2 x 2 ВТОРОКЛАСНИКА зове...- 22 тема

  • 36 267
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 514
Да се запиша в темичката. Госпожата днес извикала майка ми в училище за да й даде подарък за Дани - много се учудих. Децата си разменяха подаръци и не бях останала с впечатление, че ще имат и подаръци от училище. Пък и доколкото знам другите деца нямат подаръци. Ще го разгадая случая като тръгнат на училище.

# 16
  • Мнения: 861
И аз в новата тема!
Преди пет минути и Део се накани да учи. Преписва едни стихотворение по руски език. С мноого уговорки, ама то няма време....

# 17
  • София
  • Мнения: 3 824
Не се притеснявайте за таблицата. Цяла година ще има да я учат тази таблица, няма как да не я научат докрая... Моя син я почнаха седмица преди празниците. Почват да я учат от 1X1 1Х2 и т.н.  На него му беше смешно.
А пък аз май трябва да се обадя на клясната за да разбера какви са домашните, че като ви слушам тук какви големи домашни дават ... ми става лошо... Дано да няма..

# 18
  • София
  • Мнения: 11 119
Ваканцията я оползотворява по най добрия начин, игри ...  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 558
И нашите са започнали таблицата и сме ужасно тъжни, че едно от децата я знае, а ние само до 5. За учене - ваканцията тече в пълна сила - след гледането на "Аватар" сме на вълна икрами.

# 20
  • Мнения: 699
И ние нямаме нищо освен регулярното домашно . Аз мисля малко да го упражнявам по английски и всичко друго е игра, телевизия и компютър. Жалко че навън няма сняг, че можехме да отскочим някъде да открием ски сезонът.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 111
Александра пише всеки ден по малко използваме докато малката спи или е на ясла но гледам да го привърши че да не остане след нова година

# 22
  • Мнения: 32
Докато търсих задачки по математика за Алекс попаднах на един тест по математика от 2007 г. и една задачка наистина ме впечатли:
А     4     Б
В    20    Г
16   Д     Е
На мястото на буквите поставете числа, така че сумата по всеки ред, колона и по
двата диагонапа да е едно и също число. Кое число трябва да се постави на мястото на
буква "Е"? (За да намериш "А" започни така: А + 4 + Б=16 + 20 + Б).
а) 7 б) 8 в) 28 г) друг отговор


Наистина ли има деца във втори клас, които могат да решават такива задачи?!

Последна редакция: вт, 29 дек 2009, 18:22 от galle

# 23
  • София
  • Мнения: 3 824
Докато търсих задачки по математика за Алекс попаднах на един тест по математика от 2007 г. и една задачка наистина ме впечатли:
А     4     Б
Б    20    Г
16   Д     Е
На мястото на буквите поставете числа, така че сумата по всеки ред, колона и по
двата диагонапа да е едно и също число. Кое число трябва да се постави на мястото на
буква "Е"? (За да намериш "А" започни така: А + 4 + Б=16 + 20 + Б).
а) 7 б) 8 в) 28 г) друг отговор


Наистина ли има деца във втори клас, които могат да решават такива задачи?!

моето дете не би могло да я реши само, но съм сигурна че има деца във втрои клас, които могат.
( Иначе май нещо си объркала при преписването на квадрата )

# 24
  • Мнения: 32

Да, редактирах го
Благодаря



# 25
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Мисля че и моята дъщеря няма да може да реши такава задача. Но има деца който ще се справят.

# 26
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ваканцията я оползотворява по най добрия начин, игри ...  Mr. Green
И ние така  Mr. Green

# 27
  • Варна
  • Мнения: 482
Здравейте и от мен в новата тема!
Ваканцията сме я отдали на пълна почивка, дори един учебник не сме си взели и като се върнем в неделя ще трябва да написваме домашните. Лошото е, че и сняг много няма, но все пак открихме сезона.  Simple Smile Весело посрещане на новата година!   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 632
Здравейте и от мен!
Днес се върнахме от гости при свекърва ми и свекър ми и познайте дали учи през това време.Не естествено. Mr. GreenВремето беше топло и само игри и навън.Но и аз не съм настоявала много много.Като се върнахме си написа домашното,но то и беше много малко,така че се справи бързо.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт