютото не е опасно ако е с мярка. Peace

# 37
  • Мнения: 651
От нищо не съм се лишавала.Дай на душата си това,което иска!

# 38
  • Мнения: 9 450
И аз ядях много люто през цялата бременност Crazy

# 39
  • Мнения: 4 615
Аз без люта чушка не сядам на масата. Пък ако ще и вафла да ям. Няма страшно. Хапвай спокойно.

# 40
  • Мнения: 1 394
Не мисля,че е чак толкова опасно.Плода си взема каквото му е необходимо и колкото му е необходимо.Но и не прекалявай де...

# 41
  • Мнения: 15 379
Не мисля,че е чак толкова опасно.
Защо пък лютото изобщо да е опасно по време на бременност Rolling Eyes?
Това е глупаво.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 043
Примерно индийците (виж го тоя лютия на аватара ми Mr. Green) какво им е, като се тъпчат с люто по цял ден Laughing

Точно това щях да кажа.
Щом ти се яде, си хапвай. Нищо му няма на бебето.
Аз и докато кърмех ядях люто, дъщеря ми не е имала колики дори.

Офф.
Мечка Малинарка, кой е този на аватара ти?

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз обичам много люто и през двете бременности си хапвах с удоволствие

# 44
  • Мнения: 367
Много ми беше вкусно лютото, хапвах си обаче с мярка.

# 45
  • Мнения: 2 776
Аз без люто не сядах на масата.
И при двете ми бременности хапвах .
Сега ми е проблем ,докато кърмя.
С баткото нямаше проблеми ,кърмех си ,хапвах си люто .....но при малката забелязах, че много и се зачервява и изприщва  дупето ,когато ям люто  Embarassed,та го спрях .

# 46
  • Мнения: 1 420
Няма опастност за бебето - нито люто, нито кисело и т.н. Има определени храни, които са потенциално опастни, но не и лютите храни примерно. Хапвай си, щом това ти се яде  Peace Според мен единственото, което може да навреди, е че лютото може да раздразни лигавицата на стомаха. Но ако нямаш проблеми си хапвай  Peace

# 47
  • Мнения: 1 567
Здравейте момичета!Искам  да знам дали има мамчета които обичат да си похапват люто -аз съм от тях Tired

И аз така, много обичам лютото. Хапвам здравата. Пример - ям люти чушки без хляб, без нищо.
И през двете бременности съм яла, даже прекалено. Няма им нищо на децата.
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Проверена работа... Mr. Green Mr. Green

# 48
  • Мнения: 43
Аз лично не съм яла люто  и преди бременността  си,просто защото не обичам.Моята майка обаче ,когато е била бременна с мен е яла като разпрана.Не зная дали това е причината сега на мразя това пусто люто..  Laughing Аз лично смятам ,че не е редно.По пътя на логиката щом всичко като вкус  и топлина се усеща от бебока ..не,не е редно!Така смятам аз!

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 417
До бебето достига това, което се разгражда в кръвта и отделно физически усещания (топло/студено, удар и т.н.). От лютите чушлета в кръвта на майката постъпва доста Витамин С Wink Мен единствено биха ме притеснили някакви контракции от люто и кисело, но засега нямам този проблем  Peace

# 50
  • Мнения: 6 026
до преди седмица не сядах на масата без люто,но оттогава ме мъчат едни киселини и доста си помислям преди да взема буркана

# 51
  • Мнения: 406
И аз си похапвах люто по време на бременността, защото обичам. Но, за да съм откровена, не ядях чак в количествата, в които обичам - малко се поограничавах.

# 52
  • Мнения: 3 929
Честно казано, не знам дали е вредно. То по принцип го водят за вредно.
Аз обожавам лютото, особено лютите чушки - това е моят наркотик. Ям в безумно големи количества. И по време на бременността си хапвах, но май си спомням, че леко се ограничавах, ама леко. Слава Богу, проблеми не съм имала нито аз, нито детето. Даже сега синът ми също си похапва лютичко за ужас на свекърва ми.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 076
Докато бях бременна се бях повредила на тема люти чушки. По принцип обичам, но след това имам проблеми и гледам да не прекалявам. Докато бременеех, обаче, особено последните 2 месеца си умирах за люти чушки, изяждах огромни количества, а проблеми не съм имала никакви.

# 54
  • Мнения: 1 428
Най-добре питай гениколога си

# 55
  • Мнения: 6 365
"Гениколог" е специфичен вид гИнЕколог, който специализира в отговаряне на ей такива казуси от БГ Мама.

# 56
  • Германия
  • Мнения: 327


  И през двете бременности изяждах огромни количества чесън и люти чушки и то без хляб.Нищо ми нямаше, само ми помагаха срещу вирусите.
и аз така,мъжът ми криеше бурканчетата с лютото.

# 57
  • Мнения: 1 677
Хапвай си щом ти е сладко, мисля, че няма да му стане нищо на бебчето.

# 58
  • Мнения: 616
Аз пък наблягах на лютото шкембе  Mr. Green ама много!
Веднъж дори мъжът ми попита др.Мазнейкова дали това може да е притеснително за бебето, а тя само се усмихна и каза, че щом стомахът ми го понася - да си ям колкото искам  Mr. Green
И сега пак си похапвам люто-киселко!

# 59
  • Мнения: 2
И аз съм привърженик на лютото. Ако не се появят някакви проблеми смятам да продължа да си похапвам  Peace

# 60
  • Мнения: 1 569
Обожавам люто. И докато бях бременна, и сега докато кърмя си хапвам, но без да прекалявам. По принцип чак люти чушки от онези смъртоносните не ям, но до колкото знам не се препоръчват при бременност и кърмене.

# 61
  • Шумен
  • Мнения: 41
Аз продължавам да си хапвам лютичко ,но малко ме е страх .
Но не дали ще му стане нещо на бебето  ами ако тръгна да раждам и ми се наложи клизма .... това лютото да не ви говоря как ще излиза ...... newsm45 smile3556

# 62
  • София
  • Мнения: 2 076
.... това лютото да не ви говоря как ще излиза ...... newsm45 smile3556

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Както излиза обикновено, така ще излезе и с клизмата.

# 63
  • гр. София
  • Мнения: 81
Много ми се ядеше люто, всичко ми се виждаше безвксусно, ако не е подлютено.

# 64
  • Мнения: 94
Аз продължавам да си хапвам лютичко ,но малко ме е страх .
Но не дали ще му стане нещо на бебето  ами ако тръгна да раждам и ми се наложи клизма .... това лютото да не ви говоря как ще излиза ...... newsm45 smile3556



sisiyana, то и сладкото, и лютото при клизма излизат еднакво Joy, така че няма място за притеснения.

Вашата темичка много ме успокои, защото съм върл фен на хапливите вкусове още от дете. Имам здрав стомах и дай Боже при скорошна бременност не смятам да се лишавам от люто bowuu, само ще гледам да не се отровя Sick Joy

# 65
  • София
  • Мнения: 122
Минах през период в който ужасно ми се ядяха люти чушки  Joy всяка вечер хапвах по една. Не мисля, че е вредно ако не се прекалява. Освен това са пълни с витамин С  Peace

# 66
  • Мнения: 94
Минах през период в който ужасно ми се ядяха люти чушки  Joy всяка вечер хапвах по една. Не мисля, че е вредно ако не се прекалява. Освен това са пълни с витамин С  Peace

Аз не съм излизала от този период вече 24 години Joy Joy Joy

# 67
  • Мнения: 776
    Аз си хапвам някой път люто и мисля, че не пречи на бебето.

# 68
  • Мнения: 56
аз докато бях бременна със 2то си дете хапвах люто,но каката (на 5 год  е)ми викаше-'мамо мамо не яж  люто бе ,ще подлютиш братчето ми '  Joy падах да се смея.

# 69
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И аз със вторият ни син люто опустошавах на воля. Пък я сега какъв мъж стана!!! Whistling

# 70
  • Мнения: 165
на мен много ми се дояде люто последния триместър.Хапвах си прилично люти чушки,не можех да се въздържам направо и се роди здраво бебе 3.850кг.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 079
Не ми се е хапвало люто, но и да ми се е,  не бих яла точно по време на бременността. Мое мнение.

# 72
  • София
  • Мнения: 371
Аз пък бях чела че лютото предизвиква контракции. И накрая на 9- ти месец, чакам, чакам... бебето не ще да излиза. 5 дена преди термин си купих люти чушки, ама мнооого люти  newsm62  и ям ли ям. Родих си на термина обаче едва ли е било от чушките. И до скоро чушките стояха в хладилника и викам на мъжо,понеже той обича люто " Яж чушки" А той " А, не, те са само за контракции тези"

# 73
  • София
  • Мнения: 1 043
Ако всички тия глупости за вредността на лютото по време на бременност бяха вярни, индийците отдавна да са се затрили като нация  Wink

# 74
  • Мнения: 56
абе хапвайте си няма страшно ,е помалко де.

# 75
  • Мнения: 59
Аз хапвах люто, ама веднъж като ми се възпали гастрита...  ooooh!  до края не ядох повече

# 76
  • София
  • Мнения: 462
Ядох доста и при двете бременности. Нищо ми нямаше, нито на децата.

# 77
  • Мнения: 276
Веднъж изядох половин парче пица с люти чушки и видях звезди посред бял ден.Кръвното ми се вдигна,беше страшно.Повече не посмях Tired

Общи условия

Активация на акаунт