Кой тръгва от есента на ясла? - 2

  • 2 141
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 88
Здравейте и от мен, ние сме вече 12-ти ден на ясла. Сутрин почти не плаче, само прави кисела физиономия. Лелите казват, че много слуша и си играе, почнал да се храни, спи по около 2 часа там.  Казват, няма проблеми. До тук всичко е ОК, но....пие вода като за световно. И преди пиеше много, но сега вече двойно, изпива по 3л най-малко на денонощие и съответно се опикава доста често. Нощем сменям по 3 памперса, иначе целия става вир вода. Денем в яслата също не успяват да му смогнат и се намокря. Спи много неспокойно и вика "вода" постоянно, щом се размърда. Отначало се успокоявах, че е временно от стреса, но вместо да намалява, той я увеличава тази ВОДА. Не ме оставя да спя спокойно, а след 5 сутринта - изобщо. Ох, оплаках ви се. Ако някой има идея какво да направя, нека пише. Отказахме го от залагалката преди 2 месеца, а той сега явно шишето за вода го ползва за това. От други шишета (с чучур) неще да пие нощем. Вече се замислих, дали да не върна биберона-залъгалка,но...не, това би било грешка според мен. Много се чудя какво да направя, но трябва да измисля нещо, така не се живее.

# 16
  • Мнения: 671
Здравейте и ние се каним да тръгваме на ясли но се сетихме късно и съответно никъде няма места.
Аз писах вече че има места само в 19 ОДЗ Младост2
Обаче там има и дечица от ромски произход аз не че имам нещо против но все пак знам ли
Та се чудя да го пускам ли кажете как е във вашите ясли

# 17
  • Varna
  • Мнения: 288
alia333 и моят син беше така в един момент.И аз подозирам,че беше заместил залъгалката с биберона от шишето.Стигаше до 2л течности и нагоре.Махнах му от раз шишето и минахме на чаша с накрайник и си решихме проблема.Поне според мен ако е наистина жаден ще пие от  каквото и да е.И Йорката не искаше да пие преди това от чашата-хвърляше я с яд на земята,но за около три дена си свикна и сега изобщо не се сеща за шишето.

# 18
  • Мнения: 214
здравейте и от мен
Днес Ади тръгна на ясла,въпреки мойте претеснения всичко мина много добре нямаше рев и тръшкания,хвана лелята за ръка и влезе в групата.
Казаха да отида да я пребера в 16часа.Дано всичко е наред и занапред да ходи с желание.

# 19
  • Мнения: 277
Здравейте и ние се каним да тръгваме на ясли но се сетихме късно и съответно никъде няма места.
Аз писах вече че има места само в 19 ОДЗ Младост2
Обаче там има и дечица от ромски произход аз не че имам нещо против но все пак знам ли
Та се чудя да го пускам ли кажете как е във вашите ясли
Все още има свободни места в нашето 69ОДЗ(зад Студентска поликлиника), ако те интересува пиши мина ЛС за повече подробности.

# 20
  • Мнения: 5 468
Ние чакаме ли, чакаме все още да приключат ремонта в нашата ясла 61-ва в Надежда newsm78. Много се изнервих от това чакане, още повече, че така се бях настроила и що сълзи пролях... а то... няма тръгване на ясла и няма.
Чета ви и се приготвям психически за МОМЕНТА, който сигурно ще бъде някъде в октомври месец.

# 21
  • Мнения: 376
Ден трети , отново си поплакахме. Днес като че ли по малко или на мен така ми се стори. Вчера и днес хапва по малко мляко преди да тръгне от вкъщи и в яслата го повръща. Казаха ми да не му давам нищо сутрин хем да не повръща хем да хапне с децата. Първите два дни почти нищо не е ял там.
Ох дано да свикне това детенце , че сърцето ме боли сутрин като го оставям с плач. newsm45
Хаиде момичета разкажете как е при вас , плачете ли много ???

# 22
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Хаиде момичета разкажете как е при вас , плачете ли много ???
И Боби плака цялата минала седмица. От 2 дни обаче не плаче, днес направи като си видя лелката протегна ръчички да го гушне, каза ми чао и си влезе вътре без да помрънка въобще  Hug

# 23
  • Мнения: 376
Хаиде момичета разкажете как е при вас , плачете ли много ???
От 2 дни обаче не плаче, днес направи като си видя лелката протегна ръчички да го гушне, каза ми чао и си влезе вътре без да помрънка въобще  Hug
Дано и при нас стане така , че иначе не знам как ще се справя. Много ми е жал за човечето .

