Има ли някоя бъдеща мама на близнаци?

  • 32 218
  • 333
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 964
Добре дошла  Brit smile3525
Равам се че се пресъедини към нашата групичка,която расте с всеки изминат ден  bigdance2,надявам се също да се включ и в таблицата ни с термини.
За имената аз все ги мисля но немога да ги измисля,по простата причина че незнам пола на бебетата все още newsm78.Аз също държа да са български но и лесно да се произнасят,понеже живеем в чужбина и побеснявам като никои не може да произнесе името ми или на мажа ми правилно,особенно неговото.Като си купвах кремове за целулит към тях имаше подарък,книга с бебешки имена от цял свят с пояснение какво значат.За моя голяма радост открих вътре много славянски имена.Но все още сам в поцес на мислене поне докато разбера пола.Ако са мочета мисля да ги напиша чисто балгарси Иван и Йордан, на свекър ми и на баща ми,но ако са дами положението става сложно Thinking За мадамите трябва да мислим нещо по изискано newsm56

# 16
  • Мнения: 243
Благодаря за съвета newsm10 По тези изчисления излиза, че термина ми е на 29.03.2006 Май повечето сме през март, а?
Привет на Brit! Сигурно наистина е страшничко след толкова време да станеш пак мамче, но поне имаш някакъв опит вече...А това с имената наистина е сложно. И аз много се чудя, но още не съм измислила нищо. Не знам дали да ги кръщаваме на баби и дядовци или не. Иска ми се да са такива, каквито ние си харесаме, но ме е страх да няма обидени, сърдити и т.н. Ще е много неприятно...Странното е, че преди да забременея имах много имена наум, а сега не мога да се сетя за нито едно newsm78. Но има време. Дано за още 5 месеца успеем да измислим нещо newsm12

# 17
  • Мнения: 964
Един въпрос към Надя и Pollitta, понеже с вас сме с долу-горе близки термини.
Момичета как сте с килограмите?
 newsm55Аз съм +8 и незнам какво да мисля нормално ли е или не newsm78
По принцип сам висока жена 175см. и нормално си бях 70кг преди да забременея.Не ям много даже доста често забравям Sad При това сам качила всичко на бюст и коремче.Вие как сте?

# 18
  • Мнения: 1 744
Здравейте мамчета! Аз не съм качила повече от 2-3 кг, но кг не ме притесняват, щото после знам , че бързо ще ги сваля покрай бебетата. Така , че не се шашкай. Не знам дали съм ви казвала - при първата бременност качих 20 кг и след два месеца нямаше и помен от тях без да правя нищо специално, ами напротив хранех се повече заради кърменето.
Вие мислите ли вече къде ще раждате и дали ще плащате на някого?
#Crazy

# 19
  • Мнения: 964
Абе то и аз парвите 12 седмици качих 3кг ама сега ела да видиш като взеха да растат качвам с минути badscale За свалянето ще се свалят при това много лесно аз нямам абсолютно никой да ми помага тука единственната ми надежда е майками да вземе виза за 6 месеца и да доиде ама ако нестане дупе да ми е яко newsm12
Аз ще раждам в болницата кадето ходя на концултации лекаря ми работи там и ако искам той може  да ме  изражда  smile3543 .Даже ми изпратиха покана, ако искам да отида на едночасово посещение да разгледам родилното отделение,тура ще се води от сестра която ще може да отговаря на въпроси ако имам такива.  costumed050Няма да плащам за нищо понеже имам медицинска застраховка която покрива всички разходи по време на бременоста (+ лекарствата ),цялото раждане, прегледи до 2 месеца след като сам родила и всички прегледи и ваксини на бебетата до една година.

# 20
  • Мнения: 243
Аз не съм се мерила, но според наблюденията ми не съм качила повече от 2-3 кг. и то само на корем.Предполагам че дебелеенето започва оттук насетне newsm53
А за раждането - не знам. Аз правих инвитрото в клиниката на доцент Щерев (ако ти говори нещо..) и ходя там на консултации. По принцип сега започват да строят и родилно отделение, така че ако имам късмет да стане до март може и там да раждам. Ако не - се надявам да ме насочат някъде. Най- вероятно в Майчин дом. Не знам как стои въпросът с плащането. Аз по принцип се осигурявам, но какво покрива тази осигуровка нямам идея. newsm78 Още повече ако съм със секцио, което е много вероятно. Не е ли още рано да се тревожим за това? Наде, ти си по-запозната. Време ли е? newsm12

# 21
  • Мнения: 964
Никога не е рано или късно да се мисли за  в бъдеще.Всичко зависи от човека.Аз обичам винаги да имам готов план за действие даже два, ако единия се провали така се чувствам по спокоина за себе си. Имам някаква идея какви резултати евентуално мога да очаквам.Но има хора които не обичат да кроят планове от рано остават всичко за последния момент.Така че ако мислиш че му е дошло времето заеми се с проучване на лекарите и болниците там където мислиш да раждаш.

# 22
  • Мнения: 1 744
Здравейте момичета! Ами аз черпя за сега информация от форумите и другите сайтове за болниците. Хич не ми се иска пак да раждам в Майчин дом, че като се сетя каква мизерия беше.  boxНямам хич хубави спомени от там, освен че бебчето беше при мен през цялото време, колкото и изморително да е това. А иначе ако си здравноосигурена всичко ти е безплатно, освен ако не искаш екстри.
Ако имате някакви конкретни въпроси -  питайте. До скоро! welcome

# 23
  • Мнения: 964
Здравейте момичета,
Днес бях на контролен преглед.Резултатите ми от скрининга са перфектни както каза доктора,само дето са ги изчислили за едно бебе smile3515 вместо за две.Сега трябва да чакам още една седмица да ги изчислят на ново за две бебта newsm30 newsm30,но доктора ме успокои че най-вероятно всичко е ок.На 24 октомври сме на ехограф да ни гледат как се развиваме и какъв ни е пола,също дали сме еднояйчни или не.Татито прояви желание и той да дойде да гледа,вече е една стъпка напред, преди и дума нещеше да става да влиза с нас при лекаря. doctor

# 24
  • Мнения: 243
Здравейте всички!
Радвам се, че при теб всичко е наред Zhana. Аз вчера бях на преглед, но итересно че на мен ми казаха друго. Аз изрично попитах за тези изследвания, но моята лекарка ми каза, че такъв скрининг се правел само при едноплодна бременност. Точно за това, че не могат да се изчислят резултатите точно когато са 2 бебета. Пробвали са , но не се получавало точно. Така че аз няма да правя това изследване. Не знам - предполагам, че при вас може да имат по-точна апаратура. Все пак там не е България. Но при нас е така. Sad
А мен вече ме сюрпризираха за пола, но наполовина - ще си имаме един мъж newsm47, но другото беше застанало кофти и не се виждаше нищо. Може да е някоя срамежлива мома newsm03 ( надяваме се).Ще бъде чудесна комбинация! Но за съжаление ще разбера чак при другия преглед, който е след месец почти smile3518.
Ще видиш, че на таткото ще му хареса и ще иска да идва и после на прегледите!!! newsm10

# 25
  • Мнения: 964
Къде сте бе момичета........????
Така като гледам само аз,Надя и Полита си пишем тука.
Абе да ви питам някой от вас чакали еднояйчни близнаци?Аз само за такива се моля и се кръстя сега като ходим на видеозона ми обещаха да ми кажат евентуално какви са но незнам newsm78 Така искам да са еднаквички newsm17
Полита да ти кажа за скрининга незнам за първи път от теб чувам че не се прави при близнаци.Аз не си падам много по прекалените прегледи и изследвания,щом съм се чувствам добре смисъл от тях няма.До сега съм правила само рутинните за САЩ неща:един видеозон за потвърждаване на бременост,два пъти кръв (единият от които за скрининга който тук се прави на всички бременни т.с рутинно) и всеки месец урина но не като в БГ дават ми чашката на всеки преглед аз си пишкам в къщи първото сутрин и го нося в деня на консултацията.На прегледи ходя всеки четири седмици за сега,в шестия трябвало да ходя на три седмици и така.

# 26
  • Мнения: 156
Здравейте на всички.
Аз лично нямам много свободно време и за това само поглеждам по малко.Но оня ден прочетох за твоя скрининг Жана и щях да ти кажа същото.За близнаци не се прави, защото няма достатъчно данни да направят статистика и така няма смисъл от това.Общо взето нищо не може да се направи като при единичната бременност.Амниоцентеза също не се препоръчва-опасна е.Не знам какво ти казват там но това е положението.радвай се и не мисли лоши неща. Peace
поздравява всички бъдещи мами!!!

# 27
  • Мнения: 964
За скрининга значи верно в БГ не го правят при близнаци.Тука пък правят,ами де да знам квот ми каже лекаря, аз му имам доверие. doctorИначе не се притеснявам изобщо чувствам се много добре физически за разлика от първите месеци сега даже не се чувствам бременна,пълна съм с енергия спокойна съм психически от това по добър показател че всичко е ок аз невиждам.А то и на бебчовци това им трябва здрава и спокойна психически мама.Мисля си колко ще са ми хубавки,какви хубави нещица ще им купя и как ще ходим на разходка  1stroller

Последна редакция: сб, 15 окт 2005, 05:34 от Zhana

# 28
  • Мнения: 243
Здравейте, мили мамчета newsm47, как сте, растете ли? Аз имам чувството, че коремчето ми расте с всеки изманал ден!!! Това с позитивното мислене и спокойствието е най-добрия вариант,Жана! Ти си малко по-напред от мен, започнаха ли да поритват вече, кога ще разбереш какви са по пол? Аз също постоянно си мисля какво трябва да им купя, но срещам истински проблем с леглата. 1crib Не знам какво да правя. При мен е проблем пространството в стаята и се чудя какви да взимам newsm78. С количките пак е по-лесно -  измислили са хората двойни, но легло за близнаци не съм виждала. Имам пред вид нещо, което да става за 2 деца, но да е по-компактно от две отделни легла... Така че общо взето си прекарвам деня в умствено разместване и прекрояване на стаята smile3515. Забавно е!
Аз също съм по-добре физически и слава богу!! Добре че отмина този период с повръщането, че беше ужасно.

# 29
  • Мнения: 1 744
Здравейте и от мен! Имам много работа напоследък и не ми остава време да пиша.
Жана на мен докторката още в началото ми каза , че ще са еднояйчни. А пък двуяйчни се получавали , когато има наследствени фактори.
И аз искам някакъв вариант за двойни легла, така че ако разберете нещо задължително ми пишете.
До скоро! Целувки на всички!
smile3525

Общи условия

Активация на акаунт