Остров Тасос (3)

  • 193 401
  • 741
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 214
Днес ще плащам капаро за Макриамос. Дано не изпаднат в стачка точно тогава и дано са здрави децата.
Някой знае ли, като са платени чадърите на плажа, дали можем да си слагаме наш чадър там?

 Можете, разбира се . В края на плажа има малко място, където не са поставени чадъри .

# 226
  • Мнения: 3 993
Днес ще плащам капаро за Макриамос. Дано не изпаднат в стачка точно тогава и дано са здрави децата.
Някой знае ли, като са платени чадърите на плажа, дали можем да си слагаме наш чадър там?

Следя редовно темата, но още не сме резервирали. Май има време до септември, боим се от събитията в Гърция.
Благодаря ви за информацията, която получавам от вас, момичета.

Това с изпадането в стачка явно ще се повтори и потрети. Днес прочетох тук във форума, че сега на 21-ви планират нова такава и че щяла да продължи 1 месец.  Shocked
Аз не бих рискувала да ходя в Гърция, докато не приключат вълненията със стачките там. Ние загубихме цял 1 ден от резервациите си (преди 2 седмици) заради тъпата им стачка.  Mr. Green Не искам пак да ми се случи.

# 227
  • Sofia
  • Мнения: 143
Ние патуваме за Макриамос тази неделя, притеснено ми е за стачки, времете е кофти изобщо леко съм нещастна  Sad Ако не става за плаж (както се очертава) препоръчайте ми моля, къде ще е интересно да се разхождаме и какво може да се прави на острова, може и континента тъй като ще сме със собствен транспорт.
Благодаря предварително.

# 228
  • Мнения: 214
Ние патуваме за Макриамос тази неделя, притеснено ми е за стачки, времете е кофти изобщо леко съм нещастна  Sad Ако не става за плаж (както се очертава) препоръчайте ми моля, къде ще е интересно да се разхождаме и какво може да се прави на острова, може и континента тъй като ще сме със собствен транспорт.
Благодаря предварително.

И преди съм пускала този сайт, мисля, че ще ви помогНе. http://www.discoverthassos.com/en/index.php/places/
Музеи: The Vagis Museum, Kalogeriko, Archaeological Museum, Folklore Museum Of Theologos, Folklore Museum Of Limenaria
Останки от миналото в градовете: Лименас (древният театър, старият грас), Алики и др.

# 229
  • Мнения: 183
Благодаря, Kalentina.
Да им се не види и в стачките.

# 230
  • Sofia
  • Мнения: 143
Kalentina, благодаря за сайта ще разгледам подробно, за да добия представа.  Peace

# 231
  • Мнения: 2 550
момичета аз се върнах, беше много хубаво
то е важно и с каква компания си де
но три дни се отдадохме на плаж, коктейли и хилене
в събота не беше съвсем за плаж, но следобяда беше ок. розова съм като прасенце и болна като куче, на ферибота ме издуха хубаво, после и плуването на -20 градуса ме довърши  Mr. Green
и все пак беше много яко, за малко да си изпуснем ферибота днес, чак ме хвана яд, че не го изпуснахме наистина  Simple Smile
в неделя ставаше, макар че цял ден бягахме от един облак  Laughing а днес беше перфектно, открихме едно приятно плажче с хубава музика преди Алики
след Алики намерихме нещо като лагуна, но там си беше направо офроуд  Simple Smile
бяхме в едно градче преди Лименария, то си ебше чисто селце де...но гледката към морето, птичките и тоталната тишина бяха жестоки Simple Smile


ако искате мога да кача няколко снимки, имам много Simple Smile

п.с. сдобих се с акт /може и фиш да е, едно зелено/ в гърция, ако го платя до 10 дни ще е наполовина /40 евро, но първоначалната сума беше с три цифри/...ако все пак не успея да намеря някой пътуващ към гърция до 10 дни, знаете ли дали ще бъде проблем аз да си я платя следващия път, когато ходя евентуално септември?

Последна редакция: вт, 25 май 2010, 00:06 от Марчето

# 232
  • Мнения: 214
Марчето, качи , качи .  Grinning Радвам се, че сте си изкарали добре . Разкажи по-подробно : Какви бяха температурите? Случайно лагуната да е тази : ?

# 233
  • Мнения: 2 255
Марчето  Hug давай снимки ...иска ли питане  Joy и без това броя дните с нетърпение ...поне очите да си понапълня  Peace  В кое градче бяхте ?
А малкия миличкия всяка сутрин става с един и същи въпрос ....Мамо, нали утре отиваме на море  Mr. Green аз му обяснявам, че има цял месец още, а той ми вика разбери бе, не мога повече да чакам   Joy как да му обясня на човека, че и мен не ми се чака....ама нейсе  Sick
та давайте снимчици и разкази, поне да ви се радвам задочно  Praynig

# 234
  • Мнения: 214


Марчето, очакваме ...
*2K*, и при нас е така  Simple Smile . Всички нямаме търпение да дойде дългоочакваната ваканция на Тасос .

* На снимката - Плажът Пахис при Скала Рахони , 15 минути с кола от Лименас в западна посока  Laughing

# 235
  • Мнения: 2 550
ето момичета - снимки, парола от 1 до 6 /ако не стане от 1 до 6, пробвайте от 1 до 5  Embarassed/
отседнахме в Трипити, в едно симпатично хотелче с басейнче и чудесен изглед
в хотела бяхме само три групи българи, тъкмо откриваха сезона...в нашия район беше безумно тихо, чуваха се само птички, бяхме в планината, но морето ни беше на около 300м.
толкова добре не съм спала от месеци, явно чистия въздух си оказа влияние Simple Smile
снимките може да са малко еднообразни, но не съм ги сортирала, нито пък съм ги коригирала
не сме обикаляли много, основно бяхме в страната на острова, където са Лименерия и Потос, ходихме и до Акия, Теологос и т.н. В Лименеас бяхме само сутринта преди да се качим на ферибота.
като цяло минахме по крайбрежието на целия остров,но с колата и набързо...ходихме и до манастира св. Димитър май беше, нищо интересно...освен, че е  изглед към морето
общо взето, повече време прекарахме на плажа Psili amos, където лятото сигурно е претъпкано, но май месец беше спокойно...водата кристална, пясъка ситен като брашно, музиката от заведението много добра!
много ми хареса природата на острова...съчетанието планина-море ми допадна много
следващото ни ходене ще бъде по-опознавателно и в другата част на острова Simple Smile

Последна редакция: вт, 25 май 2010, 23:30 от Марчето

# 236
  • Мнения: 214
Били сте в манастира Св. Архангел Михаил и сте снимали залива на сирените  Grinning Тази снимка от Алики ли е ? Много е красиво . Между другото, вие за колко дни бяхте и успяхте ли да се потопите в морето? Ааа. .. ии Този плаж как се казва? Laughing

# 237
  • Мнения: 2 255
Ей, Марче, съвсем ми се отщя да чакам вече  Joy
Дано само от толкоз чакане и навиване, да не се разочаровам накрая  Praynig

# 238
  • Мнения: 2 550
Били сте в манастира Св. Архангел Михаил и сте снимали залива на сирените  Grinning Тази снимка от Алики ли е ? Много е красиво . Между другото, вие за колко дни бяхте и успяхте ли да се потопите в морето? Ааа. .. ии Този плаж как се казва? Laughing

Първата снимка е от едно плажче на няколко километра след Алики. Има указания за някакви забележителности в посоката на този плаж. Има и отбивка за спиране, тъй че ако търсите точно този плаж, след Алики спирайте където можете и ще го видите Simple Smile Има пясък на него, но и доста камъни.  А във водата задължително с обувки. Пътя е лош и тесен:



Като на снимката е хубавата част от пътя, нагоре е с дупки и големи камъни, но се минава сравнително безпроблемно.

Плажът от втората снимка е Psili Amos, намира се на около 12 км от Лименария.

Поизкъпахме се в морето да ти кажа, но си беше доста хладно, пусти зор.

*2K* , не знам с каква нагласа тръгнаш, но аз нямах много високи очаквания и не се разочаровах. Знаех, че няма да съм на Хаваите. Ако сте с детенце и искате да си починете, би трябвало да ви хареса.

# 239
  • Мнения: 2 255
ооо-определено знам, че не отивам на екзотичен остров  Joy ама много ми се почива ....за сефте тази година до това време да не сме мръднали някъде за няколко дни и направо изтрещявам вече  #Silly
Искам спокойствие, природа, хубав плаж и море, вкусна храна, чистота, любезни и внимателни хора, топло време и слънце  hahaha ...и тез няколко основни нещица  Joy не че са малко...ама досега винаги съм ги уцелвала в гръцко....та се надявам и сега така да стане  Praynig и да си почина и заредя батериите 10 дни  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт