молба за самостоятелни детски ясли - има ли предварителен списък?

  • 4 743
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Здравейте! Дали е вярна неофициалната информация, че в деня преди подаването на молба в детските ясли родителите самоинициативно правят списък и чакат по цяла нощ пред яслата или от ранни зори? Ще бъда благодарна, ако споделите опита си, предстои ми на 4-ти да подавам, чудя се колко рано трябва да отида или недай боже, още от вечерта  #Crazy. Да спомена също, че съм се насочила към тези в Иван Вазов и Стрелбище.

# 1
  • Мнения: 6 031
Защо не посетиш предколедно директорката на яслата и можеш да се усведомиш...
Моите деца са били в яслата на колелото на трамвай №1, но когато съм подавала документи не беше такава истерия като сега.

# 2
  • Мнения: 78
Да, мислех си за такова посещение... и дали тази директорка би ми казала, ако има такова нещо....А доволна ли си от яслата като цяло?

# 3
  • Мнения: 6 031
Ако очакваш в яслата да гледат детето ти както сама си го гледаш, ще се разочароваш.
Като цяло съм доволна от яслата, гледаха ми и двете деца.Малкият даже почти не боледуваше там.
ДЯ има голям двор, който е сравнително добре поддържан, храната е много хубава, от персонала, както навсякъде има какво да се желае, но аз съм доволна.
Директорката полага много грижи, да поддържа в добър вид ДЯ.

# 4
  • Мнения: 78
Благодаря, мими.ива, за изчерпателния отговор.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 849
Здравейте! Дали е вярна неофициалната информация, че в деня преди подаването на молба в детските ясли родителите самоинициативно правят списък и чакат по цяла нощ пред яслата или от ранни зори? Ще бъда благодарна, ако споделите опита си, предстои ми на 4-ти да подавам, чудя се колко рано трябва да отида или недай боже, още от вечерта  #Crazy. Да спомена също, че съм се насочила към тези в Иван Вазов и Стрелбище.

Зависи от яслата. В нашия квартал има две самостоятелни ясли. В едната правят списък и родителите чакат от ранни зори, в другата няма. Най-добре разпитай мамите от квартала  Peace

# 6
  • Мнения: 78
Значи има нещо вярно...ако имаше кого да разпитам, не познавам никого Sad Но явно си зависи от яслата. Tanini, благодаря ти. А чувала ли си нещо повече за съставянето на такъв списък?

# 7
  • Мнения: 3
аз отидох,дадеми директорката молба,попълхих я в нас,сл.няколко дни я занесох с копие от акта за раждане на детето и чаках за вх.номер 3-4 месеца.После отидох,даде ми вх.номер и сега януари 2010г.трябва да се обадя да потвърдя детето ми ще посещава ли яслата или не. Laughing

# 8
  • Мнения: 78
Странно тромава процедура. Все си мислех, че молбата може да се попълни на място, както и че веднага ти дават входящия номер.

# 9
  • Мнения: 835
И аз да попитам.... Grinning
Като си подам молбата за ясла, децата ги взимат от определена дата, месец, или когато се освободи място?

# 10
  • Мнения: 3 158
И мен ме интересува темата.Предварителен списък какво точно означава?Има ли някакъв ред в него или просто родителите се събират,записват си децата в него и чакат да им се обадят след това?

# 11
  • Мнения: 78
И мен ме интересува темата.Предварителен списък какво точно означава?Има ли някакъв ред в него или просто родителите се събират,записват си децата в него и чакат да им се обадят след това?
 
Това което аз чух и заради което започнах темата е, че от предния ден на обяд едва ли не родители стоят там и си правят списък като на всеки час се проверяват и така до сутринта...е, толкова фрапиращо надали е навсякъде. Не чакат да им се обадят а просто си минават първи когато яслата отвори. Аз също очаквам по-конкретна информация. Обадих се в тази на Иван Вазов и една служителка ми каза, че миналата година отворили в 7.00 и вече имало много хора отвън. Но от колко часа са били там...?

# 12
  • Мнения: 835
Ужас, не мога да си представя, че ще седя цяла нощ да чакам да отворят яслата.И освен това, факта, че си първи изобщо не значи че ще те приемат.Има критерии, кои са с предимство и т.н.
Днес минах през яслата до нас и питах директорката, тя каза да си подам молбата и те периодично извиквали следващите номера.Места се освобождавали непрекъснато, защото  можело да боледуват/ не разбрах колко дълго/, но ги отписвали, имало деца, които не могат да се адаптират и т.н. и каза, че може и след 2-3 мес да ми дойде редът!

# 13
  • Мнения: 16
мармашотка, извинявай за проявеното любопитство, но ти за кой район в софия се интересуваш? Аз това лято подадох молба за прием на дъщеря ми в самостоятелна ясла в Овча купел и директорката ми каза да се обадя след 1 г.,т.е. това лято  ooooh! , за да проверя дали евентуално ще приемат детето септември месец. Само тогава имало прием. Бях останала с впечатлението, че няма постоянен прием през годината при освободено място, а само веднъж годишно. Не мога да си представя, че всяка ясла е отделна губерния със свои си правила  Thinking

# 14
  • Мнения: 3 158
Подадохте ли днес молби?Аз цъфнах пред яслата в 7.30 още и лелките бяха много учудени какво изобщо правя там:(пуснаха ме да вляза да изчакам директорката,докато дойде в коридора,но после размислиха и ме изгониха навън на студа-там да съм я чакала.Дойде директорката в 8часа,попълних молбата,даде ми входящ номер 1,но ми заяви,че приема в яслите е само през месец септември.Горките дечица,които били записани не можело да ги изхвърли на улицата,,,а другите-незаписаните като моето кучета ги яли....между другото от 7.30 до 8.25 на ясла дойдоха само 12 деца от 2 или 3 групи по 30 деца....

Общи условия

Активация на акаунт