ЯНУАРИ наближава вече, нетърпеливо е малкото човече - 29

  • 26 592
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Много плодородна дата се оказа днешната  Laughing Честит Никола на SDK31! Да расте здрав и щастлив  Hug

Тези, които се гласят да раждат утре и вдругиден, записахте ли си телефоните, на които да се регистрирате?!

# 691
  • София
  • Мнения: 2 245
Верно днес е ден за хубави новини!  Grinning

Честит да е Никола на СДК31! Да и е жив и здрав, и много да ги радва!  Hug Hug Hug


Дуде, и според мен има голяма вероятност това, ковто описваш да са води.  newsm78 Чела съм, че намирисват на белина...

# 692
  • Мнения: 365
Браво мамчета,може някое от януарските бебета да е бебе на 2010г или на 2009 пожелавам ви леко раждане и здрави бебчета!  bouquet

# 693
  • София
  • Мнения: 1 349
ЧЕСТИТ НИКОЛА НА СДК31,ОТНОВО МНОГО ХУБАВО БЪЛГАРСКО ИМЕ,ДА Е ЗДРАВ,ЩАСТЛИВ И С МНОГО КЪСМЕТ В ЖИВОТА!

# 694
  • Мнения: 432
Да е жив и здрав Никола! Да има прекрасно детство и щастлив живот!
Леле като гледам как сте се засилили всички!Баба ми казваше ,че момичетата бързали да се раждат по-рано ,ама то нашите юнаци май повече бързат.Аз нямам още никакви признаци пък.Корема си ми е високо ,нямам болки.Хич няма да е скоро май.Такова чуство имам.Ох от една страна нямам търпение вече ,от друга ме е страх.Уж знам какво ме чака, а ме тресе шубето.Ама и аз съм една...
Днес се бях разшетала из вкъщи пренареждах, готвих. направо не мога да се позная. Гнездя   hahahaА да видим кой ще е първия бебок на 2010.Аз няма да съм де знам си ,но и не бързам!Колко ли още бебока ще се появят утре?

# 695
  • Мнения: X
Честит син Никола на SDK31.

# 696
  • Мнения: 650
Честит Никола на SDK31- да е жив и здрав, много да ви радва, а на майка му- бързо възстановяване  bouquet  bouquet  bouquet
Дудеславка и на мен на околоплодни води ми прилича по описанието, а също съм чувала, че миришат на белина, така че се следи. Говоря така, защото с Дани ми падна тапата, а водите ми ги пукнаха непосредствено преди раждането, та затова не знам Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 697
  • Мнения: 623
много съм щастлива днес за пореден път да кажа ЧЕСТИТО на новите мами!!! много се радвам , като имаме нови бебчета!обаче днес наистина е късметлийски ден за януарските мами.

ей сега тези дето са родили декември да не ни изоставите и да идете във темата на декемврийските мами!?

ДУДЕСЛАВКЕ, направо се чудя как ще те пуснат да си ходиш от тази болноца с изтичащи води  newsm78
въпреки,че още не съм раждала,за мен е ясно , че са ти изтекли водите. или са тръгнали малко по малко да изтияат.ТРЪГВАЙ КЪМ БОЛНИЦАТА МОМИЧЕ. ние ще ти стискаме палци всичко ще е наред!

# 698
  • Шумен
  • Мнения: 41
 Ето една статия която ми попадна :
КОГА ЗАПОЧВА РАЖДАНЕТО
В съвременното акушерство бременността се смята за доносена в 38-та седмица. За преносена се смята бременност, която е продължила повече от 41,5 седмици. Навременно е раждането, което е извършено в интервала между 270-ия и 290-ия ден, макар да има случаи на жени, които раждат доносени и здрави деца в 38-та и 42-та седмица. При това тези седмици в практиката на различните акушеро-гинекологични школи се отчитат по различен начин – от непосредствената дата на зачеване или от първия ден на последната менструация на жената.

Предвид индивидуалните особености на всяка бъдеща майка е по-коректно да се говори не за реална дата на термина, а за най-вероятен интервал, в който може да се случи раждането.   Този интервал обикновено варира от 2 до 5 седмици, т.е. между 38-та и 42-та седмица.Тръгвайки към родилния дом с неНаличието на един или няколко признака говори за това, че раждането ще е скоро и не бива да пътувате извън града примерно, но и за тръгване към родилния дом е все още рано.

