Колко Ви е сметката за ток на месец?

  • 1 089 285
  • 13 566
  •   1
Отговори
# 13 530
  • Мнения: 68 671
Човек като си сменя дрехите ежедневно, колко пране искат? Едно освежаване е напълно достатъчно.

Не е достатъчно. Но това е друга тема.

# 13 531
  • София
  • Мнения: 2 995
Не знам защо се занимавам да ровя, като си беше ясно

"Цената за достъп до електроразпределителната мрежа на небитови потребители не зависи от ползваното количество електроенергия, а от ангажирания от клиента капацитет на мрежата, т.е. дори и ако за даден период клиентът не е ползвал електроенергия в обекта си, той ще получи фактура, в която е калкулирана единствено цена за достъп, тъй като капацитетът на мрежата и съоръженията се пази за него."

# 13 532
  • Мнения: 68 671
Мда..май това четох...Relaxed
Извинявам се..Blush

# 13 533
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
4 перални на месец??? Човеко, дори когато съм сама имам 2 на седмица.

# 13 534
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
Всеки си знае семейството и потребностите. Нашите дрехи са чисти, пера ги само за освежаване. Друг е въпросът, че 30-минутната ми програма е всъщност 1.20 ч при 60 градуса Simple Smile.
Преди 3-4 години и аз спорих с една съфорумка, че сметката ми била нереално ниска. Тогава плащах 35 лв лятото с климатик. Сега плащам 45-50, но и имам повече уреди.

# 13 535
  • Мнения: 1 504
Чак пък да му смятаме дрехите..но пък и аз смятам сметката за нереално ниска.

Тук какво ли не съм прочела:
 -някои си харчат ток достатъчно,ама плащат малко
-други се съобразявят и плащат много.

И по темата:
2ма възрастни,2 малки деца
60 лв,пускала съм климатици броени пъти.
Всички уреди са висок клас и нямат година употреба.

# 13 536
  • Мнения: 4 651
Ама разбира се, че нищо не доказва, аз само споделям колко сметка за ток плащам, нали за това е темата? Погледнато през моята призма за мен през лятото също сметки от по над 100 лв са нереални, но са факт и някои хора си плащат по толкова. Wink
Не знам как смятате, но 3 лв. сметка са 30 мин на ден работа на уред 2квч. Без да броим постоянно включените хладилник и фризер.
Или има някаква грешка или електромерът е пипан.

# 13 537
  • Мнения: 1 715
3,58 лв са около 19 киловата. Като се замисля само хладилника месечно вероятно харчи повече (нищо че уж се води високо ефективен). Не знам в такъв случай как са се получили тези въпросни сметки за ток. Аз със сигурност електромер не съм пипал, даже нямам и ключ за таблото долу.

# 13 538
  • Мнения: 13 770
Може да не се отчитали летните месеци и това да е прогнозен разход, не реална консумация. Или пък да изравняват надписано в предишните. Надали всеки месец сметката е по 3 лв.

Чак пък да му смятаме дрехите..но пък и аз смятам сметката за нереално ниска.

Тук какво ли не съм прочела:
 -някои си харчат ток достатъчно,ама плащат малко
-други се съобразявят и плащат много.

И по темата:
2ма възрастни,2 малки деца
60 лв,пускала съм климатици броени пъти.
Всички уреди са висок клас и нямат година употреба.
Ами ето, при 4 човека 60 лв, значи за човек по 15! При положение, че в семейство с деца и готвенето е повече, и прането е повече, и гладенето, и висенето вкъщи - т.е. и телевизор, и компютър, и осветление е повече. И ето, че сметката си излиза.
А по повод това, кой какво харчи и какво плаща - повечето хора нямат реална представа от харченето си, затова се получанат такива разминавания.
(Все се сещам за една съфорумка, която година се жалваше от безумните си сметки, а се оказа, че имала отопление под терасата ли, пътечката ли Simple Smile

# 13 539
  • Мнения: 1 504
Ооо за моята сметка нямам грам съмнение.

# 13 540
  • Мнения: 4 651
3,58 лв са около 19 киловата. Като се замисля само хладилника месечно вероятно харчи повече (нищо че уж се води високо ефективен). Не знам в такъв случай как са се получили тези въпросни сметки за ток. Аз със сигурност електромер не съм пипал, даже нямам и ключ за таблото долу.

Независимо дали сте пипал вие или не, ще ви нашмулят според вида на повредата корекция за времето назад ако го установят...

# 13 541
  • София
  • Мнения: 853
Ако електромерът е дефектирал едва ли ще нашият каквото и да било.
По темата: И на нас ни се случи два поредни месеца драстично ниска сметка, дойдоха смениха електромера и на следващия месец отново. Оказа се, че отчитащия изобщо не е минавал, а си е писал някакви показание, по лично осмотрение.

# 13 542
  • Мнения: 4 651
Ако електромерът е дефектирал едва ли ще нашият каквото и да било.
По темата: И на нас ни се случи два поредни месеца драстично ниска сметка, дойдоха смениха електромера и на следващия месец отново. Оказа се, че отчитащия изобщо не е минавал, а си е писал някакви показание, по лично осмотрение.

Не е каквото и да е било. Зависи от вида на повредата и дали може точно да се установи какво реално е изразходено.

# 13 543
  • Мнения: 1 715
Не знам дали е дефектирал. Последните 2 месеца просто живеех сам и реално наистина не е имало голямо потребление на енергия. През времето, когато живеехме двама сметките си бяха от порядъка на 18-20 лв, което ми се струва съвсем нормално.

# 13 544
  • Мнения: 4 708
Не ми се коментира повече, но стълбищното осветление ни е около 3,5 на триетажна кооперация, като крушки има само на етажите, няма на полуетажите, уж за икономия. Зимата стига до 5,2-5,5. Та точно затова не вярвам, че някой който ползва освен крушките и пералня и лаптоп, че и хладилник плаща толкова ток, без да му е развален електромера.  Но пък нека се радва човека, то и аз да бях, и аз нямаше да се обадя на ЧЕЗ  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт