Отговори
# 45
  • Мнения: 274
Набързичко влизам да ви почерпя виртуално за месечинката на моето слънчице Hug

# 46
  • Мнения: 96

Кога горе долу да си очаквам първата менструация?/ не кърмя, а лохии почти нямам вече/


Всеки момент Laughing



За свещичките - при нужда, т.е когато искаш да помогнеш на детето да се изходи - слагаш една свещичка. Аз преди това обаче ги подкастрям малко - че за толкова малки дупенца са още големи Laughing С нож ги оформям с размер малко по-голям от този на солетка - не е нужна прецизност, прави се на око. Вдигаш крачетата и ги притискаш към коремчето, поставяш свещичката в ануса така, че напълно да влезе (иначе я изтласква обратно) и чакаш в засада. Обикновено след половин-1 минутка работата е готова. Даже не винаги свещичката има време да се разтопи и с първата порция ако излиза и тя. Днес напр моя младеж има честта да се изака с такава свещичка Laughing

За стерилизатор - аз ползвам на Нук - този, но имай предвид, че всички почват да пускат кафении - това е от водата. От март 2008 не е спрял да работи ежедневно поне по3 пъти го пускам - пу-пу още е пушка!

# 47
  • Мнения: 12
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА   ОТ МЕН И МАЛКИЯ,ГОЛЯМ ВЕЧЕ МИТКО!
НЕКА 2010 ГОДИНА БЪДЕ  ПЪРВАТА ОТ НАЙ-УСПЕШНИТЕ ГОДИНИ ,КОЙТО НИ ПРЕДСТОЯТ...БЪДЕТЕ ЖИВИ, ЗДРАВИ И МНОГО ОБИЧАНИ !

# 48
  • Мнения: 1 745
Ние утре мислим да правим Погача. Party Ще съберем жените от семейството на сладки неща,да хапнем,да пийнем. Crazy
Аз също имам въпрос:на Ади й се появиха преди няколко дни едни пъпчици по лицето и няколко по коремчето.Едни червени,с малко връхче,много гадни.Четох,че уж било от хормоните ми,които чрез кърмата преминавали в нея,че се чистело бебето и т.н.,но все пак е кофти.Не знам и с какво да мажа.Сега мисля да сваря лайка и смрадлика и да редувам да й почиствам лицето.Някой друг да има подобен проблем с бебчето си? newsm78

# 49
  • Мнения: 98
Аз също имам въпрос:на Ади й се появиха преди няколко дни едни пъпчици по лицето и няколко по коремчето.Едни червени,с малко връхче,много гадни.Четох,че уж било от хормоните ми,които чрез кърмата преминавали в нея,че се чистело бебето и т.н.,но все пак е кофти.Не знам и с какво да мажа.Сега мисля да сваря лайка и смрадлика и да редувам да й почиствам лицето.Някой друг да има подобен проблем с бебчето си? newsm78
Ако приличат точно на пубертетски пъпки с бели връхчета и ние се сдобихме с такива, по никакъв начин не съм ги третирарала сами отшумяха за около седмица някъде... Верно неприятни са, но и през това минахме, сега лицето ни е чисто, но по коремчето сме нямали.

# 50
  • Мнения: 1 745
Евита,знам ли дали са такива? Rolling Eyes Лизи като бебе имаше едни такива с бели връхчета,но тези на Ади не са такива,а са зачервени. newsm78Не знам как да ги обясня.Ще видим дали с билките ще се подобри.

# 51
  • Мнения: 1 391
Честити Месечинки на дечицата!

ЗА пъпчиците  - явно масово едномесечните се сдобиват с такива - и Дамян има ситни пъпчици по лицето - мислех си от претопляне, но знам ли - мн. ситни червени с леко бели връхчета.
В книгата на Спок пише, че може да се разтвори сода бикарбонат 1 ч.л. в 1чаша вода и с памуче, топнато в това да се мажат. Така се дезинфекцират и по-бързо отшумяват - май ще пробвам...

Ето ни и нас новогодишно на 1 месец  Grinning
http://december2009.snimka.bg/baby/damyan-na-kolibri-1-12-2009.451940.16690096

# 52
  • Мнения: 98
Ех че съм забравана...  Embarassed
Честит първи месец на имащите днес!!!
pebs дано минат бързо пъпчиците!

# 53
  • Мнения: 78
Честита Нова Година мамита!
Аз реших да мина да се отчета за статистиката поне, че то за друго май така и не ми остава време.
Моята щерка Ива се роди на 15 Декември, в Шейново, със секцио.
Бях решила този път да се пробвам за вагинално раждане (предния път не се получи), и си изчаках контракциите и разкритието в къщи. Като пристигнах в болницата имах 4см. разкритие. Докато ме приемат, попълнят бумагите и  т.н. стана 6см. И едно младо докторче като видя и вика "бързо към операционната, че ще роди!"  Shocked Та, не ми се отвори парашута за нормалното раждане, ама важното е че и двете с бебка сме добре и така.
Като цяло (да не ме чуе дявола) бебка Ива е голяма кротушка и бонбон. Хич не ми е зор с нея. Трудното идва от каката (на 2г 3м). Големи циркове са с нея в къщи, големи претенции, иска много внимание, абе.... В тоя ред на мисли, Пебс, вие как се оправяте с каката (мернах някъде че не ше да спи?)?
Айде целувки за всички ви от мен за сега!  Hug

# 54
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Честити месечинки на:
Александра на мама Elf Princess
Анна-Мария на мама CatWoman
Мария на мама devi4ca
Вяра на мама emi4kaa


За разходките - ние вече имаме 6-7 излизания, стартирахме с едно гости на 6-тия ден в големия студ ... за ужас на бабите. Mr. Green То като си е облечено детето и завито добре мисля, че няма проблем. Вчера времето беше прекрасно и следобеда бяхме навън на разходка, но днес вали и не става.

И аз страшно се интересувам какво мислите да предприемете за предпазването от бременност за в бъдеще, че и ние преизпълнихме плана. Laughing

Деница също има някакви 5-6 ситни пъпчици по лицето, но без връхчета, просто червенички. С нищо не съм ги мазала, от вчера са, надявам се до ден два да изчезнат.

Иначе моят кошмар се сбъдна .. Виктор ми е с шарка от 30 дек. Много ме е страх да не се зарази и малката, тъй като няма как да ги отделя. Гледам да не стоят в една стая, но все пак пипам едното, после другото ... няма как. Дали може да се зарази Деница или има имунитет от мен и кърмата, на смесено хранене сме, дохранвам я с АМ, че кърмата ми не й стига и плаче.

# 55
  • Мнения: 217
Ласси, наистина сме ти много благодарни, че винаги се отзоваваш, и то с много компетентни отговори и съвети.   newsm51 smile3525

Да ти кажа много държа когато пораснат малките мишлета да се видим на живо и да се запознаем, а и много имам да те черпя, имам те почти като Личен педиатър или Джи пи на семейството. Сигурна съм че и другите момичета от темата ще потвърдят колко много ни помагаш.
Сега за свещичките да ти кажа, че в Лондон в Аптеката не са искали да дадат свещички от 2г, като са казали ,че са с рецепта, а и са много силни за бебенце на 20 дни. Както и да е, предложили са същите само че от 1г./ Това само за инфо ти го казвам/Предполагам че ти ползваш от 2г и на Максим му действат, както ти казваш, та и ние ще пробваме тази вечер, преди да изкъпем Диманка., Само още 1 въпрос-: през какъв период от време могат да се ползват?

Вече имаме и нов стерилизатор на Авент и подгревател за млякото/за шишета/ Пак от кумата, викам й, ей тъкмо на време, че почти бях поръчала по нета нов.

И сега отивам малко да поспя с малката мишка, че нощес се друсаме и папаме и много малко спинкаме.

# 56
  • Мнения: 12
Честита нова 2010 и от Нас, много здраве на всички мами и бебоци  Grinning.
Аз не съм се появявала от доста време но да Ви се похваля имам си син Никола, роди се на 14 декември в Шейново, 3800гр. и 51см.

Да ВИ се оплача и нас ни мъчат  вече цяла седмица ситни пъпчици със врпъхче по лицето и цялата главичка, които ту се зачервят ту се избистрят, по телцето няма слава богу. Педиатърката каза че било някаква алергия към белтъка на кърмата и че ще минат сами без да ги пипаме, но на мен ми се струва че вече цяла вечност не минават Sad
 

# 57
  • Мнения: 1 745
Хм,явно не сме само ние с тия гадни пъпки.Аз сварих билките и я чакам да се събуди да почистя личицето,ама одеве сменихме пампа,цокна малкко в просъница и пак откърти!През деня спи много добре,но вечер има колики и поплаква.ДОбре ,че до към 22-23 часа минават и заспива.Пу-пу,да не чуе дявола! Whistling
Ние с Лизи излизахме до магазините,че нали утре ще правим Пита и трябва да има сладки неща на масата,та взехме разни "боклуци" ,както им казва моя мъж. Mr. Green Майка ми ще прави питката,щото няма да имам време сигурно.

Т Simple Smile,честито!  bouquet А защо секцио?Не искаха ли нормално?И аз бях така,но пък аз май исках секцио.От 12 до 4 тия контракции ме подлудиха! Crazy
Сложничко е с тия калпазанки! Laughing Ето,и днес не спа.Легнахме в 15 часа и трите,но само Ади заспа.Иначе и белички взе да прави,имам чувството,че само за да й обърнем внимание. Rolling Eyes Към бебка не проявява агресия,но пък си е малка и не знае кога какво може да й направи.Много е щастлива като ми помага-носи памп,хвърля мръсния,като го мия тя му говори да не плаче,а онзи ден вечеряхме и Ади се размрънка и ние пратихме каката да я залюшка в леглото и тя отиде и малката верно си заспа пак. Laughing Та такива неща.Тия дни мъжа ми си е вкъщи и е по-лесно,но като сме сами ми е малко сложно.Ама пък Лизи тогава е по-послушна...Абе ще си дойдат нещата на място скоро,надявам се! Hug

peti4 ,честито и на теб!  bouquet
Ама много момичета не са взели телефон на вестителка и чак сега се хвалят! ThinkingЩо така?

# 58
  • София
  • Мнения: 104
За протокола - и ние сме в групата на пъпчасалите - отиде ни перфектната кожица Mr. Green
Почиствам личицето с отвара от смрадлика вместо с водичка, а после я мажа с хидр.крем на Себамед, че иначе е като шкурка станала, дано се пооправи до другата Неделя, че ще уплашим гостите на погачата, па и сватовете тука Wink
http://december2009.snimka.bg/baby/nashite-novorodeni-bebeta.442624.16695101.big - e я пъпчивка Heart Eyes
http://december2009.snimka.bg/baby/nashite-novorodeni-bebeta.442624.16695477.big

Мерси за съвета за балсама - приемам всякакви - в рамките на нормалното де Hug

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 18:03 от Elf Princess

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 120
Честита Новата 2010 година.  bouquet
Нека тя ни донесе много щастие, късмет и най - вече здраве, защото то е нужно за цял живот щастие!!!
И нека господ бди над децата ни, защото те са нашето богатство.

Ние снощи пропуснахме едно хранене, за което съм изключително щастлива. Надявам се все по - често да е така.

Elf Princess - На баткото ми пъпките съм мазала с крем на д-р Тайс - Нахткерцен, много съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт