Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 089 223
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 13 020
  • БГ
  • Мнения: 1 162
292лв. - за периода от 09.01. до 08.02., изцяло сме на ток - готвене, бойлери - 2бр., отопление, в т.ч. грипна и междусрочна ваканция на децата (общо 10дни), т.е. целодневно отопление в две от стаите. За статистиката - миналата година за същият период сме платили с 50лв. повече.

# 13 021
  • Мнения: 144
Около 60-70 лева, но понякога и повече, като включвам и духалка.

# 13 022
  • Мнения: 376
[quoteТова е много странно. Какво всъщност ви е на ток?][/quote]

270лв.,при положение че сме  на локално парно......бойлера е към парното.Много,много Sob
Това е много странно. Какво всъщност ви е на ток?

Някой от съседите ги краде.
 Нашата е 450 лв 09.01-08.02, отопляваме цялата къща денонощно на 24 градуса, 300 литра бойлер към термопомпата. Имаме проблеми и със едната фаза, а според мен и с термопомпата. Сега ще слагаме соларите, дано следващата зима паднем под 400
[/quote]
На ток са печката,хладилник,телевизори,пералня.Бойлера е от парното....
И аз често си мисля че съседите крадат,но така и не знам точно как да ги хвана!?Някакви идеи?
Миналата година на няколко пъти,точно към 16,30-17,00 ч. гърмеше централния бушон,който е вънка на стълба!Щом излезнех да чакам ЧЕЗ,и комшията излизаше да ме пита какво правя.......Странно,нали....

# 13 023
  • София
  • Мнения: 4 192
Абсурдно е.
Сложете контролен електромер на входа на бушоните  Wink

# 13 024
  • София
  • Мнения: 11 989
Здравкова, ако няма някой повреден уред, няма начин да правите почти 300 лева сметка, ако отоплението и топлата вода не са на ток.
Ние плащаме тока си по цени за промишлеността, на бойлер сме, отоплението частично също е на ток, а сметките са малко по-ниски от вашите.

# 13 025
  • Мнения: 46 520
И аз често си мисля че съседите крадат,но така и не знам точно как да ги хвана!?Някакви идеи?
Много пъти го писах, сигурно вече става досадно, но - контролен електромер, който е вътре в имота ви, т.е. няма друг достъп до него. Засичаш спрямо датите, които са посочени във фактурата, т.е. от дата еди коя си до дата еди коя си. После сравняваш цифрите, ако няма разлика, проблемът е вътре при вас - развален уред или нещо, което не подозирате, че дърпа толкова. Ако има голяма разлика, някой ви краде и започвате да дебнете.

# 13 026
  • Мнения: X
Не е ли по-лесно просто да изключат всичко в къщи?Ако електромера продължава да отчита, значи отчита нечий друг ток.Точно за 2-3 секунди ще нащракам всички "бушони" и ще спра подаването на ток у дома.

# 13 027
  • София
  • Мнения: 4 192
Да, това също е супер вариант  Peace

# 13 028
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Ако се съмнявате в конкретен уред, има едни малки домашни контролери, които включваш в контакта и в тях уреда. Отчитат моментна консумация и с натрупване. Имаме такъв, отчита вярно. http://www.praktiker.bg/bg/Home-systems/%D0%90%D0%94%D0%90%D0%9F … NENSTUHL/p/489154

# 13 029
  • Мнения: 46 520
Не е ли по-лесно просто да изключат всичко в къщи?Ако електромера продължава да отчита, значи отчита нечий друг ток.Точно за 2-3 секунди ще нащракам всички "бушони" и ще спра подаването на ток у дома.
Не. Преди да хванем нашия крадец спирахме няколко пъти бушоните и не въртеше нищо. Просто не го бяхме уцелили, когато пускаше Simple Smile може даже цели дни или седмица да не пуска, а после да навърти много накуп. Няма как да се засече така. Само засичане за целия период дава сигурен отговор.

# 13 030
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не е ли по-лесно просто да изключат всичко в къщи?Ако електромера продължава да отчита, значи отчита нечий друг ток.Точно за 2-3 секунди ще нащракам всички "бушони" и ще спра подаването на ток у дома.
Не. Преди да хванем нашия крадец спирахме няколко пъти бушоните и не въртеше нищо. Просто не го бяхме уцелили, когато пускаше Simple Smile може даже цели дни или седмица да не пуска, а после да навърти много накуп. Няма как да се засече така. Само засичане за целия период дава сигурен отговор.

Ооо я обясни как си се справила с наглеца. Беше ли наказан по някакъв начин? Кой ти съдекства да го хванеш, полиция или енергото?

Иначе по темата 218 всичко на ток. Мразя ги  Persevere

# 13 031
  • Мнения: 46 520
Родителите ми имат магазини и изведнъж едната наемателка изрева, че е дошла сметка за 900 киловата. Тя е от много години там и си знае потреблението, около 100. Баща ми веднага сложи контролен и се видя разликата, после разгледа съседните помещения и видя кой се е закачил. Някакви майстори, които ремонтирали помещение на друг собственик. Освен че ремонтирали, и спали вътре, пускали духалката, явно тя като си тръгне, за да не види, че върти електромера. Избягаха, не му се разправяше да ги гони, но щетите бяха минимални, защото реагира веднага.

# 13 032
  • Мнения: 137
Ние пък сме двама , сметката ни е 50-60 лева на месец  (зимата) ,като работи бойлер всеки ден ,пералня,хладилник всичко нормално. Топлим се обаче на дърва ,затова е толкова ниска сметката. Според мен е нормално. Blush

# 13 033
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Родителите ми имат магазини и изведнъж едната наемателка изрева, че е дошла сметка за 900 киловата. Тя е от много години там и си знае потреблението, около 100. Баща ми веднага сложи контролен и се видя разликата, после разгледа съседните помещения и видя кой се е закачил. Някакви майстори, които ремонтирали помещение на друг собственик. Освен че ремонтирали, и спали вътре, пускали духалката, явно тя като си тръгне, за да не види, че върти електромера. Избягаха, не му се разправяше да ги гони, но щетите бяха минимални, защото реагира веднага.


Офф те тези са били пишман крадци. И аз имам някакви подозрения, но за съжаление така с просто око не засичам кой би могъл да бъде. Но пък и може електромера да не е наред, но ми обясниха, че щом върти значи всичко е шест. То и на комшийката въртеше и имаше 35-40 лв. ток, но бързичко и смениха електромера, въпреки, че върти.

# 13 034
  • Мнения: 46 520
Но и това е изключение. Понеже се занимаваме и с управление на имоти, и от много други места са ревали, че някой ги краде, почти навсякъде сме слагали. Никъде не е имало разминаване. Повечето хора просто нямат реална представа за потреблението си.
Затова - слага се контролния, след един пълен отчетен период се засича и тогава вече се мисли.

Общи условия

Активация на акаунт