Алергичен обрив или .... ухапване от буболечки?

  • 55 178
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 577
На синът ми му варя чай от коприва+зиртек и фенистил за сърбежа. За 3дни завяхват и остават  тъмни петна.
На колко годинки е и колко често го мажеш?И как точно е пропорцията

2г.2м - чай от коприва вместо вода когато е жаден, с Фенистил когато го сърби 2-3пъти на ден, Зиртек- 2пъти по 5капки дневно.
Последния път му изписаха и сироп "калциев глюконат"

# 16
  • София
  • Мнения: 1 223
Аз да се похваля, че откакто пуснах темата, не сме се обривали. Но съдейки по себе си, всеки момент съм в "пролетно очакване". Непременно ще пробвам рецептата на **poli**

# 17
  • Мнения: 304
Здравейте, да се включа и аз по темата - на синът ми 2 г. и 9 м. преди около седмица му се появиха обриви като от коприва примерно, които избиха най много по крачетата и лекарката ни предписа сироп Ериус (мисля че беше - пиша по памет) - според нея е алергичен обрив от храна и най вероятно от яйца - в процес на установяване сме. По интересното е поне за мен т.к. досега не се бях сблъсквала с подобен проблем е че преди да избият много се появяваха на различни места по тялото и изчезваха след около 20-30 мин. Някой имал ли е подобен проблем?

# 18
  • Мнения: 2 090
В момента сина ми е с подобен(или същия Rolling Eyes) обрив Confused,постоянно ходя след него,и го дебна,защото се разчесва до кръв Tired.Днес ходихме на лекар,и установиха,че е ухапано,а не алергия.Изписаха му Ксизалт капки(под предлог,че са по-силни от Ериуса,който давах до сега),и Фенистил за мазане.Откакто излезе обрива пиеше сиропа,и го мажех(преди 3-4 дни),но освен,че не виждам ефект,блъндичките даже се увеличават  Rolling Eyes.Някои изглеждат като пълни с течност Rolling Eyes.Дано тези капки помогнат,ще пробвам и този чай от коприва.

П.П. Това,което прочетох за ухапванията от дървеници е ужасно,по-точно ужасното е че е почти невъзможна борбата с тях Tired.Дано ''причинителя'' ни да е друг ooooh!

Последна редакция: чт, 22 апр 2010, 14:27 от Desirée

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
защо не отидете на класически хомеопат...ние сега сме в процес на проучване дали ще има ефект от леч. с хомеопатия!Чувам мн.добри отзиви...на малкия му излизат периодично такива пъпки и незнам от какво е,но не ми се ще и да го тествам,че хич не било безобидно!!!Та сега чакаме...
Иначе все ни казваха че е или от ухапано или от храна...ама не вярвам на нито едно от тези догадки!Вчера напр. му излезе обрив без да е ял салам,напр. ... от какво е тогава???Тоя път по ми прилича на полазено,но проблема е че много ги чеше и стават рани чак!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6 377
В една друга тема бях написала малко за нашия опит с хранителната алергия.Когато дъщеря ми беше на 4 години ѝ откриха тази болест.Няколко месеца преди да я заведа на алерголог ,почти постоянно ѝ излизаха пъпки,подобни на снимите от първия пост.Мислех си,че е от комари и други буболечки ,постоянно се взирах за бълхи и дървеници вкъщи.След като ѝ направиха тестове за алергия,се хванахме за главата-показа алергия към бяло брашно,домати,боб,яйца,моркови,ориз,пилешко ,свинско...и още имаше. Алергията може да е към всичко ,за което се сетите,а често ,както беше в нашия случай-към много неща едновременно.Последва строга диета-първо за 6 месеца,после за 1 година-то не бяха и лекарства ,и инжекции.След година и половина ни казаха-или ще го израсте,или ще е доживот.Тогава отидохме на хомеопат и детето ми се оправи.Сега не пази диета-дано всичко да е зад гърба ни Praynig
Според мен,щом някой започне да получава често обриви,значи проявяваалергия към нещо и трябва да го изследват ,за да се разбере от какво.

Още нещо искам да споделя с вас-гложди ме мисълта ,че при моето дете алергията започна след даване на имуностимуланти.Възможно ли е това?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
Ами това е мн.хубаво-че хомеопатиятя ви е помогнала,щото като изчетох по-горе написаното и се уплаших...то какво ли е било възможно да ядете??? Rolling Eyes

Не съм чувала за имуностимуланти да подействат така,но...всичко е възможно!Уж са полезни и безвредни...защо не попиташ хомеопата?

Сега и аз е моля да подейства при нас хомеопатията и да си решим проблемите...поне някои!

А вашите обриви бяха ли със сърбеж?

# 22
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Този обрив ми е познат. Имам често същият , а и малката ми дъщеря. На нея и давам Ериус и мажа обрива с паста Алергозан. Аз пия Алергозан хапче и се мажа с крема. Така поне не сърби ужасно.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 377
tandonova  ,пъпките,които излизаха на моето дете бяха много сърбящи.Чешеше се до кръв.Облекчавахме малко положението с фенистил и студена вода.Излизаха по цялото тяло,без главата.Приличаха на разчесани пъпки от комари и минаваха бавно.Докато завяхнат едните и излизаха други #Crazy.Като разбрахме към какво е алергична и започнахме диета,веднага спряха да излизат.Малката толкова беше щастлива ,че няма пъпки.А иначе много ми беше мъчно да я гледам как преглъща слюнка като гледа другите деца да си хапват нещо.А иначе в първия момент като разбрахме какво не трябва да яде,щях да умра.Почти нищо.Полека лека направихме менюто,ама обикалях много по диетичните щандове,четях етикетите и се молех да не лъжат нещо в съдържанието.

Сещам се ,че преди да започне алергията ѝ давахме бронховаксом посхема,защото по него време много боледуваше-тръгна на градина.
На всички желая да се излекуват  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт