Остров Тасос (3)

  • 193 445
  • 741
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 89
Ами не мога да кажа дали са по-добри специалисти от нашите лекари, но отношението и вниманието към пациента е за завиждане. Много мога да разказвам за безскрупулните и груби доктори в нашите здравни заведения, но темата тук е за почивка.  Wink
За наша радост всичко приключи добре и на следващия ден си тръгнахме за БГ.

Бяхме в това хотелче: http://www.marias-studios.gr/
Много ни хареса, в двора има барбекю и  детски кът и  децата много се забавляваха.
Тук също сме били, http://www.elegiaapartments.gr/  апартаментите са просторни и е по близо до плажа, но на мен за семейна почивка с деца повече ми хареса Мария Студио.

# 211
  • Мнения: 214
pipilota_m , благодаря за линковете . Но в студия Мария не ви ли е било далечко от  плажа?   Thinking

   Вече сериозно се чудя дали да не сме в 2 хотела за цялата почивка . Става въпрос, че при единия местоположението на местата, които искам да посетя са отлични (спрямо хотела) без 1 . А при другия само това 1 място се покрива .  Confused



П.С. Едно пътеписче, което открих - http://makaronkaa.cosmopolitan.bg/blogpost_8097_0.html

# 212
  • Мнения: 2 550
девойки, как резервирахте хотел?
аз си набелязах две-три места, пуснах заявка за резервация и до тук...от умрял писмо, никой не ми пише.
Ще взема да звънна накрая, че то времето си наближи.
В Тасос има ли къде да се спи, дори и да се отиде без предварителна резервация?

# 213
  • Мнения: 2 255
Аз пускам запитване за оферта по мейла и обикновено в деня или на следващия ми отговарят...рядко се е случвало да се забави повече отговор или пък да не дойде изобщо  Rolling Eyes а ако е последното направо зачерквам   хотела от списъка с избрани  Joy
Особено с гръцки хотели досега не съм имала проблем  Peace слава богу  Praynig дано и да не ми се случва тепърва  newsm78
Дори получавам след време оферти и картички от хотели, на които съм правила запитвания  Peace
По телефон не звъня, 1во щото ми е по-трудно да се разберем друго си е да си ползваш спокойно речника   hahaha а и по мейла все пак имам "черно на бяло"  Rolling Eyes

# 214
  • Мнения: 2 550
оправиха се нещата
щом се оплаках тук и мейлите заваляха  Joy
хотелчето е на 2км от Лименария, дано градчето/селцето да е прилично за разходки Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 май 2010, 00:34 от Марчето

# 215
  • Мнения: 934
pipilota_m , благодаря за линковете . Но в студия Мария не ви ли е било далечко от  плажа?   Thinking





Църквите на Оя, Санторини пък какво правят тук?  Laughing

От сайта www.greeka.com отговарят сравнително бързо.
Оттам си намерих сега вилата на Лефкада, а на Кефалония резервирах през booking.com, който ми е най-удобен.

# 216
  • Мнения: 214
Объркала съм снимката  Laughing

   Дори и без резервация , навсякъде е пълно с "FREE ROOMS" табели . На мен не ми отговориха от последно писмо за един хотел , но го пратих едва вчера  Simple Smile

Марчето , Лименария си е градче  Wink

# 217
  • Мнения: 2 550
момичета, може и да се повтарям, но ако може да ви помоля да ми кажете какво си заслужава да се види в кавала, керамоти и тасос...
обикновено като ходя някъде се подготвям, но този път съм почти нон стоп на работа и нямам време, пък тръгваме по женски и аз уж съм най-организирана и разчитат на мен /голяма грешка в случая/  Joy

# 218
  • Мнения: 214
момичета, може и да се повтарям, но ако може да ви помоля да ми кажете какво си заслужава да се види в кавала, керамоти и тасос...
обикновено като ходя някъде се подготвям, но този път съм почти нон стоп на работа и нямам време, пък тръгваме по женски и аз уж съм най-организирана и разчитат на мен /голяма грешка в случая/  Joy

Според мен :
Кавала - най-безопасно е да спрете на платения паркинг, ако си намерите място . Точно до него и старото пристанище . Разходете се там . На плажчето може да си вземете по някое красиво камъче .  Иначе няма много места за гледане, но обикновено през лятото правят доста разпродажби по главните улички .  Ако нямате много време, направо прескочете.
Керамоти - типичното селце . Непременно вижте плажа - кристално чисти води,  в повечето време от годината максимум 30 - 40 човека на 5 км (може и повече, но продължава нагоре) плажна ивица . Ако си поръчате нескафе там, получавате и безплатна вода, както и правото да ползвате чадър и два шезлонга целия ден . Това е там.
Тасос - какво точно те интересува? Тихи селца , хубави плажове, шумни градчета или нещо навътре в острова?

# 219
  • Мнения: 497
Според мен :
Кавала - най-безопасно е да спрете на платения паркинг, ако си намерите място . Точно до него и старото пристанище . Разходете се там . На плажчето може да си вземете по някое красиво камъче .  Иначе няма много места за гледане, но обикновено през лятото правят доста разпродажби по главните улички .  Ако нямате много време, направо прескочете.
[
Платения паркинг зад Карфур ли се намира? В ляво от гдинката с шадравана като си с гръб към морето? Щото там в неделя май е безплатно. Паркирахме там за около час и половина и нямаше никой , който да ни поиска пари. Освен това в Кавала е интересна крепостта и аквадукта.

# 220
# 221
  • Мнения: 2 550

Тасос - какво точно те интересува? Тихи селца , хубави плажове, шумни градчета или нещо навътре в острова?

може и по-шумни градчета, хубави плажове, може и навътре в острова, но ако е хубав пътя, че ще съм със сравнително ниска кола

  bouquet

# 222
  • Мнения: 214
По-шумните са : Лименария , Потос, Лименас - но предимно вечер .
Хубави плажове: Голдън Бийч, Парадайз бийч, Мраморния плаж, Трипити, Алики .
Навътре : Планинското езеро при Мариес, прочутият водопад при Кастро

# 223
  • Мнения: 183
Днес ще плащам капаро за Макриамос. Дано не изпаднат в стачка точно тогава и дано са здрави децата.
Някой знае ли, като са платени чадърите на плажа, дали можем да си слагаме наш чадър там?

# 224
  • Мнения: 24 467
Следя редовно темата, но още не сме резервирали. Май има време до септември, боим се от събитията в Гърция.
Благодаря ви за информацията, която получавам от вас, момичета.

Общи условия

Активация на акаунт