Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 090 207
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 13 050
  • София
  • Мнения: 721
ток - 36 лв., отопление и топла вода на ТЕЦ
Браво! Много малко. Готвиш ли, переш ли често? Аз сякаш все с това се оправдавам....

# 13 051
  • Мнения: 46 645
При нас е толкова с готвене всеки ден (събота и неделя доста часове) и пране през ден + за половината месец сушилна машина, която тегли колкото пералня и обезвлажнител .

# 13 052
  • Мнения: 11 895
ток - 36 лв., отопление и топла вода на ТЕЦ
Браво! Много малко. Готвиш ли, переш ли често? Аз сякаш все с това се оправдавам....
Готвене всеки ден, включително и фурна (изхранвам трима мъже), абсорбатор,  5-6 перални седмично, 4 лаптопа, хладилник, миялна ...абе обичайните заподозрени Simple Smile най-високата ни сметка за последните две години е била 45 лв. и то все около празници, когато сме били повече в къщи и съм ги глезила с домашни тортички и прочее....

# 13 053
  • София
  • Мнения: 721
С моите 150 лв- сериозно се замислям.. Sad

# 13 054
  • Мнения: 46 645
С моите 150 лв- сериозно се замислям.. Sad
При вас не беше ли всичко на ток?
Ние с ниските сметки сме с ТЕЦ за топлата вода и отоплението, нямаме бойлери и уреди за топлене.
Сметката ни за ТЕЦ зимата е 85-100 лв., като добавиш тези 40 от тока става същото като при вас.

# 13 055
  • София
  • Мнения: 6 314
С моите 150 лв- сериозно се замислям.. Sad
При вас не беше ли всичко на ток?
Ние с ниските сметки сме с ТЕЦ за топлата вода и отоплението, нямаме бойлери и уреди за топлене.
Сметката ни за ТЕЦ зимата е 85-100 лв., като добавиш тези 40 от тока става същото като при вас.
Ъ, тока ми е от 120-30, през 150-60, до 200, че и повече. Без отопление и 1/2 БГВ. Simple Smile
Явно вие доста по-малко ползвате или имате по-малко консуматори. У нас има много. Като, телевизори, компютри и зарядни въобще не ги броя и никога не съм. Hug

# 13 056
  • Мнения: 11 895
Какво е БГВ?

# 13 057
  • Мнения: 46 645
Имаме 2 телевизора, но единият не помня откога не е пускан, другият работи вечер за 5-6 часа. 200 лв. ток не се правят от зарядни. Трябва да имаш поне 1 голям консуматор за токова киловати.
Или някой се е закачил за теб.

# 13 058
  • Мнения: 13 661
Битово горещо водоснабдяване, иначе казано топла вода от ТЕЦ.

# 13 059
  • София
  • Мнения: 6 314
Имаме 2 телевизора, но единият не помня откога не е пускан, другият работи вечер за 5-6 часа. 200 лв. ток не се правят от зарядни. Трябва да имаш поне 1 голям консуматор за токова киловати.
Или някой се е закачил за теб.
Хахаха, нееееее.. Къде казвам, че е от зарядни и телевизори? Казвам, че тях въобще не ги броя, защото масово се взимат предвид, а аз, не. И не, никой не се е закачил, имам не един, а много консуматори, харча си. Не се оплаквам, просто констатирам, на фона на вашите сметки по 30-40 кинта. Simple Smile  Ама, както и да го въртя, ако хипотетично бях с ТЕЦ, пак не виждам как ще докарам сума около 50 лв., да речем.

Битово горещо водоснабдяване, иначе казано топла вода от ТЕЦ.
Битовата Гореща Вода, може да не е единствено и само от тец. В моят случай не е, просто така се казва.

# 13 060
  • Мнения: 46 645
...ако хипотетично бях с ТЕЦ, пак не виждам как ще докарам сума около 50 лв., да речем...
Успя да ми провокираш любопитството - хипотетично какво имаш предвид:
уред -> ползване -> киловати
Приблизително.

# 13 061
  • София
  • Мнения: 4 192
Ами навремето като бяхме на ТЕЦ, токът ни е бил максимум 80 лв и то зимата, защото имаше сушилни поне 20 месечно. По 5 киловата едната са 100 киловата - 20 лв.
Под 45 лв никога не сме имали, освен когато сме отсъствали

# 13 062
  • Мнения: 46 645
Да, това е реалистично.
Със сушилня 50-60-70 лв., зависи от честотата може да се стигне. Но 200 лв. не виждам как ще се направят.

# 13 063
  • София
  • Мнения: 6 314
...ако хипотетично бях с ТЕЦ, пак не виждам как ще докарам сума около 50 лв., да речем...
Успя да ми провокираш любопитството - хипотетично какво имаш предвид:
уред -> ползване -> киловати
Приблизително.

Амииии.......Stuck Out Tongue
Може и да не съм се изразил добре. Имам много консуматори. Ползвам ги и не се старая да правя икономия. Обадих се, защото като надникна гледам все някакви тънки сметки и ме хваща срам. Simple Smile
А, това което казах е, че сметките ми са в порядък на 150-200лв. и то без отопление, което зимата си е сериозно перо. Отоплявам се с котел, към него има бойлер, който е комбиниран /+ток/. Значи приеми, че почти съм на ТЕЦ. И пак сметката ми е толкова. Единствената разлика е, че съм лимитирал бойлера до 47 градуса, за да има повече ресурс за отоплението, а разликата /до 55-60, например/се добавя на ток. Ако съм с ТЕЦ и я няма "добавката" от тока, да ми падне сметката......с 20 кинта, да речем. Това при еднакви други условия. Демек, с тец, без тец, останалото пак ще си го харча.
Само в кухнята имам инсталирани над 10кВт. Smiley Е, не се ползва всичко накуп и по едно и също време, но все пак.

# 13 064
  • Мнения: 46 645
Идеално те разбрах, просто не виждам за какво може да се изхарчат 40+ киловата всеки ден, без топло и вода.
Дай ми пример за 1 ден, интересно ми е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт