Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 95

  • 73 100
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 19
Направих си черен в достатъчно количество за цялата торта, но исках да сложа и бял. Е, сега ще я ядем само с черен шоколад. А на белият  ще сложа за последно малко какао да видя какво ще стане. Той и така си е вкусен, нищо, че е пресечен крем.Мъжете ще го изядат Mr. Green.

# 646
  • Мнения: X
Направих си черен в достатъчно количество за цялата торта, но исках да сложа и бял. Е, сега ще я ядем само с черен шоколад. А на белият  ще сложа за последно малко какао да видя какво ще стане. Той и така си е вкусен, нищо, че е пресечен крем.Мъжете ще го изядат Mr. Green.
Ако искаш бял шоколадов крем,не е задължително да е ганаш.
МОжеш да разбиеш масло с подсладено кондензирано мляко и да добавяш по малко разтопен бял шоколад,леко охладен.
Или Маскарпоне /или друго меко сирене,безсолно/ със пудра захар и пак да добавиш разтопен бял шоколад.
Или разбито масло и бял течен шоколад.
Или заквасена сметана разбита с бял течен шоколад.

Ванче,верно критиците са доста...    Mr. Green   Като правих Ламборджинито,после Форда,все не било така...как да обЯсниш ,че това е торта, а не ламарини ,и че не могат да си ги гънат ,както искат?!

Като за торта отв вчера за днес самолета е върха!От какво стегна така бързо?

# 647
  • Мнения: 59
azals,Пепи благодаря ви Hug
Пепи и аз видях тази с дяволето на Антоан преди няколко дни, но само крайния резултат, без да е стъпка по стъпка.
azals знам, че е много трудно, ама съм се амбицирала много да тренирам с всякакъв вид блатове, кремове и форми докато не я направя Mr. Green Може след месеци да е, ама ще тренирам основно за нея Mr. Green Направо така сте ме зарибили, че по цели нощи чета старите ви теми и разни сайтове дето сте дали Mr. Green
Иначе майка ми прави някакви блатове, които са много лекички и не се сиропират и не стоят сухи, та мисля да взема рецептата и за главата да пробвам с тях newsm78 Май нещо като бишкотени ли бяхааа.. Rolling Eyes
Ванче, много готин самолет Grinning
Приятна събота момичета, аз отивам да се вихря в кухнята Laughing

# 648
  • Мнения: 335
абе и аз да кажа че с бял кувертюр не става бял ганаш
или трябва да сложи6 мн мн мн кувертюр и по4ти мн малко сметана, само колкото да ти се разтопи кувертюра, или сметаната трявба да е някаква  мн маслена но в бг, май нема такива
белият кувертюр, си го ползвайте само за кремчета, или за бонбонки, но не и за ганаш, че от моя опит и от изказвания в темите до това заключение стигнах
иначе на вкус е страхотен, имам чувството че е от шоколадовите яйца на киндер вътре6ното Simple Smile
аз правя бонбони рафаело и баунти с него Simple Smile

# 649
  • Мнения: 11
Момичета къде да намеря рецептата за маслено-какаов блат, погледнах в библиотеката, но не съм сигурна дали открих точната рецепта. В едната има бътър милк, което си нямам на идея какво е. Някой ще окаже ли помощ? smile3547



http://farm4.static.flickr.com/3215/2673494793_7b3d524128_m.jpg
Тази торта е на Dimitrina 73 и изглежда превъзходно

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 14:42 от pavi001

# 650
  • Мнения: 1 122
pavi001 погледни ТУК съм написала рецепта на последната торта, която показах. Блата е шоколадово-маслен и стана сполучлив, аз сама си го съчиних. Peace

van444eto как можа да направиш този самолет за такова кратко време. Shocked Супер е. Идвай, идвай, ама в другия край на София. Laughing

# 651
  • Мнения: 11
Stasi 76 много благодаря за светкавичния отговор. Започвам ги веднага.  bouquet

# 652
  • Мнения: 909
Аз така и не разбрах за блатовете.....как и по колко ги напоявате за да са достатъчно сочни ...и в същото време да стоят стегнати?Хайде помагайте ми  Praynig

# 653
  • Мнения: 1 173
Аз така и не разбрах за блатовете.....как и по колко ги напоявате за да са достатъчно сочни ...и в същото време да стоят стегнати?Хайде помагайте ми  Praynig
Това е много индивидуално ... зависи какви са ти блатовете,колко дебели и т.н . На око сиропирам аз  Mr. Green

# 654
  • Мнения: 79
marydit - Рая ти е отговорила докато пиша , но все пак така от разтояние е трудно да преценим колко сироп могат да поемат твоите блатове.Зависи колко са дебели.Вземаш една лъжица и почваш.Като видиш че започва по-трудно да попива сиропа значи е достатъчно напоен.Незнам как точно да ти обясня.Сама трябва да прецениш.
Stasi76 а по куриер пращаш ли от тая разкошна домашна торта  Laughing
rodikan , твоята изглежда не по-малко вкусна от тази на Stasi.
Ванче самолета верно изглежда като истински - все едно си го взела примерно от някой рафт където е стоял нареден за красота и си го сложила на тортата  Peace
Катя - много е хубав Макуина."Завиждам " ти за хубавия червен цвят.
Bubolinkata , твоите произведения на изкуството направо е грях да бъдат изяждани.Кажи тази количка с мечето колко е голяма.Иначе и аз като Шемет съм любопитна за този карамелено-орехов крем.
Patriyani - много лошо това с клиентите ти , но пък тортите са супер.
Genoveff - добре изглежда тортата ти  Peace
Azals - аз веднъж съм правила ганаш с бял кувертюр , но ми стана страхотен крем.Може и да е било случайно , незнам. И верно че сложих доста голямо количество кувертюр - 1:1 със сметана , ако не и повече.Защото едвам го разбърквах като го затоплях.И в тази връзка да споделя че миналата седмица на тортата с Макуина пак бял ганаш бях направила.Но този път с бял шакалад Derby - продават го в магазини Penny market , май че за тях го произвеждат.Също стана много хубав ганаш.И е на сравнително добра цена - един брой шоколад от 100 грама нямаше и левче - около 90 стотинки беше май. Е не е като кувертюра на сметка  , но все пак не е като бялата Милка или белия LZ.И е сравнително вкусен шоколад.Поне според мен.

# 655
  • Мнения: 4 070
Няколко въпроса : блатовете на тортата "Династия" в каква намазана тава (масло и брашно или хартия или...)?? И След като изтинат ли ги вадя? И необходимо ли им е допълнително сиропиране или само от кремовете е достатъчно? Може ли масленият крем от рецептата да е тоя с който ще я намажа отгоре цялата (преди покриването) или отделно да си правя друг?

# 656
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Гунди, аз повечко чета тук, мнооого рядко пиша, ама ти направо ме сразяваш. Всеки втори пост твой, нови и нови питанки и не зная дали изобщо четеш отговорите, ама задаваш поредния лексикон. Хайде аз да взема да ти отговоря този път, че подозирам, че на останалите леекинко им писна.

Печеш в каквото ти е удобно на теб, хартия ила намазнена тава - твой е изборът. Аз лично предпочитам хартия и така пека. Вадя когато са топли още и пека блатовете отделно, не се занимавам с рязане. Не е за мен тази работа. Щом не пише в рецептата, значи не се сиропира, достатъчно са сочни кремовете, няма нужда от допълнително сиропиране. И не, кремът не е подходящ за под чаршаф, освен ако не искаш покритието ти да се разтече. В него има мляко и може да се получи гаф, както стана с първата ми покрита Династия. Хубаво покрита торта, престоя известно време в хладилника и започна да се свлича. Замазваш си с маслен крем с пудра захар и това е.

Ванче, опасна си, това ще кажа само!   bouquet

Буболинката отново се представя със страхотно изпипани торти и фигурки. Абе който си го може го може, това е.

Ели, невероятен талан си, това е то. Завиждам на Марги, че те откри там в Канадата и си й под ръка. Ще взема да ви навестя някой път мислено.  Mr. Green

# 657
  • Мнения: 1 491
абе и аз да кажа че с бял кувертюр не става бял ганаш

Ще споря!!! Аз съм правила бял ганаш с кувертюр на Илчовски! Стана божествен! Просто пропорциите се различават от тези на тъмният ганаш!

# 658
  • Мнения: 186
merydit, ще ти кажа какво прочетох наскоро за сиропирането. Отнася се за пандишпановите блатове. На едно яйце отиват около 3-4 сл сироп.  Значи за блат 30/40 см с 4 яйца се ползва 12-16 сл готов сироп, което е около една чаена чаша. При мене последната торта с такъв блат беше мааалко пресиропираничка. Т.е. може би аз специално ще се придържам към по-малката дозировка при витите торти.
Ванче, мерси за незабавния отговор! За бешия ганаш, имам още количества за проби, може и да нацеля пропорциите, но определено не е 1:1.

# 659
  • Мнения: 59
gundie, нали изписахте  цяла страница с моабет, че под покритието се маже с маслен крем или ганаш, а вътре, между блатовете си е крем по твой избор, дори ти каза, че си се спряла на течен шоколад със сметана. Иначе ако сложиш маслен крем между блатовете, никой няма да хапне, ще е много тежка за ядене тортата. То аз съм нова в правенето на торти със захарни покрития, но ако си правила съвсем обикновени торти и си ги заглаждала с маслен крем, ще знаеш, че той е тежък и не е подходящ за пълнеж

Общи условия

Активация на акаунт