Алергичен обрив или .... ухапване от буболечки?

  • 55 108
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 223
Привет момичета,

След много мъки и чуденки, реших да се допитам и до вас. Не вярвам само ние да сме с този проблем.

Накратко: Мен ме водят алергична, от както се помня: конкретно "установиха", че алергията ми е от ягоди. До 10 г. ме тъпчеха с разтворим Сандостен Калциум /и Алергозан, по спещност са ми били/, но след това се преместихме на висок етаж проблеми не съм имала. Получавах обриви, само когато съм на гости в къща и от 5-6 години редовно през /пролет/есен/, откакто живеем на 1-ви етаж. По-късно си направих експеримент и се оказа, че мога да ям ягоди с килограми и нищо ми няма.
Винаги започва по един и същи начин - на определен учасък от тялото /обикновено крак, ръка/, сутрин се появят 10-20 пъпки - много болезнени, пламтящи, твърди и червени - от средни до огромни. За 3-4 дни завяхват, повявят се нови, групирани в друг участък и за 10-15 дни, всичко приключва.

Синът ми от десетина дни е същата история. На всеки 3 дни - обриви. JP-то беше в отпуска и мъжът ми го заведе на частен лекар, изписаха му Кларитин и кремче. Ефект няма - с лекарства и без, минават за еднакъв период. Аз също "пламнах" на два пъти, но нито дъщеря ми, нито татко им имат пъпки /и слава Богу!/. Вчера малкият се събуди с над 30 едри пъпки в горната част на гръбчето и рамото на дясната ръка. Реших да изчакам до днес, да се върне JP-то /от която, като цяло съм доволна/, но и тя отсече - Алергия! Въпреки, че надълго и широко и описах моят плачевен опит и съмненията, че нещо ни "хапе", само нас двамата - Повтори и потрети, че е алергия. Заобяснаява, че може да направим тест през пролет/есен, изнесе ми лекция за антихистамините и съмнителното им действие, а само като и споменах за "буболечки", се разсмя от сърце и ме попита това по вчерашните новини ли съм го чула, защото казали, че имало дървеници в парламента  Shocked

Колкото и нелепо да звучи, съм и благодарна, че дори и неволно, все пак ме насочи. Понеже след като се прибрах, изчетох де що има материали за дървениците /и продължавам!/. Ако трябва да обобщя набързо: някои хора не ги хапят, други и да ги ухапят, нищо не им става, трети получават малки папили, а за четвърти /като нас/, са кошмар. Съществуват над 30 разновидности и са почти неунищожими, поради бързата им адаптация към препарати.

Мисля, че това ни е проблемът, ако има препатили, нека се включат. Приемам на ЛС координати на фирми, които успешно се справят с гадинките и всякакви рецепти за борба с тях.

ПП. На ангийски общото им наименование е bedbugs и поражанията, които ни нанасят /на мен и синът ми/ са такива /снимките са от нет-а/:

Ден първи:


Ден втрори:

Ден трети:



Ден четвърти и нататък: стават морави, сърбят още няколко дни и оставят дълготрайни следи под формата на тъмни петна.




Последна редакция: вт, 29 дек 2009, 17:19 от daniabc

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Алергия не съм имала никога, но подобно ухапване ми се е случвало - без да видя насекомото. Много прилича на последната снимка.
Веднъж бяха ухапали и детето на кръста както се е била разгащила пижамката, имаше много ухапвания.
Става мехурче на върха и сърби ужасно, минава трудно, особено, ако се разчеса.
За себе си не съм се замисляла, но за детето се обадих на лекар и ми каза ментолов спирт за мазане и фенистил, пак за мазане и на малкия му мина по-бързо.

# 2
  • Мнения: 17 546
Видът на тези пъпки ми е до болка познат. Аз и двама от тримата ми сина, се сдобиваме с тази "прелест" периодично Tired
При преглед от лекар са ни казвали, че е алергия. Наистина и с лекарства, и без, минават за един и същи период, само дето с лекарства не сърбят толкова. Нашите обаче са били в малко по-умерено количество от вашите, нещо като на третата снимка, че даже и по на рядко, но пак така на групи.
Струва ми се, че при прекаляването с яйчни продукти или при консумация на някаква fast foot с не особено пресни месни компоненти се получава най-вече - пица, дюнер... такива неща.
Препаратите с Н1 блокери (Алергозан, Клемастин, Ципротол) ме дрогират до неузнаваемост... ooooh! От четвърт таблетка спя по 24 часа и съм като зомби. На момчетата не им действат така. Пием Ериус, Зодак или Лорано. Не сърби, но минава бавно. Преди десет дни ме тестваха за алергия към 15 показателя, към 10 от тях показах положителна реакция, като най-изразена беше към бактерии, котки, кучета и дървесни... Няма спасение. Tired
 Hug

# 3
  • Мнения: 32
A s kakvo se kapete ,za6toto az naskoro pisah 4e polu4avam takav obriv po glavata i tqloto ot shampoan Glis kur bambuk i orhideq?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 714
Здравейте и от мен!
И аз страдам от подобна алергия. Понякога се отключва от ухапване от бълха или комар след което ми излизат множество пъпки в продължение на 20 дни излизат нови и нови. Сърбежа е ужасен, белезите не се скриват с месеци. Понякога се получава и от храна. Взимам вътрешно хапчета и се мажа, но като че ли няма особен ефект-още повече, че организма свиква с препаратите и действието им се намалява. Това е-лек няма, поне за мен. Между другото страдам от тази алергия от около 30 години.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Айде да подновя тази тема...
И при моя син е подобен случая.Мислих че сме разбрали от какво е,но тая седмица пак му избиха пъпки и този път по коремчето-навързани са около кръстчето,което ме наведе на мисълта че е ухапан или полазен от някаква гадинка!Предните пъти му излизаха само по краката-до коляното!Мислих че е от суровите колбаси,щото го засякохме 1-2 пъти като хапва и му се появяват,но сега...Кожният лекар каза че е малък/3,10м./ за тестване а др. лекари казват че е ухапано.Пъпките са като от комар-големи,червени и мн. го сърбят.Чеше се...и чак пуска кръв!По скоро са като на 1-та снимка.

# 6
  • Мнения: 17 546
.......а др. лекари казват че е ухапано.Пъпките са като от комар-големи,червени и мн. го сърбят.Чеше се...и чак пуска кръв!По скоро са като на 1-та снимка.
Не са от ухапване! Моят син попрекали с яйцата по Великден и избиха по краката и около кръста. Откакто пие Ериус и изчезват бързо.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
.......а др. лекари казват че е ухапано.Пъпките са като от комар-големи,червени и мн. го сърбят.Чеше се...и чак пуска кръв!По скоро са като на 1-та снимка.
Не са от ухапване! Моят син попрекали с яйцата по Великден и избиха по краката и около кръста. Откакто пие Ериус и изчезват бързо.
На вас лекар ли ви го изписа?Освен пак да се консултирам...

# 8
  • Мнения: 17 546
Да, но синът ми е на 17.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Да, но синът ми е на 17.
Аха...а ако е хранително не трябва ли да са по-малки,ситни пъпчици???

# 10
  • Мнения: 17 546
Не знам. Вероятно обривите са различни видове и не само ситните са от храна. Преди 9 години по повод една операция на сина ми правиха тест за алергия и показа към белтъци, шоколад и някои други храни. Също така забелязах, че докато е на училище, ако хапне пица или нещо друго с колбас, който вероятно не е пресен, се изрива мощно. Големият му брат и аз сме същите.
Когато аз получих копривна треска, започна с обриви като от ухапано от комар, които след разчесване (а сърбежът е непоносим!) се сливат в една обща огромна плака, която изчезва безследно след около два часа. При него ми пъпките са такива като на снимката и пак сърбят много. При големия са същите, но много по-малко на брой когато излезнат и излизат по-рядко. А при мен в тоз ивид са излизали единични и един-два пъти до сега.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Ами дано моя юнак го "израсте" както казват...или ако зачести да го тествам.И мазане да не сърби и това е май!

# 12
  • Мнения: 17 546
Не знам за израстването... При синът ми е още от дете и до сега продължава. Вярно, че не е толкова често и толкова много като преди, ама не е изчезнало съвсем.

# 13
  • Мнения: 577
На синът ми му варя чай от коприва+зиртек и фенистил за сърбежа. За 3дни завяхват и остават  тъмни петна.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
На синът ми му варя чай от коприва+зиртек и фенистил за сърбежа. За 3дни завяхват и остават  тъмни петна.
На колко годинки е и колко често го мажеш?И как точно е пропорцията

Общи условия

Активация на акаунт