Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 089 288
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 13 515
  • Мнения: 1 715
Сметка от 3 лева на месец е нереална за мен.

Твърдите, че не живея в собствения си дом ли? Или?

# 13 516
  • Мнения: 4 708
Сметка от 3 лева на месец е нереална за мен.
Най-вероятно е да не е в ред електромера, но да си траят иначе и за мен не е реално.

# 13 517
  • Другата България
  • Мнения: 37 348
Направо си е реално при начина, който описва човекът.
Аз мога само да завиждам, при това съвсем неблагородно.

# 13 518
  • Мнения: 14 491
Сметка от 3 лева на месец е нереална за мен.

Твърдите, че не живея в собствения си дом ли? Или?


Че таз картинка откъде доказва, че това е домът, в който живеете? И тези 3-7 лв. за какви ел. уреди са?

# 13 519
  • Мнения: 4 708
Направо си е реално при начина, който описва човекът.
Аз мога само да завиждам, при това съвсем неблагородно.
30 кв на месец, си е направо нереално както и да го мислим. Защото тези 3 и нещо лв са точно толкова. Компютъра ако го включва само по час на ден е изхарчил 10 Квата, хладилникът ако е от малките още толкова, остават 10 Кв за всички останали електроуреда. Това са лампи, зарядно за телефона, прахосмукачка, пералня и т.н. уж дребни, но няма как всички останали да са 10Кв месечно. Нямало го е през месеца, но ако това е било са седмица пак не се връзват нещата. Нищо де, нека е така  Wink

# 13 520
  • Мнения: 1 715
Ама разбира се, че нищо не доказва, аз само споделям колко сметка за ток плащам, нали за това е темата? Погледнато през моята призма за мен през лятото също сметки от по над 100 лв са нереални, но са факт и някои хора си плащат по толкова. Wink

# 13 521
  • Мнения: 68 672
Нищо не твърдя. Тук всеки може да каже всичко. Имам право да не вярвам и не вярвам. Не искам нищо никой да доказва.

Таксата е многокомпонетна, като част от цената се плаща и да не живее никой....мисля за пренос или достъп беше. Потреблението е друг компонент.

# 13 522
  • Мнения: 1 715
Направо си е реално при начина, който описва човекът.
Аз мога само да завиждам, при това съвсем неблагородно.
30 кв на месец, си е направо нереално както и да го мислим. Защото тези 3 и нещо лв са точно толкова. Компютъра ако го включва само по час на ден е изхарчил 10 Квата, хладилникът ако е от малките още толкова, остават 10 Кв за всички останали електроуреда. Това са лампи, зарядно за телефона, прахосмукачка, пералня и т.н. уж дребни, но няма как всички останали да са 10Кв месечно. Нямало го е през месеца, но ако това е било са седмица пак не се връзват нещата. Нищо де, нека е така  Wink

Гледам добре си ми направила сметката, но аз пак питам защо да не се връзва? Колко ток харчат 4 перални на еко режим в месеца (програмата е на половина - 45 минути работи само)? Колко ток харчат 4 крушки от по 5 вата за 2 или 3 часа на денонощие? А 2 прахосмукачки в месеца за 30 мин? А зареждане на телефона?
И между другото не знам до колко си права за компютъра. Мисля, че го дават да консумира около 50 вата/час (лаптоп), което месечно излиза около 3 киловата.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 16:41 от Fuckforlife

# 13 523
  • Мнения: 68 672
Ама вие не живеете там...то туй живот ли е Joy

# 13 524
  • Мнения: 13 770
Ама вие пък какво искате от млад човек, който е по цял ден на работа и вечер по срещи, гости, купони. А и двама да са, ако не се свъртат вкъщи, колко да харчат.
Ето, за домоуправител 25 лв е платил Simple Smile

# 13 525
  • Мнения: 68 672
Аааа...нищо.
Надявам се поне и навън да се перат, защото това с 45-минутната пералня не е пране...

# 13 526
  • Мнения: 13 770
Щооо, капал се е с пюренца ли или се е бърсал с мазни пръстета в тениската Simple Smile
Не разбрах сам ли живее, но ако е сам, по колко пране на седмица мислите, че събира сам човек.

# 13 527
  • София
  • Мнения: 2 995
Таксата е многокомпонетна, като част от цената се плаща и да не живее никой....мисля за пренос или достъп беше. Потреблението е друг компонент.
Няма такова нещо. Всички такси са на киловат.

А що се отнася до 3-те лева сметка, така, както е описано потреблението, е напълно възможно.

# 13 528
  • Мнения: 68 672
В сайта на Чез пише друго. Във въпроси и отговори казват, че такса достъп или доставка беше, се дължи и при необитаване Stuck Out Tongue Winking Eye

# 13 529
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 773
Човек като си сменя дрехите ежедневно, колко пране искат? Едно освежаване е напълно достатъчно. Като е сам, повече от 2 перални едва ли има. А ако му е с голям капацитет, може и 1 да пуска.

Общи условия

Активация на акаунт