Трябва ли да стерилизирам шишето след всяко хранене?

  • 3 167
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 611
Не си спомням точно докога, но мисля, че до около 8мия-9тия месец малкият не беше ял от нестерилиzирано шише. Имах си стерилиzатор на пара и само 3 шишета zа мляко, които обаче постоянно там си стояха. След годинката обаче помня, че само ги миех, а стерилиzатора го пусках 1-2 пъти седмично.
Не съм чела какво са ти каzал другите, но ми се струва, че моето беше малко прекалено. Но като бях набрала енерция....

# 16
  • Мнения: 1 427
Стерилизирах веднъж дневно с таблетки някъде до началото на 3 месец.Сега веднъж на около десет дни.Абсолютно споделям мнението на Моргана.Та Йоана лапа  и пипа всичко,ръцете не мога да ги стерилизирам.Наистина всеки решава сам,но определено трябва да се изгражда някакъв имунитет.

# 17
  • Мнения: 46 516
..... лапа  и пипа всичко,ръцете не мога да ги стерилизирам.Наистина всеки решава сам,но определено трябва да се изгражда някакъв имунитет.

Това няма нищо общо и аз не стерилизирам нещата, които са от храни, несъдържащи мляко, просто се презастраховам с шишенцата, защото млякото е най-благоприятното място за бактериите и в него се развиват с много по-голяма скорост, отколкото на другите места.

# 18
  • Мнения: 2 755
Стерилизирах шишетата след всяко хранене до 7 месец.

# 19
  • Мнения: 1 427
..... лапа  и пипа всичко,ръцете не мога да ги стерилизирам.Наистина всеки решава сам,но определено трябва да се изгражда някакъв имунитет.

Това няма нищо общо и аз не стерилизирам нещата, които са от храни, несъдържащи мляко, просто се презастраховам с шишенцата, защото млякото е най-благоприятното място за бактериите и в него се развиват с много по-голяма скорост, отколкото на другите места.
Никол,докато пишех постинга си,се сетих ,че някой може да ми напомни за бактериите в остатъците от млякото Mr. Green,разбира се,че е така ,но ме мързеше да пиша ,че основно за това стерилизирам  Embarassed,така или иначе смисълът го схванахте ,нали?

# 20
  • Мнения: 5 183
Стерилизирах вси4ки шишета и биберони, но не ми беше проблем, защото имахме доста. Стерилизирах ги вси4ките едновременно.

# 21
  • Мнения: 1 645
Стерилизирах след всяко хранене,до към 7 месец,после започнах да ги стерилизирам веднъж в седмицата

# 22
  • Мнения: 877
И аз няма да престана да стерилизирам, защото като разредих по едно време и детето ми вдигна температура и щях да умра  Shocked
Една майка от нашите спря да стерилизира, а аз бях потресена от вида на шишетата и, едни замазани...абее, не си е работа. Е детето на тази жена беше в болница две седмици с диария.
Ще стерилизирам докато давам мляко, гаранция!!

# 23
  • Мнения: 2 672
аз до към месец го правех- само вечерта в тенджера с вода и с веро и гореща вода след всяко хранене. Верото до сега , но млякото ни е 1-2 пъти на ден

# 24
  • Мнения: 2 952
Я кажете какво е  стерилизиране , как ?

Общи условия

Активация на акаунт