Може ли да дам компот?

  • 12 589
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте, дъщеря ми скоро ще навърши годинка, дали мога да и давам да пие компот?
Питам, защото съм чувала, чела, че не хубаво за зъбките, защото съдържа много захар. Ще се консултирам и с личния лекар, но все пак
ми е интересно да чуя повече мнения. Благодаря!  Wink

# 1
  • Мнения: 793
Ако се притесняваш за зъбките,разреждай го с вода. Лично аз когато пия компот задължително го разреждам,защото не си падам по сладки напитки.

# 2
  • София
  • Мнения: 137
Благодаря! Добра идея  Peace

# 3
  • Мнения: 9 488
Не съм и не бих давала Peace
Просто в  компота няма нищо-сладка вода-ни витамини ни нищо..
Реално сина ни пие само вода, дори сок много рядко..научих го да яде плодове Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 777
Принципно е така - няма нищо кой знае какво полезно в компота, както и в купешките сокове, според мен. Разбира се, че детето не може да пие само вода, от време на време давам за разнообразие компот, разреден с малко вода. Поне знам какво има вътре.

# 5
  • Мнения: 6 713
Аз не съм давала компот досега, но като знам колко са наблъскани със захар! Sick Според вас има ли начин да се приготви компот с по-малко захар, за да бъде по-здравословно?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 777
Аз приготвям компот без захар, с повече плодове вътре. Когато са сладки плодовете е ок.

# 7
  • Мнения: 6 713
Аз приготвям компот без захар, с повече плодове вътре. Когато са сладки плодовете е ок.

Слагаш водата да заври и плодовете вътре и това ли е? Blush

# 8
  • Варна
  • Мнения: 777
Да, може и така - за прясна консумация, само че плодовете се слагат в студена вода и така си завират с нея. Иначе аз го правя в буркани, защото имаме много плодове и не ми се изхвърлят. Пълня буркана повече от половината с прекрасни, сладки, зрели кайсии или сини сливи примерно и доливам с вода.След завиране, варя 5-10 минути и това е!

# 9
  • Мнения: 2 131
Не съм давала компот досега, въпреки настояването на баби и дядовци. Честно казано, повече ме притеснява доколко надеждно е консервиран.

# 10
  • Мнения: 765
Аз давам, по-скоро по неволя, защото майка ми обича компоти и ги смята за полезни, и като гледаше известно време малкия, му даваше, а на него ужасно му харесаха. Като се има предвид възрастта му, най-интересно му е да гони плодовете с лъжица в чашата и сам да си ги яде, сока почти не го пие (за мое малко успокоение). Но щом се отвори хладилника, той се втурва и сам си го иска и си го взима, ако успее да го докопа. Поне са домашни, но пак са си доста сладки...

# 11
  • Мнения: 1 045
Давам компоти,сокове и т.н подсладени и не толкова подсладени напитки.За мен няма лошо в разнообразието ако нездравословните храни не са за сметка на полезните.Пие всеки ден фреш +вода,и през ден и давам 100мл компот или друг консервиран сок.Против съм пълното премахване на захарта в менюто,както и в прекаляването. Peace

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз давам,ако и тя си го поиска,защо пък да не пийне малко.

# 13
  • Мнения: 350
А каква е разликата между българско плодово пюре(ганчев,ам) и пасирани плодове от компот Thinking и в двете има захар и варени плодове,дори компота печели по точки,защото знаеш колко е захарта и от къде са плодовете,а в пюрето,какво са ти сложили Wink.Аз също не съм давала компоти и не знам дали ще давам,но просто като се замисля  Rolling Eyesняма особена разлика

# 14
  • Варна
  • Мнения: 777
В пюретата на Ганчев има и нишесте.

# 15
  • Мнения: 31 339
Не съм и не бих давала заради захарта, а и не виждам полза от тях.

# 16
  • Мнения: 8 242
Компоти му правя специално за него с 1л. захар на 1кг буркан Simple Smile
Замразявам и плодове, които като се размразят също приличат доста на компот  Laughing
Плодовете са домашни и предпочитам да ги консервирам да яде тях зимата, отколкото "пластмасовите" от пазара.. които са и на едни цени  ooooh! Поне да имаха вкус и качества да ги купуваш  Tired

Давам откак стана на 2.5г. преди това не съм..

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Давала съм компот. Освен ако не изяде една консервна фабрика не може нищо да му стане.

# 18
  • Мнения: 4 615
Давам компот от скоро. Приготвен специално за детето. Съвсем не е задължително да е наблъскан със захар за да се консервира.

# 19
  • Мнения: 83
Аз бих дала,но собствено производство  Peace

# 20
  • Мнения: 22
да но разреден

Последна редакция: сб, 26 дек 2009, 07:53 от Vivi

# 21
  • Мнения: 1 740
Аз още не съм давала.

# 22
  • Мнения: 405
Аз съм давала само домашен. И защо да не дам, да не би само това да яде или пък всеки ден?? Поне няма консерванти и разни Е-та. Имало захар! Ами чак толкова вредна пък не е и тая пуста захар, и тя вярвам си има принос за организма! А може да се правят и с кафява захар компотите, поне е по-малкото зло, както мислят някои! baby_neutral
Според мен всичко в малки количества е полезно! baby_neutral

Последна редакция: сб, 26 дек 2009, 22:33 от Aнтонина

# 23
  • Мнения: 4 200
Аз пък си мисля, че домашния компот е по-добрия вариант от готовите бебешки сокове на Хип.
И те са ужасно сладки.

Дете на 1 година е вече голямо и нищо няма да му стане ако пие компот.

# 24
  • Мнения: 860
Ако детето иска защо да не пиине 1 -2 пъти, но по добре е фреш. Да не забравяме, че компота е престояла вода с захар?! Поне на мен педито ми каза да не давам, както и купени сокове. После тои ще пие много така, че по добре сега да го опазя от тях, поне до едно време.

# 25
  • Мнения: 9 776
Като се сетя колко захар има вътре, самата аз не пия/ям компоти. И въобще в нашето семейство - никой. Докато беше жива свекърва ми, правеше лятно време, щото "хората така правят" ooooh!. Сега вече няма кой да ми прави компоти, и не ги мисля. Не давам.

# 26
  • Мнения: 253
Във моята книга,дето е за хранене на детето,пише,че от 6месец можело да се дава сок от компот,но аз още лично не бих дала  Peace

# 27
  • Мнения: 9 488
Във моята книга,дето е за хранене на детето,пише,че от 6месец можело да се дава сок от компот,но аз още лично не бих дала  Peace

#Crazy

Най-добре ще направиш ако изхвърлиш въпросната! Peace

# 28
  • Мнения: 9
Аз давам компот(само плодовете пасирани на пюре),да има захар,но с нищо не са  по полезни купешките плодови пюрета от компота,както и нищо купено не е по полезно от домашно направеното  ooooh! жалко че мислите,че някой производител търсещ единствено печалба,ще направи по хубава храна за бебето ви отколкото собствените ви майки и баби  ooooh!

# 29
  • Мнения: 2 324
Давам пасиран компот от скоро.Смесвам го с 2 бисквити зауска и следобедното хапване е готово.Компотите са домашни и предпочитам да давам компот от колкото каша или кисел(нишесте с мляко+плод)

# 30
  • Мнения: 350
Аз давам компот(само плодовете пасирани на пюре),да има захар,но с нищо не са  по полезни купешките плодови пюрета от компота,както и нищо купено не е по полезно от домашно направеното  ooooh! жалко че мислите,че някой производител търсещ единствено печалба,ще направи по хубава храна за бебето ви отколкото собствените ви майки и баби  ooooh!
Аз вече мисля да давам компот,просто това което си написала е много вярно  Peace

# 31
  • Мнения: 51
Аз давам компот(само плодовете пасирани на пюре),да има захар,но с нищо не са  по полезни купешките плодови пюрета от компота,както и нищо купено не е по полезно от домашно направеното  ooooh! жалко че мислите,че някой производител търсещ единствено печалба,ще направи по хубава храна за бебето ви отколкото собствените ви майки и баби  ooooh!


е най-сетне още една майка ,която да е на същото мнение като мен.незнам защо всички си мислят че купеното е най-доброто и че производителя мисли най-доброто за децата, вместо за собствената си печалба

# 32
  • Мнения: 1 062
Последните две мнения са верни, само, че тук не се сравнява Ганчевско плодово пюре и пасиран плодов компот. Естествено, че печели второто. Компота сам по себе си е не вреден, приятна напитка е за мен, вредна е захарта в него. Защото по принцип се прави така- на един буркан се слагат 5 супени л. захар, а това е кошмарно много. Давам на децата си понякога, но след като малката навърши 2г. Дори си правя лятото, но си го правя с малко захар, а допълнително го разреждам с вода и пасирам с плода вътре, като нектар става. Освен това давам, тогава, когато им се допие сок и поискат сами, нещо различно от айран, вода или фреш.

# 33
  • Мнения: 194
според мен компота не е полезен,точно заради огромното количество захар вьтре..бих дала само в краен случай,ако нямам друго!Друг е вьпроса ако е приготвен с минимално или никакво количество захар..тогава сьм  ЗА! Peace

# 34
  • Мнения: 1 734
Не виждам нищо полезно в компота и за това не бих го давала. Мога да го предлагам когато порастне, но по скоро за разнообразие и нищо повече.

# 35
  • Мнения: 51
според мен компота не е полезен,точно заради огромното количество захар вьтре..бих дала само в краен случай,ако нямам друго!Друг е вьпроса ако е приготвен с минимално или никакво количество захар..тогава сьм  ЗА! Peace


съгласна съм с теб.това лято ще сложа компот само за нея спецялно със много малко захар или пък с по малко.все пак др зима тя ще е на 1 годинка

# 36
  • Мнения: 194
на мен лично са ми приготвили такива,уж,специални компоти Grinning,както и сок4ета и си ги ползвам.смесвам сьс извара или с бисквити или с АМ и така давам от време на време!няма лошо според мен! Peace

# 37
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Давам му компоти и то редовно!Лятото му направих и то доста.Не бих му дала натурален сок,първо защото ме е гнус и второ защото няма нищо натурално в тях

# 38
  • София
  • Мнения: 448
Давам като го пасирам,за да стане сокче.Естествено,с много малко захар.

# 39
  • Мнения: 59
Детето ми е на 1г. 3м. и все още не е вкусвало компот.Прекалено много захар има (компотите, които прави свекърва ми не са само с 5 с.л. #Cussing out) Ако случайно ми мине през ума да й дам някой ден определо ще го разредя с вода.

# 40
  • Мнения: 3 453
   Давала съм и не до там полезни неща, но специално компот не съм и до сега.Може би защото самата аз не обичам.Предпочитам пресните плодове и такива давам на малкия.

# 41
  • Мнения: 51
   Давала съм и не до там полезни неща, но специално компот не съм и до сега.Може би защото самата аз не обичам.Предпочитам пресните плодове и такива давам на малкия.



че пресние плодове са по добри от компота по добри са,но това че ти не обичаш не значи да не даваш на детето си поне така мисля аз.не дакажат после че пак нападам хората.

# 42
  • Мнения: 54
Компотите , дори и домашно направените са за големи хора , а тези пък с костилки дори са вредни .По добре му направи някакво билково чайче и комбинирай с прясно изцедени сокове.

Общи условия

Активация на акаунт