Криворазбраната бащина грижа и отговорност?

  • 4 150
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 752
Морги, малко юридическо пояснение: независимо даи имате брак или не, правата върху детето ви са по равно, както и задълженията. Тъй че за него ще важат всички постулати, както и при семейните бащи, но си напълно права, че биха го осъдили да плаща мизерна сума. Ама пък и за едните пари не си струва да търпиш безхаберно къснопубертетско отношение, нали? Макар че неговото май е още от ранния пубертет  newsm78 Ама те и без това повечето мъже не стигат по-далече в развитието си Joy

# 16
  • Мнения: X
Мъжете някак странно разбират грижата и отговорността по възпитанието на детето. А и защо винаги го избиват на финанси  newsm78 и заплашват с тая пуста издръжка.
Защо ли? Ами защото освен от изкарване на пари от нищо друго не разбират...  hahaha затова... и то не всички  Joy.
Моят веднъж ми го каза: аз съм добър в работата си /и в изкарването на пари/ ... и това е. И понеже смятат, че това им е коза, го използват за щяло и нещяло.

# 17
  • Мнения: X
И най-вече ме чопли основния въпрос - ЗАЩО толкова държи да вижда малката? Гузна съвест?
newsm26 newsm26 newsm26
и още гузна съвест... и още и още... и като не може да спи нощем...  smile3552

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МОрганче, слушай Джали 1 - аз не бих могла да го кажа по-добре!
Тя е жена запазила добри отношения с бившия, също така е самотна майка! Няма по-добър съветник от нея - не питай учило, а питай патило!
Няма причина да си късаш нервите - не е приятно, ама много повече боли бащат да не се интересува от детето - седни и прочети темите тук в "самотни родители" - и ще видш, че ако няма омраза към мъжа съжалунието, че таткото не си иска детето фигурира у всяка една майка!
Радостта, когато таткото иска да бъде татко - дори когато не може и не уме - кара много жени да пренебрегнат себе си и да живеят с мъжете си доре когато самите те ако не нещастни то поне не са щастливи!
Помисли и ще видиш, че само ползи има детето да вижда бащата - ако той не го заплашва или не го настройва срещу теб!
Успех и бъди силна - лесно е да палнеш мостовете ама после? Май послен е той ще е с гузна съвест, а ти че не си се напънала да го изтърпиш заради детето!
Иска да я вижда щото сега лишен от нея е открил, че му липсва и я обича! Не е нужно всичко да е лошо... Все пак тоя човек има и добри черти щом си решила, че  искаш да бъде баща на детето ти, нали?
Успех! Бъди силна - не се поддавай на гняв и омраза, те са разрушителни чувства!

# 19
  • Мнения: 473
Ами и аз да се включа малко в темата.Не съм най добрия съветник но ще се произнеса и аз.Наскоро четох една книга "Капакът на тоалетната чения",и направо се вцепених.Там се говори за различията в психиката на мъжа и жената.Цитират се едни и същи изречения но най интересното е че тълкуването на жената е коренно различно  от мъжа.Мъжът поглежна повърхносно на даден цитат докато жената се вглежда в детайлите.И почва да расъждава "а може би тук е искал да намекне за еди какво си".Незнам дали ме разбирате но ние жените сме по емоционални от мъжете.И така не се опитвам да защитавам мъжката половинка а расъждавам.Ние сме свързани с бебето от самото зачеване защото го носим у нас 9 месеца и някак си свикваме с мисълта за него и когато то се появи на бял свят не че не е нещо ново за нас но ние емоционално сме вече свързани с него.Докато мъжете им трябва време за да свикнат с новия човек.В първия момент се отдръпват защото ги е страх от новия живот(те са страхливи)я накарайте един мъж да роди,той би умрял но не и да роди.Мисля че има трябва време за да свикнат.Затова трябва да бъдем толерантни  и търпеливи.не става за два дена а наистина когато детето почне да му казва тати виж какво става.Е не свички го правят но при повечето мъже се получава.Аз чаках 2 години докато той свикна.И сега не само се е превързал към детето но и осъзнава аз какво означавам за нашето дете.Преди ме наричаше инкубатор а сега и несмее да го каже.А малкия само като ни види заедно и ни целува и двамата и казва мама и тати.Аз така мисля ако бъркам ме поправете. 

# 20
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила Тонка, чела съм тази книга преди доста време и ми е ясно, че мисленето на жените и мъжете е доста различно. При мен случай е, че бившия, т.е. "бащата на детето" категорично и по никакъв начин не искаше да се бъде баща - просто това не му влизало в приоритетите, никога не го е искал и е бил поставен с извити ръце от мен! ОК, като е така, бях казала да не признава детето...но беше натиснат от родителите си - не че го направи доброволно....За мен това е огромна обида и там ми беше грешката - че изобщо приех да й даде името си! Ама тогава си мислех, че предрасъдъците на тъпото ни общество били по-важни...сега виждам, че съм грешала! И не мога да приема, че всичко друго му е по-важно от виждането на детето, затова то може да бъде променяно, както вече писах и преди - било заради работата му, новата му девойка или футболни мачове по телевизията!
Така че при мен случай си е такъв - таткото беше и все още е натискан от родителите си да се вижда с малката, понеже бабата и дядото искат да я виждат....Това за мен е едно от обясненията! Другото да е на инат - понеже съм му казала да заминава при девойката си и да ни остави на мира! Тук изобщо не става дума за каквото и да било свикване...няма с какво просто.....

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Морганче, не разбрах в какви отношения си с родителите на мъжа ти - що не им се обадиш и не се разберете как да виждат детето? Без мъжО ти - така ако това е причината за наплива му - вече ще отпадне. Ако продължи да напъва - ми може пък да му е дошъл някакъв акъл в глават - може наистина да иска да я вижда! Просто му постави ултиматум - когато каже да идва - прескочи ли датата - край до следващия път.
Ей много си му насъбрала - остави го да живурка - сам ще си тегли това дето си го е надробил така, че нема нужда да си тровиш нервите с него!

# 22
  • Мнения: 1 425
Еййй, нямат угодия тея жени и това е!
Половината от вас се оплакват дето мъжете не искали да виждат децата - другата половина се оплакват дето мъжете искали да виждат децата. И всички на всички съчувстват. То е ясно че не знаете какво искате.

# 23
  • Мнения: 4 212
Знаят те, ама няма Wink

аз пък се 4удя, защо децата остават на грижите на майката? а'защото майките пове4е оби4ат децата си, от така наре4ените бащи, защото са по кадърни или....защото не им стиска на мъжете, да не би "новата" да разбере?или пък да му развали блаженното спокойствие след работа. Друго си е да шораш бира с авер4ета, вместо да помогнеш в кухнята, прането, 4истенето....

# 24
  • Мнения: 1 425
...аз пък се 4удя, защо децата остават на грижите на майката?...
Ами тук очаквам силна опозиция, ама ще си напиша мнението все пак. Просто жените се грижат по-добре за децата - това им е генетично заложено. Въпрос на естествена селекция. За децата е много по-важна грижата на майката. Жените които са лоши майки има голям шанс да не оставят поколение и съответно техните гени се губят.
А при мъжете не е така - мъжа изобщо може да не присъства на раждането, и както е видно в този форум може изобщо да не поеме никаква отговорност за отглеждането на детето. Ако е грижовен баща - това увеличава шансовете за отглеждане на децата, ама и да е пълен кретен - това няма голямо значение ако майката е грижовна. Мъжете ползват и други механизми за увеличаване шансовете за запазване на гените си. Ама това майката да се грижи за децата е много по-важно, тъй като тя със сигурност присъства при раждането. И връзката на майката с детето е много много по-силна - все пак тези деца 9 месеца ги носите във вас, после ги кърмите и т.н.
А мъжете по-скоро трябва да се възпитат да свикнат с децата, да ги приемат и да бъдат по-грижовни бащи. При някои става лесно. При други - просто е загубена кауза.
Затова и във всички нормални държави при раздяла децата се оставят при майката. За да се присъдят на бащата майката трябва да е съвсем изпаднала. Затова и самотните майки са 4-5 пъти повече от самотните бащи.

За помощта в кухнята и чистенето - еми зависи от мъжа. Ако за теб това е важно - потърси такъв дето да помага. Хората от една възраст нагоре доста трудно се превъзпитават. А за прането си има перални.

...или....защото не им стиска на мъжете, да не би "новата" да разбере?...
Абе ако мъжа е свестен, дори и нова да има - пак може да си се грижи за детето което е негово. Ако не е свестен - много ясно че да очакваш добро отношение е доста глупаво. А има и нещо друго - ако "новата" (която е жена) е против мъжа да вижда децата си от стара връзка (брак) човека просто трябва да реши кое е по-важно. Много по-вероятно е да избере жената с която живее СЕГА пред децата от някоя предишна ГРЕШКА.

# 25
  • Мнения: 473
Знаят те, ама няма Wink

аз пък се 4удя, защо децата остават на грижите на майката? а'защото майките пове4е оби4ат децата си, от така наре4ените бащи, защото са по кадърни или....защото не им стиска на мъжете, да не би "новата" да разбере?или пък да му развали блаженното спокойствие след работа. Друго си е да шораш бира с авер4ета, вместо да помогнеш в кухнята, прането, 4истенето....
Аз пък ще ти кажа защо децата си остават при майките.Преди време моя ме заплашваше че ако не му давам да вижда сина си щял да ми го вземе в съда дори и да нямаме брак.Аз много се уплаших защото той има връзки и пари и можеше да ме смаже newsm45.Да ама не стана.Аз споделих с една позната притеснението си и тя почна да се смее  newsm62казвайки "нищо ново под слънцето".Или те заплашват с издръжката или че ще ти вземат детето като те искарат некадърна майка.И ми каза слушай сега какво ще направиш ........................................................
При следващото му позвъняване за да види детето аз му приложих това което приятелката ми ме посъветва.Крещеики той в слушалката и пак заплашваики ме с детето аз спокойно му казах.
- Какво искаш да вземеш детето,нямаш проблеми.Аз ще ти го изпратя с една чанта дрехи.Чакай до час мойта приятелка ще ти го доведе вместо ти да се разкарваш smile3508.И ти пожелавам приятно отглеждане на сина ти.Мен повече не ме търси.Искаш го давам ти го.
Последва мълчание от отсрещната страна на телефона newsm12.Аз казах няколко пъти "АЛо Ало,чуваш ли ме".И той тогава зацепи.И каза
-Чувам те.Виж сега така не става трябва първо да мине през съда той да каже й тогава.
Аз му казах
-Ок аз ще ти го пратя пък докато тече процедурата ще е при теб smile3533.
Той вече унемя.И поиска да се видим за да поговорим.Видяхме се но по тази тема и дума не стана smile3525.
ТА ТАКА НА ДУМИ СИЛНИ.НА ДЕЛА 0.Айде чао от мен newsm51
  

# 26
  • Мнения: 1 425
Това че твоя мъж не става за баща не значи че всички мъже са така.
В България над 50 000 мъже гледат децата си сами.

# 27
  • Мнения: 473
Това че твоя мъж не става за баща не значи че всички мъже са така.
В България над 50 000 мъже гледат децата си сами.


Аз нещо не те разбирам.А ти познаваш ли някой такъв.Или вадиш извадка от някаква статистика.

# 28
  • Мнения: X
Това че твоя мъж не става за баща не значи че всички мъже са така.
В България над 50 000 мъже гледат децата си сами.
Аз пък защо ли не познавам нито един такъв... Да не говорим че от мойто поколение не познавам и нито един татко...всичките се ослушват...рано ми е още..живее ми се... е.. ми се... пие ми се и други. Ако имаш някой свободен ставащ за баща мъж що не ми го пратиш насам.... Wink

# 29
  • Мнения: 473
И аз искам.Моля моля........................................ви newsm44
Моля моля casiopeiya тук си има ред.Първо той на мен ми каза за такива мъже,затова съм с предимство и после за теб ще има newsm10

Последна редакция: ср, 05 окт 2005, 15:19 от Tonkata

Общи условия

Активация на акаунт