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Дано и при нас стане така , че иначе не знам как ще се справя. Много ми е жал за човечето .
Ще стане Grinning
Първата седмица и на мен ми се стори безкрайна Cry
Вчера ревеше, но сам влезна навътре, останах да подслушам и след няма и минута спря Laughing
Аз пък съм доволна, че е спал, макар и на пода Mr. Green Не ще им леглата говедото......днес се гледат с тати. А пък от понеделник с нови сили Sunglasses

# 25
  • Мнения: 277
Днес го заведохме ние д баща му на ясла. Немога да ви опиша какво реване и тръшкане настана. Почна да мрънка още преди да сме слезли от колата, на входа на яслата вече почна да реве, едвам го облякохме, реве та се дере. Държиме и не иска да ме пусне, рита лелката и т.н. След като го взеха млъкна почти веднага. Когато е с баба си се разплаква чак когато види лелката. Днес ни е 6 -ти ден на ясла, след празниците ще още по голям рев , но дано до края на следващата седмица да спира по малко. Баща му е ревял всеки божи ден до като е тръгнал на училище. Sick

# 26
  • Мнения: 934
Да ви разкажа и аз... Тръгнахме в понеделнк на ясла. Първият ден протегна ръце към педагожката, влезе усмихната (видя едно детенце с топка вътре), но после по едно време се присетила и почнала да ме търси по прозорците и на вратата. На обяд хапнала малко, спала  и като отидох да я взема в 15 часа спеше в ръцете на лелката....(едно детенце ревнало тя се събудила,,после се гушнала в лелката и заспала). Събудих я, зарадва ми се и ми дадоха да й дам кремчето за закуска. Тя като видя дечицата на масичката как сами си хапват, ме заряза и отдиде при тях и започна сама да се храни... Hug
Ден втори: Оставих я ревяща.... Cryно бързо спряла и се заиграла. Педагожката провеждала занимание с големите деца, а тя била на първа линия... HugПосле папкала, спинкала и я взех в 16 часа. Според педагожката бързо ще свикне.
Ден трети (днес): Пак я оставих с рев и протегнати към мен ръчички.... CryПедагожката ми каза да остана малко зад вратата и да чуя как съвсем скоро ще спре. И така и стана...има-няма 2 минутки плака и спря. Аз си тръгнах. И сега ще звънна да видя как е положението....
Това е от мен засега. По-нататък пак ще споделя. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 30
Явно всички сте попаднали на педагожки.. Grinning Grinning Трети ден, като днес чак ревна..ама никой не ме е успокоявал и карал да чакам...всеки път като отивам да я взема, сърцето ми влиза в петите. Незнам дори как ги забавляват, а тя е от децата..които пръст да им покажеш ще се разсмеят...уф...и сега 4 дни почивка(предполагам, че на първият ден след това няма да реве, защото е забравила..но още на вторият ще има рев).... Thinking
Успех на другите малчовци... Grinning Grinning

# 28
  • Мнения: 376
Здравейте на всички !!! Simple Smile
Въпросът ми е свикват ли вече вашите деца с яслите ??
На Марти днес му е шести ден на ясла и доста плаче сутрин , направо сърцето ми се къса , дали ще свикне изобщо ?? Още щом стане и започва с пазарлъците , че няма да ходи при лелята , защото му се карала. А дали е така ?? По някгога съм склонна да му вярвам , защото той е палав и пипа навсякъде , няма начин да не му направят забележка , но защо така тежко го преживява ??  Иначе казват , че през деня е спокоен и все повече се заиграва, вчера са имали музикална сутрин и госпожата каза , че бил много доволен. Досега е спал там един път и не е плакал , спал около час и после тихичко си е лежал ( у нас това е мисията невъзможна ) все още почти не се храни там.
Как е при вас ???
На всички дечица желая бързо да свикнат и по малко да боледуват !!! Grinning
Лек ден на всички !!!

# 29
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Тия почивни дни му се отразиха ужасно.....все едно наново тръгна....реве от далече, не иска да спи, не яде (това май е от зъбите, щото и вкъщи не яде), кошмар.
Днес останах да видя колко ще реве...както се дереше, няма и две минути и спря Praynig все така да продължава....
Успех на всички малчовци Grinning

Общи условия

Активация на акаунт