Отговори
# 705
  • Мнения: 1 906
Много благодаря на всички за отговорите  Hug
Аз също дадох хек. Иначе извара се чудех, дали да не прави майка ми домашна, но засега ще изчакам. бебка много харесва плодовите дуети и ще си продължим с тях.


Пак въпрос  Mr. Green : Удължиха ли играта на "Памперс", че имам събрани точки за Уолкър и нямам търпение.

# 706
  • Мнения: 645
Пускам само линк с малко снимки, че тия двамата ми взеха здравето Crazy http://kayana1.snimka.bg/family/nova-godina-2009.460576.16788448

# 707
  • Мнения: 276
 
Шу, много е сладка Яна! Изобщо не изглежда слабичка, има си и бузки, и всичко!
За яслите, аз няма да я давам на ясла, направо на ДГ, ако не се наложи нещо друго. Ние нали ще заминаваме, там изобщо не ми е ясно как стоят нещата, но ще проуча. newsm78
Тези дни си мислех за часовата разлика, не знам изобщо как ще е първите дни като пристигнем. Сигурно ще е някакъв ужас докато свикне малката.

# 708
  • Мнения: 1 734
Утре ще ходим до туб-диспансера за манту на Лора. Някой знае ли къде точно се намира? Имам спомени, че беше някаква пресечна на М. Луиза, но не се сещам къде точно. Ходила съм много отдавна, когато водих Боби за манту. Ще съм ви много благодарна, ако ме опътите

Самоцитирам се, ако някой може да помогне.
Зелено човече, благодаря ти, май само ти си ме прочела  Rolling Eyes

# 709
  • Мнения: 645
Стаси мерси, тя не е слабичка, даже си е пухкава, но е лека и дребничка.
С часовата разлика сигурно ще ви е трудно, но се надявам да се справите бързо. Вие кога тръгвате?

За яслите не знам newsm78. Боян го пуснах на 1г и 4 месеца. Много беше щастлив там. Не се обръщаше даже като влизаше. Но лелите много го обичаха и много го гушкаха. Не знам дали яслата е виновна, но от тогава и ни е астмата, така че аз съм със смесени чувства. На много неща се научи, много се стараха и лелите с възпитанието му. Научиха го да яде не пасирано. Чакаха всяка консултация с трепет за да разберат колко е наддал, защото го храниха с голямо старание и много търпение. За Яна май знам със сигурност как седят нещата, няма да ходи. Просто тук яслата е 1200 паунда на месец, а ако аз почна работа ще взимам по-малко.

Радвам се че Ади е по добре, чакам добри новини от таралежката.

Сиа съжалявам че не мога да помогна с инфо Rolling Eyes

# 710
  • Мнения: 967
Утре ще ходим до туб-диспансера за манту на Лора. Някой знае ли къде точно се намира? Имам спомени, че беше някаква пресечна на М. Луиза, но не се сещам къде точно. Ходила съм много отдавна, когато водих Боби за манту. Ще съм ви много благодарна, ако ме опътите

Самоцитирам се, ако някой може да помогне.
Зелено човече, благодаря ти, май само ти си ме прочела  Rolling Eyes

Извинявай

"намира се на ул. "Кирил и Методий" 78 - като караш по бул. "Мария Луиза" преди Лъвов мост - предпоследната пряка вдясно"
копирах го от един форум, иначе не съм ходила никога.

# 711
  • Мнения: 1 187
Привет,вече от вкъщи! Hug


Едва ви изчетох,и толкова много теми сте обсъждали че едва ли ще мога да се включа по всички. Crazy
Виждам че за вас съм си Бодливка,какъвто и ник да си сложа,тъй че май ще си върна стария. Hug