Генералната репетиция
Болките ниско в корема и в кръста
През последните 3-4 седмици преди раждането може да се появят периодични болки ниско в корема или в кръста. Това е следствие от повишаването на възбудимостта на нервната система и от разхлабването на ставните връзки и разширяването на таза, което може да доведе до дразнене и притискане на нерви. Понякога в резултат на такова притискане през последните седмици на бременността може периодично да ви изтръпват краката. Това явление има физиологична основа и след раждането ще изчезне. Възможно е да ви връхлита главоболие, но честият отдих в легнало положение ще облекчи състоянието ви. Това главоболие също отминава след раждането.  установена родова дейност, жената рискува да прекара няколко дни в отделението за патологична бременност или да бъде подложена на незабавна стимулация за предизвикване на раждането. Затова в здравното заведение е най-добре да се отиде, когато е налице родова дейност, а за да се ориентирате, че моментът е настъпил, невинаги е задължително да търсите специалист. Има редица признаци, съпровождащи последните седмици и дни на бременността, които са предвестници на раждането.
Смъкването на корема
Между втората и четвъртата седмица преди раждането при бременната се наблюдава смъкване на корема. Възможно е да забележите, че той явно е променил формата си и като че ли е станал по-малък. Ще дишате по-леко. Това става възможно, тъй като се освобождават диафрагмата и съответно белите дробове от натиска на наедрялата матка, тъй като плодът вече заема удобна позиция за „излизане от утробата”.
Възбудимост на матката
Благодарение на повишената си възбудимост тя започва все по-силно да реагира на всякакви дразнители. Много често 5-6 седмици преди раждането възниква усещане за стягане (втвърдяване) на матката. Отначало 1-2, после 3-4 пъти в седмица, а близо до раждането и 1-2 пъти на ден матката може силно да се напрегне и това напрежение се задържа продължително време.
Подготвителни контракции
Освен периодичното стягане на матката 3-4 седмици преди раждането може да почувствате периодични контракции, които се наричат подготвителни. Те не водят до родова дейност. Наричат ги подготвителни контракции на Бракстън-Хикс. Това са така наречените фалшиви контракции, които са често срещано нормално явление. Матката просто се подготвя за действителната бъдеща “работа”. Те са безболезнени и нередовни. Подготвителните контракции може да се появяват през 7-10 минути (понякога през 4-5) и да продължат 2-3 часа, а след това за затихнат. Те нямат системен характер, рядко са съпроводени от болки в кръста и ниско в корема. Подготвителни контракции в повечето случаи усещат жените, които вече са раждали и са много внимателни към всичко, което се случва с тях. Да се справите с тези неприятни усещания помага топлата вана. Ако постоите във ваната при поносима температура от 20 минути до 1 час, контракциите утихват съвсем или се появяват по-рядко, като интензитетът им е значително по-малък.
Апетитът и теглото
Седмица-две преди раждането може да изгубите апетита си и да изчезне това обезпокояващо чувство на остър глад, което съпровождаше цялата ви бременност. Такова равнодушие и даже отказ от хранене се проявява особено осезателно в последните 3-4 дни преди раждането. Някои жени загубват апетит едва денонощие преди раждането, а други продължават да усещат остър глад непосредствено преди раждането. Възможно е 7-10 дни преди раждането да намалите теглото си с 1-2 кг. Тази загуба на тегло не е задължителна, но във всеки случай се забелязва задържане на теглото, а не повишаването му. Това се обяснява с усиленото отделяне на течности от организма на бъдещата майка.  
Как да разберем, че раждането започва
 
Вагинално течение
Ден-два преди раждането може да получите вагинално течение (кървава слуз), което по вида си много прилича на кървенето в първия ден на цикъла. То може да предшества падането на слузестата запушалка и е предизвикано от голямото напрежение, което плодът оказва върху матката. Падането на тази запушалка е белег за начало на разкритието на шийката на матката. Това е несъмнен признак за започване на раждането. Обилността на течението и особеностите на проявлението му са индивидуални. В много редки случаи отделянето на секрет от жлезите на шийката на матката е толкова оскъдно, че подобно течение преди раждането не се проявява. В други случаи, напротив, съзряването на маточната шийка може да става много бавно, а секрецията на жлезите да е много интензивна. В този случай вагиналното течение може да се появи от 7 до 14 дни преди раждането. В повечето случаи се появява с началото на родова дейност или няколко часа преди настъпването й. Ако обаче установите изтичане на чиста кръв, трябва веднага да потърсите лекарска помощ.
Контракциите
Несъмнено доказателство за началото на раждането са редовните контракции, т.е. периодичните болезнени съкращения на маточната мускулатура, които имат устойчива ритмичност. Тези контракции винаги са съпроводени от разкритие на матката и е невъзможно да бъдат неутрализирани с разхлабващи процедури като топлата вана. Но ако в последните седмици преди раждането сте имали чести подготвителни контракции, ще ви бъде трудно да се ориентирате в усещанията си. Ако обаче появяването на контракциите е съпроводено с обилно вагинално течение, може с пълна увереност да смятате, че раждането започва.
Храносмилателна система
С наближаването на раждането организмът прави естествено прочистване на червата. Жената може многократно да ходи до тоалетната, като при това изпражненията са по-обилни от обичайното за нея. Часове преди започването на родилните контракции може да се появи пълна загуба на апетит, гадене, повръщане, стомашно разстройство. Тази реакция на храносмилателната система е свързана с действието на хормоните, стимулиращи родовата дейност. Изброените симптоми може да възникнат както преди началото на контракциите, така и едновременно с тях.  
Болки
Понякога раждането започва с неясна тъпа болка ниско в корема и в кръста. Тя може да има цикличен характер, а може и да е постоянна.
Втрисане
Много често раждането се предизвестява с усещане за студ и треперене. Родилната треска може да съпровожда началото на родовата дейност. Не бързайте да тръгвате към родилния дом, ако при вас няма никакви усложнения. Вкъщи много по-леко се понасят контракциите, отколкото в болницата. Оптималното време за тръгване към родилния дом е, когато контракциите започнат да се появяват през пет минути, с продължителност около 20-30 секунди. Ако обаче не сте уверени в правилната си преценка, може да се застраховате веднага щом усетите някои от изброените симптоми, предшестващи родовата дейност, защото под грижите на специалистите ще бъдете по-спокойни.
И още един много важен несъмнен признак за начало на раждането – изтичането на околоплодните води. Тогава трябва веднага да тръгнете към родилния дом.

ЧЕСТИТ СИН НА  SDK 31! ЖИВ И ЗДРАВ ДА Е !

# 699
  • Мнения: 5
zdraveite i ot men na vsi4ki maiki  i as 4akam i ne se izdarja ve4e golemia korem vreme da iska4a malkoto 4ove4e .moje li da zadam edin vapros kam vsi4ki liniata po vreme na bremenos kakvo ozna4ava za6toto as ia niamam a parvata bremenos imax  . temata ina4e e super ............. aide i leko rajdane na vsi4ki.yspex Laughing

# 700
  • Мнения: 803
Синя котка, не е задължително да имаш тази тъмна линия (т.нар. "линеа негра"). Тя се получава вследствие на повишеното количество на хормони, които стимулират производството на пигмента меланин.

И, моля те, пиши на кирилица. Повече информация и помощ тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0

Добре дошъл на Никола на СДК31! Да расте здраво, смело, талантливо, игриво и късметливо хлапе! А на мама бързо възстановяване и много радост вкъщи!

# 701
  • Мнения: 623
Синя котке,кафявата лента се нарича още ЛИНЕА НЕГРА. получава се от пигментацията.напълно нормално е и аз имам такава. маха се до 4 месеца след раждането. не вижда какво те притеснява?

# 702
  • Мнения: 693
Честито на vivianka1, на  Barbie^girl, на Мишона и SDK31, да са им живи и здрави рожбите, да растат умни и щастливи деца и да ви носят само радост и усмивки Heart Eyes  bouquet

obi4anka, аз се чудя на акъла на тези хора, освен че не са те уведомили че местят бебето, с какъв акъл разделят близнаци Crazy ако са нямали място да са преместили друго бебе Naughty Дано скоро свърши този кошмар Praynig

Iri, чудесен разказ, радвам се че раждането е минало леко, дай боже всеки му Praynig

Аз започнах с обратното броене и днес доста се посмях с мъжа ми......аз отброявам дните до секциото, а той милия до следродилната ми депресия hahaha помоли ми се даже да не бъда много лошо Joy

Направо ви се чудя как гладите и подреждате в това състояние, аз едва успявам да си свърша ежедневните задължения, добре че свърших тази работа по-рано Flutter

Не ме дразни изобщо като ме питат защо не съм родила още, а ме дразнат ежедневните проверки от близките с въпросът "болки имаш ли?", "как си иначе, контракции?", "как се чувстваш, усещаш ли нещо....?" Crazy

Синя котка, наистина и аз те моля, пиши на кирилица, моля те Peace


# 703
  • София
  • Мнения: 125
Колко много бебета днес...  Grinning

Честито на най-новата мама SDK 31   bouquet Да й е жив и здрав синът, много да слуша и да ги радва!!!

# 704
  • Мнения: 453
Честити бебоци на Мишона и СДК31!!! Да ви растат живи и здрави мъниците   bouquet
Татяна, и аз така се чувствам тази вечер - някакви неопределени болки долу в корема и в кръста и гърба, коремът ми е определено по-твърд, но нямам усещане за стягане и отпускане, някак много общо е, но доста неприятно... според статията на сисиана май съм на генерална репетиция...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт