Отговори
# 30
  • Мнения: 7
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! Желаем много здраве, щастие и късмет.. най вече здраве, че то е най-важно!

иначе на мен хич не ми се пише, но си ви чета,.. все още сме самотни родители и изкарахме доста самотни празници, но за радост Веда заздравява все повече и повече, вече е оздравяла от белодробната инфекция, по живичка е,.. почнаха да я хранят с биберон от вчера, иначе досега беше с сонда.. но още е в подобрена кислородна среда.. и като цяло има още секрети от нослето, които инхалират.. носим и кърма всеки ден и й дават..
клапата ще чакат да се затвори от само себе си, с възраста.. казват засега нямало нужда от операция или нещо по сериозно..
много необичаен случай е това с Веда, казват докторките, всмисъл това влошаване дето се е било получило е било доста необичайно.. имаше критични моменти, в които се говореше за порок и доста се бяхме наплашили, сега се поуспокоихме и сме по весели доколкото е възможно... гледаме да се разсейваме с книги, телевизия и филми.. даже ходихме на АВАТАР, който се оказа адски красив филм.. препоръчвам горещо на всички, предполагам че нямате никакво време де..  но филма е култов наистина, революционен...

 Hug bouquet още веднъж само хубави пожелания на всички ви, честити месечинки, именни дни, и толкова много поводи, се хубави, за радост..  Heart Eyes Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 1 485
Честита Нова Година!!!Нека бъде за всички ни много успешна и да ни донесе здраве и само положителни емоции!!!

# 32
  • Мнения: 1 391
Специално искам да честитя на всички именници днес!

И на всички вече голеееми бебчета, които са стигнали 40 дни!!! Ей , кога пораснаха тези малчовци сладки!!! Да са ни живи и здрави пупупу!
За молитвата - просто си отивате и казвате че искате молитва, нали - не е нещо предварително? Ще взема и аз да заведа Дамянчо - пада ни се на 9 януари, в събота точно. Чудя се за неделя дали да направя погача с близки приятелки и деца? Вие как мислите - ще правите ли сеа погачи или ще отлагате за по-натам?

Дорита, Ти си нашата мама с тигърче! 2010 е годината на тигъра - ще имаш славно бебче - аз съм тигър също  Grinning.

Моите медицински перипетии сякаш са идея по-спокойни тази вечер, след като цял ден сърцето ми беше на топка свито от някакви притеснения по бебчо... В болницата ни казаха да слагаме гентамицин на зачервеното. Вечерта се обадихме на педиатърката ни за консултация. Тя ни посъветва на нокътчето данаправим и компрес с реванол. И да ви кажа веднъж мазахме с гентамицин и веднага изглежда по-добре пръстчето. Вече мисля, че моите ужаси в главата се отдалечават от нас...
За разстройството ми казаха, че е притеснително ако е много пъти на ден - по 10-15-20... А нашите акита за 4-5 пъти - съвсем обичайно, само дето ми изглеждат по-воднисти. Така че нищо няма да му давам - казват, че кърменето било достатъчно добро за случая, та си оставаме само на кърма.

Накара ми се моята педиатърка, че не му давам вода изобщо - цял месец вече. Каза че трябва да му предлагам. Не да го наливам с вода, но от време на време, ако иска да пие - и днес на 2 пъти му давам изпива по 5-10мл...
Как мислите - необходима ли е?

Също ме съветват да не го кърмя безразборно , а да си го вкарам на 3 часов режим. Той така си яде и сам - направи си го режима. Дор нощем си спи 6 часа без проблем . Но ми казха че не е правилно, да му давам примерно още кърма, ако е например 1 час след хранеене - защото така се смесвала обработена и необработена кърма и затова можел и да му се разстроят акитата и да повръща и т.н. Та сега ще го понаблюдавам и ще гледам да не го кърмя през час - два как ми падне. Може и за това да ми връща.

Поледното - най-накрая намерих биброн, който да харесва - на Авент... преди това някакъв друг имах, изобщо не искаше да го лапне даже... мразеше го... а не е правилно все и с цица да го успокоявам, защото тя винаги пуска мляко. Не че на мен ми е чак таква пречка, но и не във всяка поза може с цица да се успокоява. А и пръсти да смуче не си е работа. Та сега съм много щастлива, в крайна сметка след иначе напрегнатия ден, сега съм 1 идея по-уравновесена и спокойна вече.



Алуин, страшно се радвам, че писа! И че Веда е вече по-добре - колко се напатихте... само вие си знаете... мен един инфектиран нокът ме завря в миша дупка... представям си на вас какво ви е било на душичките... Да ви оставят всички неволи и да почвате на чисто новата и хубава 2010 година!!! Мерси за препоръките за филма - брат ми го гледа и той вчера - същите отзиви - ужасно ми се гледа - дано е по-скоро!!!

# 33
  • Мнения: 61
Честита Нова Година!!!!Мили мой виртуални приятелки,желая на вас и вашите семеиства най-вече здраве,щастие и берекет!!Дано новата 2010 ни донесе ощо-повече щастие и късмет с малките ни слънца!
Честит имен ден на всички празнуващи!
Честито и на вече порасналите ни дечица Hug!
Аluin-
силно вярвам,че всичко ще си дойде на мястото и скоро ще се гушкате с Ведка у дома,нали съм ви казвала и друг път "Лошия зар винаги се обръща!!!"
Честита ни нова темичка вече в РОДЕНИ Heart Eyes
Доритка-чакаме те ние не сме забравили,да не мислиш че така лесно ще се отървеш от нас Hug
Много много ЦУНКИ

# 34
  • Мнения: 96
Добре дошли в "Родени" и честита нова година на всички, много здраве и хубави мигове с бебенцата!
А на тези, които им предстои раждане леко раждане и бързо възстановяване.
Аз съм от юнските 2009 мами, но не се сдържах да не ви поздравя с добре дошли.

# 35
  • София
  • Мнения: 13
Честита Нова 2010 година! Да е много успешна и незабравима!

Честито на всички именници! Да са живи и здрави и с много късмет!

Оска да ти е жив и здрав Васил! Да е послушен, да расте щастлив, и да носи радост на всички около него!

# 36
  • Мнения: 689
Aluin, мила дано всичко се нареди както трябва и малката душичка скоро да си я гушкате  Hug
Колибри аз давам глюкоза заради жълтеницата и малкия на ден си изпива около 100 мл, а вода също пиеше когато редувахме с глюкозата, но сега заради това че не иска да мине пак сме само на глюкоза.
Лека вечер

# 37
  • Мнения: 98
Пак аз  Wink Джованчо спинка и да ви проверя как сте, че в тези празнични дни едни тъпи програми са ни спретнали, няма нищо за гледане, а ако си пусна филм, веднага ще отлепя.

За молитвата - просто си отивате и казвате че искате молитва, нали - не е нещо предварително?  Вие как мислите - ще правите ли сеа погачи или ще отлагате за по-натам?

Да колибри, направо отиваш в църквата и отчето си му прочита и това е. Прави се за пречистване и благословява детенцето и родителите му, не съм от най-вярващите и набожни, нито почитам всички обичаи и традиции, но това според не е излишно, а дори напротив. А пити гостита и прочие не съм правила, по натам най вероятно
вода- още в родилното ми казаха да давам, ЛЛ също,но малкия много и мръщи и колкото вода му влезе в устата изтича от другия и край и само се мокрим та съм се отказала да давам.
aluin дано свършат тревогите ви и час по скоро прибереш беба Веда вкъщи и да си я гушкаш и целуваш  Praynig Hug Heart Eyes
dori_ta сега явно е ред на твоята дребка да те потормози като си постои още на топличко, но дано беба тръгне вече, че сигурно нямаш търпение да си я видиш и гушнеш  Heart Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 2 104
Здравейте и от мен в новата тема,

Искам и тук да ви пожелая Честита Нова Година, както и Честит Имен Ден на всички именници  bouquet

алуин, от доста време не бях чела, сега виждам, че твойта бебка  е имала проблеми, радвам се, че се възстановява и стискам палци скоро да я гушкаш Praynig

Колибри, аз не планирам погача засега, по-натам ще видим Peace Иначе Лилия пи глюкоза, като ни изписаха, заради жълтеницата, сега е на чиста водица, предлагам й , но не й е много фенка, за разлика от каката, която лочеше вода като невидяла Mr. Green

dori_ta
, хубавите неща стават бавно, нали знаеш. Търпение Sunglasses

Исках да ви питам- вие изкарвате ли бебчовците навън вече? Лили е на 24 дни, а още не съм я извела, педито каза да чакам да стане поне на месец, да е над 0 градуса и да няма мъгла, за да я изведа. И аз слушам, щото хич нямам опит със зимни бебета. Каката ми е лятна и си спомням, че я изкарах на 5тия ден...