Aдриана е добре вече,продължаваме с АБ до събота,когато пак ще ходим да я боцнат по пръста,засега няма нищо обезпокоително в кръвните изследвания.В събота обаче ще искам изрично да и определят кръвната група(така и така ще я бодат),че не я знам.
Така ни дойде изневиделица това влизане в болница,ужа само да я видят а ни оставиха.И мъж ми трябваше да остане с Ади в болницата,извика един колега и с него се върнах до вкъщи за целия багаж.
Голяма мизерия е в инфекциозна,нямам думи просто.. Видях наистина,че в детското всичко е нова,измазано,с дограма и украсено.Но ние с тая варицела хич не бяхме за там и ни изолираха в "Отделение по невроинфекции"/викам си ха,баш за тука съм аз  Mr. Green/ През две врати от стаята пък беше "Отделение вирусни хепатити" ooooh! Успокоиха ме сестрите,че в момента няма болни с А,само Б и С.Някакъв циганин ми иска цигара в коридора,ама беше доста жълт..поуплаших се и ходих да питам как така излизат от стаите и тя ми каза че бил с Хеп.Б.(не ми приличаше на наркоман,по-скоро е бил от еблювците  Mr. Green) Вчера май изкараха един с краката напред и покрит,не можах да разбера какво става и само се кръстех да си ходим по-бързо! ooooh!
Първо ни сложиха в една стая(докато оправят"нашата") и тази стая беше не повече от 2м.широка,с едно легло и до него към 50 годишна детска кошарка с олюпена боя и грозни метални решетки.Е,преместиха ни в по-голяма стая,но Ади не можеше да спи в тази кошара,като беше будна постоянно се изправяше и я ближеше  Sick и вечно си завираше краката в решетките и на два пъти"пропадна" и си удари главата.През деня сшеше на моето легло,нощем почти не сме спали.Още на първата вечер докараха с линейка една кукла Никол на 4м.с варицела и 41гр.Т!Майка и младичка,реве..Никол и тя реве,Ади и тя да не остане по-назад...абе ужас.И аз се чудя кой по-напред да успокоявам. Crazy През ноща Никол пак вдигна 40 Т и търчах по етажа докато намеря дежурната,добре че Ади беше спокойна тогава..Да,ама три дни все в ръцете ми беше и сега така се научи-как ще се отучваме незнам.Като се прибрахме още не се беше осъзнала че си е вкъщи и дори в кошарката не искаше да седи сама.Но важното че се прибрахме и тя е добре!
А,и представете си в това отделение няма топла вода!Добре че се сетих да си взема каната(заедно с половината покъщнина тръгнах  Tired).Лекараката ми разреши да ползвам МВ при сестрите да си топля водата за АМ,и аз се възползвах но като ме насмете една ми ти сестра,накичена като коледна елха..Кой ми бил позволил,казвам лекарката.После два пъти ме пита коя точно лекарака,следствие ще ми води.. И на мен ми падна пердето,викам абе госпожа,вие сте сестра тука,която и лекарка да е-щом ми е разрешила какъв е проблема?Другия вариант е да ми дадете кибрит и да си напаля огън пред болницата за да си стопля водата! #2gunfire И оная сви устата и се фръцна.Вчера на визитация същата сестра си забрави в наща стая чистите шпатули за гърло.Викам чакай аз да те наредя.И днес тръгва визитация и се чува по коридора"ама .... как може,визитазия тече ти не си подготвена-къде са шпатулите..? Laughing И коледната елха идва накрая в нашата стая(а тя е най-в дъното) вижда ги на масата и ме пита тези какво правят тук?! Shocked ooooh! Ми викам вчера ги забрави(аз вече на ти  Mr. Green) и не ми се ходеше до вашата стая(а тя е на 1м.) и понеже днес пак ще и трябват на лекарката за децата и ги оставих тук. Twisted Evil Сигурна съм,че ме напсува на ум само като и видях физиономията.. hahaha Joy
Нали съм си обстоятелствена и впечатлителна,та реших да ви разкажа за нашето “приключение”

sia нали питаше за вълшебния лосион ето този е.
И педката го одобри,и лекарите в болницата.Аз мислех да пиша и на veselina за него,че последно не разбрах има ли кака Маги варицела,ама така стана че се изстрелях към болницата.Дано никой не опира до него,но наистина много и помогна на Ади!
Много,много ви благодаря за стиснатите палци за Ади,и специално на veselina_s_p с която се нагрубихме ненужно,но и тя е като мен цапната в устата,още като я “срещнах” в темата разбрах че и'ч не е лесна. Mr. Green
Не прочетох поне пожелания за оправяне на Ади от една друга потребителка с "v",но го отдавам на това,че освен големи  bombs на север от кръста няма никой..Другия вариант е да ми е направена Вуду-магия /шегичка./  Mr. Green Децата не са виновни,че родителите им ги пEрE сачмата,но човек трябва да има и сърце!

А това е за моята дружка dyMa,с която се чуваме почти всеки ден и е толкова внимателна!

# 712
  • София
  • Мнения: 5 289
Чета, чета, чета за яслите и направо ме втриса... от една страна тук едва ли не казаха "подавате си документите и детето тръгва на ясла" (стига да ходи, изследвания да са ОК и т.н., де)... от друга страна не е ясно положението с работата за мен... от трета страна лятото било най-удачния период за тръгване на ясла, а не есента... от ента страна... съвсем се обърках...

Бодливка, радвам се, че сте добре  Hug за неседенето сам/а, ние имахме същия проблем с Калин покрай преместването - изпадаше в ужас и пищеше, ако остане сам в стаята и ако някой не го държи. За около седмица премина. Помогнаха му креватчето, познатите играчки и много гушкане.

# 713
  • София
  • Мнения: 263
Задължителната е до 12 месеца на всеки месец, а после?
hahaha
Наш'та пед'ка от 8 месечни ни кара през 2 месеца Sunglasses


A темата е станалаа ooooh!- няма изчитане! Още снощи ви изтървах- голямо разсъждаване, голямо нещо! Ама така трябва да е!
Изобщо не съм изчела всичко.
Хубаво, че Ади и Бодливка са вече вкъщи. Да се стабилизира мъника бързо! Ивето- виждам не си скучала в инфекциозното Wink

Честито на всички именници и месечинковци!!! Много здраве и късмет!!!

Ето това е са новите по здравна каса ваксини. http://doctoronline.bg/view_article.php?article_id=589 Тази против пневмококови инфекции нас хваща ли ни... newsm78

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 18:55 от oki4

# 714
  • Мнения: 660
Тони, одеве забравих да ти кажа, че рядкото ако надали е от кашкавала или от студа, по-скоро фурмите са изиграли роля. Как е сега? Нали не продължава? Ако продължава, тогава може да има пръст кашкавала, но не ми се вярва.

Ми днес още не е акала. Всъщност от снощи като и измих омазаното дупе нямаме проблем...даже сега се притеснявам, че днес пък не е акала....ми луда работа - майчина. Embarassed

Сия, и ние водихме Рая на манту, но при нейната си педиатърка - тя си и прави пробата. Не знам ти какво точно имаш предвид. newsm78 А тя Рила ти отговорила. Peace

Браво на Ади, че се справя с варицелата!

Зеленко, още гледаме прогнозата за времето по пътя дето ще минем...и май пак се смени, та сигурно ще е неделя, срещу понеделник рано сутринта...

# 715
  • Мнения: 645
Хайде сега и аз да се изкажа.
Таралеж у гащи много се радвам че Ади е добре и вече сте си в къщи, от опит знам колко е неприятно да си в болница с детето си, така че разбирам, какво ти е било, Много бих искала да ми обясниш обаче, какво точно значи че Веси не е лесна. Смятам че отношението ти е меко казано неуважително към нас другите- лесните. Дано не е това което си мисля. Смятам че наличието на добро възпитание, нежеланието да пълнят темата с отрицателни постове и в името на това да се запази добрия тон, много от майките тук си спестяват неодобрението на някои неща, което само им прави чест!  Тук не смятам че е мястото да се изтъкваме и да си мерим "Пишките", а да споделяме. Мисля че много от майките ако си отворят устите ще стане не търпимо.

# 716
  • Мнения: 63
Аз първо да се похваля!
Никол вече ходи съвсем  сама (ако това се счита за ходене).  Joy
http://irinanikol.multiply.com/video/item/8/nikol_hodi_sama_s_tate.MOV

http://irinanikol.multiply.com/video/item/9/DRAFT_nikol_hodi_sama.MOV
Неможех да влизам в сайта два дни даваше ми грешка, та сега се връщам да чета и ще пиша пак.

# 717
  • Мнения: 967
Ауу, едно голямо честито, ами съвсем си ходи сладураната!

# 718
  • Мнения: 6
asturiana, Никол е разкошна!  Heart Eyes Честити проходили крачета!!!

# 719
  • София
  • Мнения: 659
 asturiana, как да не се счита за ходене, та тя прекрасно си крачи госпожицата. Браво на нея  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт