Може ли да дам компот?

  • 12 557
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31 212
Не съм и не бих давала заради захарта, а и не виждам полза от тях.

# 16
  • Мнения: 8 242
Компоти му правя специално за него с 1л. захар на 1кг буркан Simple Smile
Замразявам и плодове, които като се размразят също приличат доста на компот  Laughing
Плодовете са домашни и предпочитам да ги консервирам да яде тях зимата, отколкото "пластмасовите" от пазара.. които са и на едни цени  ooooh! Поне да имаха вкус и качества да ги купуваш  Tired

Давам откак стана на 2.5г. преди това не съм..

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Давала съм компот. Освен ако не изяде една консервна фабрика не може нищо да му стане.

# 18
  • Мнения: 4 615
Давам компот от скоро. Приготвен специално за детето. Съвсем не е задължително да е наблъскан със захар за да се консервира.

# 19
  • Мнения: 83
Аз бих дала,но собствено производство  Peace

# 20
  • Мнения: 22
да но разреден

Последна редакция: сб, 26 дек 2009, 07:53 от Vivi

# 21
  • Мнения: 1 740
Аз още не съм давала.

# 22
  • Мнения: 405
Аз съм давала само домашен. И защо да не дам, да не би само това да яде или пък всеки ден?? Поне няма консерванти и разни Е-та. Имало захар! Ами чак толкова вредна пък не е и тая пуста захар, и тя вярвам си има принос за организма! А може да се правят и с кафява захар компотите, поне е по-малкото зло, както мислят някои! baby_neutral
Според мен всичко в малки количества е полезно! baby_neutral

Последна редакция: сб, 26 дек 2009, 22:33 от Aнтонина

# 23
  • Мнения: 4 161
Аз пък си мисля, че домашния компот е по-добрия вариант от готовите бебешки сокове на Хип.
И те са ужасно сладки.

Дете на 1 година е вече голямо и нищо няма да му стане ако пие компот.

# 24
  • Мнения: 860
Ако детето иска защо да не пиине 1 -2 пъти, но по добре е фреш. Да не забравяме, че компота е престояла вода с захар?! Поне на мен педито ми каза да не давам, както и купени сокове. После тои ще пие много така, че по добре сега да го опазя от тях, поне до едно време.

# 25
  • Мнения: 9 776
Като се сетя колко захар има вътре, самата аз не пия/ям компоти. И въобще в нашето семейство - никой. Докато беше жива свекърва ми, правеше лятно време, щото "хората така правят" ooooh!. Сега вече няма кой да ми прави компоти, и не ги мисля. Не давам.

# 26
  • Мнения: 253
Във моята книга,дето е за хранене на детето,пише,че от 6месец можело да се дава сок от компот,но аз още лично не бих дала  Peace

# 27
  • Мнения: 9 484
Във моята книга,дето е за хранене на детето,пише,че от 6месец можело да се дава сок от компот,но аз още лично не бих дала  Peace

#Crazy

Най-добре ще направиш ако изхвърлиш въпросната! Peace

# 28
  • Мнения: 9
Аз давам компот(само плодовете пасирани на пюре),да има захар,но с нищо не са  по полезни купешките плодови пюрета от компота,както и нищо купено не е по полезно от домашно направеното  ooooh! жалко че мислите,че някой производител търсещ единствено печалба,ще направи по хубава храна за бебето ви отколкото собствените ви майки и баби  ooooh!

# 29
  • Мнения: 2 318
Давам пасиран компот от скоро.Смесвам го с 2 бисквити зауска и следобедното хапване е готово.Компотите са домашни и предпочитам да давам компот от колкото каша или кисел(нишесте с мляко+плод)

Общи условия

Активация на акаунт