Може ли да дам компот?

  • 12 588
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 350
Аз давам компот(само плодовете пасирани на пюре),да има захар,но с нищо не са  по полезни купешките плодови пюрета от компота,както и нищо купено не е по полезно от домашно направеното  ooooh! жалко че мислите,че някой производител търсещ единствено печалба,ще направи по хубава храна за бебето ви отколкото собствените ви майки и баби  ooooh!
Аз вече мисля да давам компот,просто това което си написала е много вярно  Peace

# 31
  • Мнения: 51
Аз давам компот(само плодовете пасирани на пюре),да има захар,но с нищо не са  по полезни купешките плодови пюрета от компота,както и нищо купено не е по полезно от домашно направеното  ooooh! жалко че мислите,че някой производител търсещ единствено печалба,ще направи по хубава храна за бебето ви отколкото собствените ви майки и баби  ooooh!


е най-сетне още една майка ,която да е на същото мнение като мен.незнам защо всички си мислят че купеното е най-доброто и че производителя мисли най-доброто за децата, вместо за собствената си печалба

# 32
  • Мнения: 1 062
Последните две мнения са верни, само, че тук не се сравнява Ганчевско плодово пюре и пасиран плодов компот. Естествено, че печели второто. Компота сам по себе си е не вреден, приятна напитка е за мен, вредна е захарта в него. Защото по принцип се прави така- на един буркан се слагат 5 супени л. захар, а това е кошмарно много. Давам на децата си понякога, но след като малката навърши 2г. Дори си правя лятото, но си го правя с малко захар, а допълнително го разреждам с вода и пасирам с плода вътре, като нектар става. Освен това давам, тогава, когато им се допие сок и поискат сами, нещо различно от айран, вода или фреш.

# 33
  • Мнения: 194
според мен компота не е полезен,точно заради огромното количество захар вьтре..бих дала само в краен случай,ако нямам друго!Друг е вьпроса ако е приготвен с минимално или никакво количество захар..тогава сьм  ЗА! Peace

# 34
  • Мнения: 1 734
Не виждам нищо полезно в компота и за това не бих го давала. Мога да го предлагам когато порастне, но по скоро за разнообразие и нищо повече.

# 35
  • Мнения: 51
според мен компота не е полезен,точно заради огромното количество захар вьтре..бих дала само в краен случай,ако нямам друго!Друг е вьпроса ако е приготвен с минимално или никакво количество захар..тогава сьм  ЗА! Peace


съгласна съм с теб.това лято ще сложа компот само за нея спецялно със много малко захар или пък с по малко.все пак др зима тя ще е на 1 годинка

# 36
  • Мнения: 194
на мен лично са ми приготвили такива,уж,специални компоти Grinning,както и сок4ета и си ги ползвам.смесвам сьс извара или с бисквити или с АМ и така давам от време на време!няма лошо според мен! Peace

# 37
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Давам му компоти и то редовно!Лятото му направих и то доста.Не бих му дала натурален сок,първо защото ме е гнус и второ защото няма нищо натурално в тях

# 38
  • София
  • Мнения: 448
Давам като го пасирам,за да стане сокче.Естествено,с много малко захар.

# 39
  • Мнения: 59
Детето ми е на 1г. 3м. и все още не е вкусвало компот.Прекалено много захар има (компотите, които прави свекърва ми не са само с 5 с.л. #Cussing out) Ако случайно ми мине през ума да й дам някой ден определо ще го разредя с вода.

# 40
  • Мнения: 3 453
   Давала съм и не до там полезни неща, но специално компот не съм и до сега.Може би защото самата аз не обичам.Предпочитам пресните плодове и такива давам на малкия.

# 41
  • Мнения: 51
   Давала съм и не до там полезни неща, но специално компот не съм и до сега.Може би защото самата аз не обичам.Предпочитам пресните плодове и такива давам на малкия.



че пресние плодове са по добри от компота по добри са,но това че ти не обичаш не значи да не даваш на детето си поне така мисля аз.не дакажат после че пак нападам хората.

# 42
  • Мнения: 54
Компотите , дори и домашно направените са за големи хора , а тези пък с костилки дори са вредни .По добре му направи някакво билково чайче и комбинирай с прясно изцедени сокове.

Общи условия

Активация на акаунт