Детските добавки- размисли и страсти

  • 29 081
  • 463
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 17 592
Да, така е. Получаваха се като поощрение за това, че семействата имат деца - бъдещи данъкоплатци - не като социална помощ.

От друга страна, имаше и ергенски данък - за онези, които са преценили, че за тях е по- добре да не отглеждат деца...  newsm78

# 436
  • Мнения: 2 558
Според мен не трябва да се взима предвид дохода на семейството за детските.
Точно!  Peace
А и е супер тъпо, хората с доход 349лв да имат право на детски, а тези с 351лв да нямат  Crossing Arms

# 437
  • Мнения: 9 776
Според мен не трябва да се взима предвид дохода на семейството за детските.
Точно!  Peace
А и е супер тъпо, хората с доход 349лв да имат право на детски, а тези с 351лв да нямат  Crossing Arms

350лв. ли е "тавана" за човек в момента?

# 438
  • Мнения: 21
350 лв. и то брутен доход на член от семейството.

# 439
  • Мнения: 9 776
350 лв. и то бруто, на член от семейството.

Да, знам, че бруто, просто не знаех колко е сега сумата. Позната ми попълва всичко и затова не знам подробности. Благодаря!  bouquet

# 440
  • Мнения: 2 447
anelia001 ,В брутния доход не влизат приходите от болнични,социални помощи и други обещетения.
Т.е. в графата доходи ще нанесеш само сумата получено от работодателя(ако си на заплата)

Напротив...влизат.Всеки път подавам след 15 число,за да може да е излезнала информацията от Нои за болничните,принтват ми ги на листче и заедно с бележката от работодателят се нанасят...

# 441
  • В.Търново
  • Мнения: 80
anelia001 ,В брутния доход не влизат приходите от болнични,социални помощи и други обещетения.
Т.е. в графата доходи ще нанесеш само сумата получено от работодателя(ако си на заплата)

Напротив...влизат.Всеки път подавам след 15 число,за да може да е излезнала информацията от Нои за болничните,принтват ми ги на листче и заедно с бележката от работодателят се нанасят...
Peaceточно така е,влизат и тези доходи.Вчера пак бях при социалните и заради високите обезщетения няма да мога да взимам детски.

# 442
  • Мнения: 2 908
А кой вади тази справка за болничните? В социалните ли могат или трябва в НОИ да се ходи? Никога не съм подавала до сега и сега, като се роди второто ми предстои. До сега бяхме "богати"  Mr. Green с около 100 лв над нормата.

# 443
  • Мнения: 221
А кой вади тази справка за болничните? В социалните ли могат или трябва в НОИ да се ходи? Никога не съм подавала до сега и сега, като се роди второто ми предстои. До сега бяхме "богати"  Mr. Green с около 100 лв над нормата.
Справката се вади в социални, а не в НОИ.

# 444
  • Мнения: 6 164
Гледам, че темата си пъпли и срам - не срам, ще попитам...

Не взимам детски, защото докато бяхме женени, не ни се полагаха (трябваше да се пада под 200лв. доход на член от семейството), после пък ме мързя да се занимавам да подавам и да проучвам как стои въпроса.
Но сега реших да полюбопитствам и за по-лесно ще питам вас. Разведена съм и живея с родителите си. Аз и сина ми ли се сега семейство и моят доход се дели на 2 ли? И бруто щом трябва да е под 350лв., значи хипотетично, ако работя за 700лв бруто, нямам право на детски? Или?

# 445
  • Мнения: 2 447
А кой вади тази справка за болничните? В социалните ли могат или трябва в НОИ да се ходи? Никога не съм подавала до сега и сега, като се роди второто ми предстои. До сега бяхме "богати"  Mr. Green с около 100 лв над нормата.
Справката ми я вадят в социалните като ходя да си вземам бланките....

Гледам, че темата си пъпли и срам - не срам, ще попитам...

Но сега реших да полюбопитствам и за по-лесно ще питам вас. Разведена съм и живея с родителите си. Аз и сина ми ли се сега семейство и моят доход се дели на 2 ли? И бруто щом трябва да е под 350лв., значи хипотетично, ако работя за 700лв бруто, нямам право на детски? Или?
Мисля,че ти с едетето се водите семейство и твоят доход от 700лв се дели на 2(теб и синът ти),тоест дохода ви става 350.Дали ще ви отпуснат детски незнам...

# 446
  • Мнения: 2 558
Гледам, че темата си пъпли и срам - не срам, ще попитам...

Не взимам детски, защото докато бяхме женени, не ни се полагаха (трябваше да се пада под 200лв. доход на член от семейството), после пък ме мързя да се занимавам да подавам и да проучвам как стои въпроса.
Но сега реших да полюбопитствам и за по-лесно ще питам вас. Разведена съм и живея с родителите си. Аз и сина ми ли се сега семейство и моят доход се дели на 2 ли? И бруто щом трябва да е под 350лв., значи хипотетично, ако работя за 700лв бруто, нямам право на детски? Или?
Май да  Rolling Eyes
В твоя случай, ти и синът ти сте едно семейство, значи делиш твоя брутен доход на 2  Peace Макар че това е пълна простотия, сам родител с малко на средната заплата да не взима детски за детето  ooooh!

# 447
  • Мнения: 221
Гледам, че темата си пъпли и срам - не срам, ще попитам...

Не взимам детски, защото докато бяхме женени, не ни се полагаха (трябваше да се пада под 200лв. доход на член от семейството), после пък ме мързя да се занимавам да подавам и да проучвам как стои въпроса.
Но сега реших да полюбопитствам и за по-лесно ще питам вас. Разведена съм и живея с родителите си. Аз и сина ми ли се сега семейство и моят доход се дели на 2 ли? И бруто щом трябва да е под 350лв., значи хипотетично, ако работя за 700лв бруто, нямам право на детски? Или?
Ти и сина ти сте семейство.Твоя доход се дели на две, т.е средномесечно дохода не трябва да е повече от 350 лв на член от семейството.

# 448
  • Мнения: 54 639


Но сега реших да полюбопитствам и за по-лесно ще питам вас. Разведена съм и живея с родителите си. Аз и сина ми ли се сега семейство и моят доход се дели на 2 ли? И бруто щом трябва да е под 350лв., значи хипотетично, ако работя за 700лв бруто, нямам право на детски? Или?

Аз съм в същата ситуация , не получавам детски , защото брутната ми заплата е над 700 лв. ooooh! .

# 449
  • Мнения: 17
Знам, че преди се дискутираше да се увеличи брутния доход на член от семейството от който се изчислява прага за получаване на детски над-вки, но в последно време не чувам нищо..... Такъв ли малък праг ще си остане и през 2011 г, знае ли някой? В тази държава никой не   не мисли за нашите деца Sad

Общи условия

Активация на акаунт