Парфюмни размисли и страсти - 164

  • 38 292
  • 739
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 656


М А Л И Н А



Съществува красива легенда за произхода на малината. Древногръцката митология свързва появяването й с нимфата Ида. Тя тайно отгледала Зевс като бебе, за да го спаси от баща му Кронос, който изяждал децата си. Прекрасната нимфа се наранила, докато събирала сладки плодове за бебето Зевс и от капките кръв пораснал прекрасният и ароматен малинов храст. На латински името му Rubus Idaeus се превежда като „храстът на Ида“.
Плодовете на малината при много народи се асоциира с нежност, безкористна любов, доброта, сърдечност, безметежен живот. Първите християни са считали малината за символ на топлота и любов към близките. А в Германия и досега малината олицетворява крехкост и недълговечност. Плодовете на малината са толкова нежни и раними, че на практика не могат да се съхранят.
Плодовете на малината имат свежо-сладък вкус и прекрасен аромат. Всяка част от малиновия храст е полезна – от корените до листата, съдържа полезни елементи и витамини. Малината притежава силно противовъзпалително действие, затова се употребява често при простудни заболявания.

Малината започва да плододава в късната пролет и началото на лятото и заради това с нейния аромат се свързва с романтиката на затоплящото се време. В парфюмните композиции малиновите нотки придават на аромата гурманска насоченост. Свежият, но сладък малинов акцент изключително много подхожда на плодовите парфюмни композиции, които са предпочитани от много хора за топлите сезони и за отпуските.

Малината нерядко се използва в парфюмерията не само с плодовете си, но и с листата си. Техния тревисто-свеж аромат често присъства в парфюмните композиции.


Дори само видът на крехкия миниатюрен грозд от рубинени капчици ме кара да примлясквам с удоволствие, предвкусвайки несравнимия аромат. Върху него потреперват бисерни водни пръски, които допълват ювелирния вид на изкушението и отразяват слънцето в десетки микроскопични дъги. Нямам насищане на вкуса и аромата на уханните зрънца. Носят ми усещането на тъкмо започващо лято и слънчеви лъчи. Такова настроение ми носят и малиновите парфюми. Нотката на зрели малини е в състояние да освежи и овъздуши и най-плътния аромат. Захаросани, смачкани на сок, пресни, току-що узрели, дори необрани от храста, заедно с листата... Харесвате ли ги? Приемате ли ги в парфюма си или само на трапезата си?

Заповядайте   bouquet



Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

Предишната тема.

# 1
  • Мнения: 31 185
Благодаря за темата.  bouquet
Обичам малини за ядене, но в парфюм рядко ми харсеват. Правят ги силно химични и освен Хот Кутюр на Живанши сега не се сещам за друг представител, който мога да нося.

# 2
  • Мнения: 1 999
Много ги обичам като храна,но не и в парфюми  Mr. Green

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря ти,Атти за вкусната тема  bouquet
Обожавам малини-под всякаква форма Wink
С интерес ще чета отзивите за парфюмните им приложения Hug

# 4
  • Мнения: 2 031
Атти,мерси за новата тема   bouquet
Обичам малинки много,Hot Couture е голям мой любимец. Hug

# 5
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Благодаря за темата.  bouquet
Обичам малини за ядене, но в парфюм рядко ми харсеват. Правят ги силно химични и освен Хот Кутюр на Живанши сега не се сещам за друг представител, който мога да нося.

И аз се сещам само за него. Но в този парфюм ми е повече малиново сладко още в казана врящо на огън в двора.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Обожавам малини в прясно състояние, в любимото ми сладко от малини, на сироп, в парфюм не ги понасям. DM имаха това лято една лимитирана серия душ гелове с невероятен аромат на свежи малини. Ако направят такъв аромат в парфюм ще си променя мнението, но засега не съм открила реалистична малинка.
Атти, благодаря за темата  bouquet

# 7
  • Мнения: 64
И аз не харесвам малини в парфюм, дори в Хот Котюр ми бяха гадни и химични. Единствено тук http://www.fragrantica.com/perfume/Frederic-Malle/Portrait-of-a-Lady-10464.html и тук http://www.fragrantica.com/perfume/Tauer-Perfumes/10-Une-Rose-Ve … meille-10286.html и тук най-вече http://www.fragrantica.com/perfume/Tom-Ford/Private-Blend-Tuscan … Leather-1849.html ги харесвам

В My Insolence също ми допадат.

# 8
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Прекрасна тема, Аттиbouquet
Обожавам малини и пресни, и на сладко и в торти. А имах преди време едно парфюмче на AVON, чиста малинка, много вкусно ухаеше, не усетих в него никакви цитруси, никакъв амбър, само малина, но ми беше една идея по-тийн. Та го подарих на майка. Joy

# 9
  • Мнения: 35 967
не харесвам плодови аромати вкл. и малинови, в последно време дори към любимия Хот Котюр едт не съм посягала; голямата щерка обаче много харесва малината на Ив Роше  Simple Smile
преди време от плодовите парфюми харесвах и изпръсках една бутилка от Cat Deluxe At Night на НК; днес пробвах At Night и ми хареса; не го пръснах на блотер, само на кожа и върху мен се разви много познато - цял следобяд ми дразнеше носа /в положителен смисъл/ в опит да се сетя на какво ми прилича и преди малко се сетих - Черната Пантера е откраднала от Хипнотичната отрова! не е имитация като At Night на Кристина Агилера, което го прави доста приятен
пп защо толкова парфюми на разни звезди с имидж на съблазнителки са At Night  newsm78

# 10
  • Мнения: 17 546
Обичам аромата на пресни сочни малини за разлика от ягоди. Не съм срещала друг малинов аромат освен Promesse на Cacharel който да ми хареса достатъчно. Дори и на него бързо се наситих. Странно е, че често съчетават аромата на малини с пипер в парфюмите, това не ми допада. Изобщо, откровено плодовите аромати не са ми страст.

Последна редакция: вт, 23 окт 2012, 22:33 от Бижy

# 11
  • София
  • Мнения: 64
Атти   bouquet
не знаех че на латински малинките са храстът на дъщеря ми, която толкова ги обича, че на почти всяка лятна снимка е с омазана в малиново усмивка.
Днес си взех Red Fruits на L'occitane - домашен парфюм, всъщност даже дифузер за клечки, но аз го пръскам. Не е  много малинов, по скоро касис, но все пак има това плодово накиселяване.
Казват че в Tuscan Leather на ТФ има малини, но аз не издържах достатъчно, за да ги забележа.

Българското розово масло има малинови отенъци - така твърди Thierry Wasser от Герлен http://www.facebook.com/video/video.php?v=436121084389&ref=mf

# 12
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 152
Обожавам малини. Малини има (повече касис) в Tresor Midnight Rose. Аз имам малка 30тичка от него и много си го обичам.

# 13
  • Мнения: 13 624
Aтти, мерси за новата тема Hug

Не съм много сигурна дали харесвам малини (и като плод и като аромат) Thinking Понякога ми харесват, понякога не. Имам малината на Ив Роше и преди я харесвах много, но сега ми се гади от нея. Повечето малини в парфюми стават адски синтетични и след време започват да ме дразнят. Същото се отнася и за бяла козметика с този аромат.
Последната ми малина в парфюм е Tresor Midnight Rose. Не беше зле в началото, но сега все по-често я усещам ужасно нагла и изкуствена.
Иначе на Hot Couture и аз съм му фен Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 5 656
Атти   bouquet
не знаех че на латински малинките са храстът на дъщеря ми, която толкова ги обича, че на почти всяка лятна снимка е с омазана в малиново усмивка.
Аз пък не знаех, че дъщеря ти носи това прекрасно, приказно и много любимо мое име  Heart Eyes Това е част от детството ми, гледах илюстрациите до захлас.

Общи условия

Активация на акаунт