Ноемврийчета 2005 - 29та коледно-първомартенска-първоюнска тема

  • 63 095
  • 745
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 453
тити, оправи ми настроението днес!  bouquet

# 316
  • Измир
  • Мнения: 644
ТИтИ, сртахотна емоцИя! ПедИкюрът тИ е супер  Laughing!
Току що попИтах СевИ, защо ме обИча И отговора бе ''защото сИ красИва'' Heart Eyes.

# 317
  • Мнения: 11 818
тити, и аз благодаря за разказа, очарователен творчески педикюр! Simple Smile Разбира се и аз сутринта попитах Юлиана защо ме обича - защото си ме родила! Очаквах по-друг отговор сякаш.. Simple Smile

От къде мога да сваля Цифренка и Буквенка?

# 318
  • Мнения: 9 903
е ти какъв отговор очакваш? Нещо за манджа ли? Simple Smile

буквенка и цифренка имам и аз, по скайп, и майчето има, и други имат. Нали си ги разменяхме преди време. Защото не знам има ли ги още безплатно по торентите.

# 319
  • Мнения: 592
Добро утро и успешна седмица!

Тити - много се забавлявах с педикюра ти. Довечера и аз ще попитам Wink

Сиси ♥♥  - прати ми на лични ел. адрес, ще ти ги пратя или скайп - както ти е удобно

# 320
  • Мнения: 11 818
тити, ами нещо по-така.. виж вие какви сте прекрасни готвачки, домакини, пък и красиви.. а мен по задължение ме обича. Simple Smile Като продължих да я питам, пак отговаряше в същия стил - защото се грижиш за мен.. Сега Георги се амбицира и ще я пита и той, ще чакам с интерес. Simple Smile

Мерси, няма ги по торентите вече май, да, ще пиша на някоя от вас! Hug

# 321
  • Мнения: 9 903
е тя е добре възпитана отсега Simple Smile
а ние какво - готвачки  Whistling

# 322
  • Мнения: 152
Здравейте. Ние се прибрахме.
Тити, много сладко. Да ти е честит новия педикюр и всички други подаръци. Много изобретателни тези госпожи.
Ще питам Кити защо ме обича, но сега повече ме мрази. Доста често ми го казва, нали все се карам и обяснявам, кое и защо е лошо. Ефект няма. станала е много непослушна. Отговаря се, обижда и се разправя. Тръшка се и въобще все едно не я поглеждаме. Вече ме е срам да ходя с нея по улиците. А когато поиска е дете за чудо и приказ. Дано по-бързо отмине този период на непослушания. Чудя се дали може да е вид самоотбрана, защото Жужа вече пипа и взема всичко нейно.
Кръстихме малката. Тя не плака, а и Кити слуша. Но като седнахме на заведението падна от една люлка по гръб, изкара си въздуха и има синьо над веждата. Много смешно разказва за случката - " паднах от люлката. Забравих, че няма облегалка и не се държах. Не можех да дишам, а като се изправих люлката ме удари по главата и ме довърши." Доста страшно си беше, но бързо и мина. после използваше повода да не слуша - като и се скараш и казваше - уф, гърба ме боли, а преди това е бесняла и дивяла.

# 323
  • Мнения: 3 089
- камен ме обича, "защото не ми крещиш. обаче аз не те обичам, а те обожавам!", каза той.
а това с обожаването го е гепил от мен - непрекъснато им повтарям, че аз не ги обичам, а ги обожавам.
- петра пък каза: 'аз не те обичам, а те обожавам' в същия стил;
после аз питах: 'добре де, а защо ме обожаваш';
мълчание за кратко;
отговор: 'ами защото си много красива.'
отговорите ми харесаха, разбира се  Wink

нашето парти вчера мина. събраха се 15тина деца + дабъл и малко възрастни. беше много весело, не-толкова шумно и приятно. уви, не стана градинско парти заради калта и влагата, но и в къщипадна голямо куфеене. по тоя повод днес чистих и подреждах, защото мръсотията беше неимоверна. тортата ми пожъна успех - успях да сътворя огромно нещо на 2 етажа (защото очаквах 25 деца + 60тина върастни - добре, че беше неделята след 4 почивни дни, та хората пътуваха, та не дойдоха всички), което хващаше окото, а беше и вкусно. остана поне 1/6та от нея и това силно изпитва волята ми - нали продължавам моите смахнати диети (минала седмица -3 кила. аз и преди ги бях махнала, но после пак наваксах. сега ще съм по-упорита) и сега тортата е моето изкушение. за днес имам изядено 1 нормално парче обаче само от долния етаж (а можеше да е и от двата Wink), което разделих на 3 части, за да го хапвам през целия ден.
снимки:
- тортата за яслата: http://media.snimka.bg/6196/018647469.jpg
- моята торта от партито в неделя: http://media.snimka.bg/6197/018649908.jpg и http://media.snimka.bg/6197/018649919.jpg
и вътре http://media.snimka.bg/6197/018649987.jpg
- а тук са всички снимки - от яслата, от първото парти у дома, 2рото парти в ресторанта и 3то парти от неделя: http://majceto.snimka.bg/family/kamen-3rd-btd-party.499837.18649987
 
 
 

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 10:24 от маик

# 324
  • Мнения: 11 818
buba_katinka, честито християнче! Добре, че не се е наранила по-сериозно Кити!

маик, страхотни торти, прекрасни деца!  Heart Eyes  И ние се обожаваме. Wink Мернах по снимките една мемори игра, която и ние имаме отдавна и Юлиана много обича да я играе, непобедима е дори и при пълна концентрация от наша страна. Препоръчайте още подобни, ако имате? Въобще всякакви игри.. А на каква диета си? Аз май писах, но съм страшно доволна от руския режим Системата -60, кърмя си спокойно и свалям, ограниченията са много малко..

Юлиана отговорила на Георги, че го обича, защото й чете приказки, защото я гушка.. их..

Започнаха откритите уроци по допълнителните дисциплини, а тържеството за края на годината ще е на 19-ти и малко след това ние приключваме засега с ходенето на градина.

# 325
  • Мнения: 3 089
oo, тая мемо игра е съвсем непонятна на петра - твърде й е сложна. стои си в кутията и най-многото, което се случва с нея, е картите да бъдат подреждани на купчинки из стаята - кули правели, казват децата. мисля, че за пипа трябва нещо по-просто и с по-малко картинки - няма я в тия области. и в плуването се оказа, че я няма - след последния път, когато вече започанаха истинските уроци с хайкане, овикване и не-толкова много похвали (преместиха я в по-голямата група), петра се стресира, ядоса, че не се справя и сега категорично отказва да ходи на това плуване с тая треньорка. явно си мисли, че при друг човек ще бъде по-халтаво и само ще се плацика, както беше до скоро  Confused

за други игри не мога още да дам акъл - в неделя ни подариха поне 6 различни, но още не сме ги пробвали. гледам, че едната е на рravensburger - 'logo2' - изглежда ми обещаваща; получихме и 2 на djeco, които също изглеждат апетитни - едната е за рисуване с ръце,а  другата забравих каква; някаква друга с пингвини има, които трябвало да се подредят на пирамида + други някакви 10 игри за момиче и триизмерна дъска тоже. мисля, че всичките ще се окажат хубави, но в това време просто не виждам смисъл да стоим у дома и да играем игри на масата вместо да тичат децата по полянката зад блока  Rolling Eyes

диетата е моя някаква си - опитах и дюкан, и тая -60, но дюканската ми идва в повече заради месото и липсата на салати и плодове, а тая -60 пък не мога да я спазвам, защото излизам в 4 и малко, за да взема децата, и се прибираме след 7 - т.е. няма никакъв начин да вечерям ДО 6-7, та дори и 8 часа. така че съчиних моя си диета - правя си хляба на дюкан, пия кола лайт, а  не нормална, в кафето мушкам подсладител, ям салати, често слагам и х 2 варени яйца в тях (за ден), плодове също кльопам, но без банани, а когато ми се прииска даже торта и шоколад ям, ако организмът ми съвсем пририта за тях. хляб никакв - нито черен, нито бял, пържено също, палачинки, мекици, баници - нито грам, също и ядки никакви, месо ям само ако е пилешко. освен това силно ограничих количеството и честотата на храната - ям х 3 пъти на ден и то в количества, които да ми позволяват да мърдам, но не водят до усещане за пълна ситост, т.е. в по-голямата част от времето съм гладна или поне изпитвам усещане за недоволство. та по тоя мой режим, който не знам още колко ще издържа, само за миналата седмица махнах 3 кила. искам още 3-4 да отстраня и после да задържа. героизъм не търся никакъв. всъщност, за да съм честна, дори не искам да отслабна - искам просто да влизам в 38ми номер дрехи и в 29ти дънки, което и сега става, но с преливане. т.е. по-скоро търся ефекта на спихването, отколкото на отслабването  Peace

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 10:28 от маик

# 326
  • Мнения: 811
Привет дружина Simple Smile

Пак се позагубих, но при мен много неща се случиха и нямах никакво време за форума.
Накратко: напуснах работа без предизвестие преди 2 седмици. Почти веднага се натрових с една салата в уж добър ресторант, та май изкарах и една салмонела (отказах да вляза в Инфекциозното и не ми пуснаха изследвания, но салмонелата и без това не се лекува с антибиотици). По празниците се прибрах у дома в Монтана, имахме среща на класа - 12 години от завършването, и ето ме пак на линия. Вече се занимавам с някои мои "проекти" и се надявам да ми потръгне.

Ади беше много срамежлива на Великденското тържество в градината. През цялото време не ме изпускаше от поглед и търсеше одобрението ми. Това много ме озадачи, защото я възпитаваме да е самостоятелна, и с постоянното търсене на контакт с мен осъзнах, че сме и много голяма опора и е много зависима от мнението ни. Което донякъде е добре ....  Thinking

Не съм чела назад, обещавам да наваксам!

От мен целувки и хубав ден  Hug Hug

# 327
  • Мнения: 9 903
бре - защо напусна така изведнъж? Мислех, че ти харесва тази работа.
а това с боледуването е много кофти и много опасно, знам, добре че си в ред вече.

майче, първата торта за яслата ти ли я прави? Страхотна е, и двуетажната е страхотна!

обяснете ми тази мемоигра - като компютърните ли е, дето излизат по двойки картинки и се скриват, а ти трябва да запомниш кое къде е стояло?

ние ходихме сега да купуваме подарък за рожден ден на девойка петгодишна. майка й каза - и тя кат всички се радва на пинк, спаркъл и принсес. Партито ще е на някакъв басейн, ама те са араби, та ще ми е интересно да видя кой колко ще се съблече  Joy

диета - премахване на закуската/колкото и да  е вредно; просто не мога да не вечерям, не мога да спя гладна/ и никакъв спорт. Взех си един въртящ диск, обаче той е само залъгалка, че правиш нещо. Ограничих хляб тестени, а така обичам....едно кило само съм надолу, искам още 10 Simple Smile

# 328
  • Мнения: 592
И аз да се отчета защо ме обича чадото:
Първо питане, след детската градина:
 - "Защото имаш хубава коса", което даже и вярно не е особен повод за обич Naughty
Силно неудовлетворена следва второ питане, вчера преди лягане:
 - "Защото си добра с мен и ти ме обичаш"  bowuu - това го приех и вече не питам Wink

Dominika - наистина интересно че си напуснала работа в тези времена. Чаках да видя "зеленото ти яйчице". А търсенето на одобрение може да е свързано с факта, че ти си се занимавала повече с подготовката за тържеството - като изпитване за някоя песничка или стихче в къщи. При нас децата постоянно гледаха към госпожите, но ние в къщи не сме се занимавали.

ох, тези диети...и аз имам един 3-4кг. да свалям за лятото, ама нещо покрай тези празници и почивни дни, хич не ми се получават нещата Rolling Eyes

Слънчев ден на всички!

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 14:28 от Sissa

# 329
  • Мнения: 453
Тъкмо и аз съм на вълна излишни килограми. Вие възвърнахте ли си теглото отпреди ражданията/раждането или трупнахте маса? Чувала съм, е за всяко родено дете майката губи по 1 зъб и печели по 2 кг. нестопяеми.
Нали отвориха Мол до нас и ето ни и нас молуващи. Та взех да се заглеждам по дрехи и да си купувам. През последните 5 години не си купувах, защото някак си нямаше смисъл да инвестирам там -  ту бях дебела, ту - адски дебела. Обаче се хванах, че купувам дрехи, които сега не ми стават, но с надеждата да се напъхам един ден в тях. Рядко харесвам дрехи, та като видя нещо ставащо - веднага го грабвам. Продавачката ме попита за един потник(рокля?): "Искате ли да пробвате, да се видите с него?", а аз категорично:"Не искам да се видя с него!'" и го закупувам. Laughing Сега съм с перфектните мерки гръдна -100, ханш -100, корем - уви!- също 100. Щях да съм мн. чаровна бременна, но не съм. Но да не се оплаквам, че мъж ми тия дни ми каза: ""Мами (доживяхме това обръщение!), много хубави деца произвеждаш, хайде да си направим още едно!"" Shocked Но няма, това беше от мен. Сега ще гледам само да си оправя някакси диастазата на коремните мускули, да сваля няколко килца (при ръст 180 и 74, колкото съм сега, не стоят толкоз ужасно), да си оправя бюста, ако не е супер скъпо и взривоопасно, а стриите, капилярите и белега от секциото ще си ги запазя като сантиментален спомен. Simple Smile

За мемори игрите - Мини е спец. Играят понякога в Хелън Дорон на английски с по 16 картинки. Някои са чифт по подразбиране (лодка и гребло), други са свързани с уроците им ( динозавър и трамплин, примерно). И Галка има попадения, но може би е случайно. Мина е спец и на бингото в Х. Дорон, а Галка не може да му схване идеята и само вика ентусиазирана :"бинго! бинго!"

Тия дни съм се отдала на шиене (корсети за магазинчето) и много ми е кеф, но и гузно, че не се занимавам толкова с децата...

Общи условия

Активация на акаунт