гимнастика за бременни

  • 4 537
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Кои физически упражнения са подходящи през бременността? През първата бременност не се бях замисляла понеже работата ми изискваше доста движение ( въпреки това качих 30 кг.), но сега през втората мога да кажа че почти 8 - 9 часа съм седнала. Гимнастика у дома , фитнес.....  разбира се когато е възможно . Лека и безпроблемна бременност на всички

# 1
  • Мнения: 615
Йога за бременни  Peace

# 2
  • Мнения: 56
 Grinning мина ми през ум но си нямам ни най малка представа какво е йога а и предполагам че ще е свързано с курс който ест. ще изисква и време да се посещава. А време само в неделя  Laughing и предимно за семейството. Фитнеса ми е на 1 крачка, но не знам колко е подходящ. А дали има специални упражнения за бременни? Някоя бъдеща майка занимава ли се с физическа активност да сподели  Hug А за плуването видях темичка   Laughing сигурно съм от малкото , които не могат да плуват  Laughing

# 3
  • Мнения: 5 001
Фитнес точно сега едва ли е добра идея  Rolling Eyes
Ако си тренирала  редвно преди това, да, сега нещо лекичко, но ако не си или йога за бременни или има разни качени в нета, които може да си правиш вкъщи. Лека бременност.

# 4
  • Мнения: 11 003
Ходене пеш навън или на пътечка, велоергометър. Може да пробваш и крос тренажор, но внимателно. В нета има подходящи упражнения за бременни без тежести или със съвсем леки гирички. Каквото и да правиш, първо се консултирай с лекар.
Лека бременност!

# 5
  • Мнения: 266
Много е добра водната гимнастика, но ако не можеш често да ходиш на басейн си вземи някой диск с гимнастика за бременни и изпълнявай колкото можеш. Аз лично си правех моята гимнастика, която си правех и преди да забременея - на Синди Крауфорд /без коремните преси/ до към 6 мес, а след това по-лекички упражнения и разходки. newsm44
Успех!

# 6
  • Мнения: 11 003
Освен коремните преси, избягвай упражнения, при които си легнала по гръб върху равна повърхност. Налягането от натежалата матка върху кръвоносните съдове може да намали притока на кръв към плацентата и сърцето.
Тук има доста упражнения за бъдещи и настоящи майки, разгледай ги  Simple Smile
http://www.letsgym.com/category/za-budeshti-i-nastoiashti-maiki/

# 7
  • Мнения: 137
Аз си бях купила видеокасета с упражнения за бременни.
Ето линка:
http://fitmama.family-bg.com/

# 8
  • Мнения: 19
Здравейте,и аз имам нужда от ,малко упражнения или гимнастика,понеже ме боли кръста и гърба,но не зная къде във варна мога да отида на такава гимнастика.Ако някой знае нека пише ,че се видях в чудо-къде ли не звънях  ooooh! и не мога да намеря

# 9
  • Мнения: 808
Аз не съм правила специални упражнения за бременни. Но за сметка на това всеки ден вървях по 5-6 км. Залежах се само в деветия месец.

Общи условия

Активация на акаунт