И още един малко личен въпрос- как смятате в бъдеще да се предпазвате от бременност? Ние засега сме на презервативи, чакам да ми дойде първия цикъл и ще ходя да се консултирам с гинеколога, ама хич нямам ясна представа какво искам... Та ако можете да споделите вие как сте го решили Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 391
Marleen , аз изкарвам Дамян още от 15тия ден на разходки - вече е ходил 10тина пъти - можеш даже да видиш снимки в албумчето ни - първата разходка беше на вятър и поледица... верно за 15тина минути, а после времето омекна.
После вече правехме по 1-2 часа - според времето. Общо взето оттогава да сме пропуснали 5 дни заради лошо време. Но в такива дни го обличам и спи на отворена врата към градината или на терасата на завет в количка.
Мисля, че спокойно можеш да го извеждаш. Стига да не са студове и виелици -  а пък тези дни просто е пролет... само днес имаше лош вятър и затова Дамян ми спа на балкона отново.

За предпазването от бременност и мен живо ме вълнува... Следя с внимание темата. И аз още съм в чуденка като как - при положение, че вече сме изпълнили семейния план за деца... Ние засега сме на без нищо като предпазна мярка... но аз дори още имам някакви остатъчни лохии. Цикъл хич и не знам кога ще ми дойде...  С Ели ми дойде чак на 6м. - кърмех. Сега не знам кога и как ще ми дойде  newsm78

evita83 , мерси за отговора за молитвата  Grinning. Вероятно и ние ще направим погачата по-натам, че още дори не сме се  преместили в новия апартамент на широко и нямам място за гости... Тамън още малко да порасне бебешора. Сега най-много по 1-2 броя приятелки да каня в къщи да го видят . Grinning

# 40
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Добро ви утро мили мами!Рано,рано,ама нещо не ми се спи,незнам защо ,та се кукнах тука при вас в гнезденцето.. Grinning.Иаз да се похваля-днес Мария става на 1месец,  uraбреееей,чак не го усетих,между памперси,биберони и колики,толкоз бързо минава това време!Докато се обърнеш и хоп,вече даже се кокорим будуваме по често,като и заговори някой-тя свива устенца и прави една фунийка,мн.сладка,баба и вика че става като кокоше дупе.. Mr. Green.как го измисли само!Сега отивам да погладя малко дрешорляци,че камарката смело се трупа,лек ви ден от мен!                                                                                           

# 41
  • Мнения: 666
Добро Утро на всички спали и недоспали мами, както и на двете ни бременни другарчета udis и dorita.   bouquet Hug
Евита ние също започнахме да повръщаме тези дни. Кристиан ми беше с рефлукс и знам какво чудо е, та сега много ме е страх и тя да не го развие това чудо, но все се надявам че просто връща малко от храната  Praynig
Разходки все още големи не сме правили, но я извеждам на двора, спи си в количката и така. Водих я един път на пазар с мен, но беше в слинга и тя едва ли разбра, че е била на разходка  Simple Smile Мисля вече по-често да правим по-големи излизания.
Предпазването ще го обсъждаме на контролния ми преглед с гинеколога, но ние твърдо сме решили, че това е последното ни дете, така че искаме перманентни мерки, затваряме фабриката с две думи. Може би мъжа ми ще се подложи на процедура, не знам още, но поне сме на едно мнение, че и ние като Колибри, изпълнихме семейния план.
Да се похваля, че при нас най-после заочна да дава признаци, че е лято, защото до сега ту топло, ту студено и едни ветрове духаха ще ни отвеят. Днес обаче от сутринта е топличко и мисля да заведем девойката на едно кафе на плажа. Успешен ден на всички и много добро настроение пожелавам, въпреки безсънните нощи  Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Хайде и аз да се разпиша, че само минавам да ви следя.
Първо честита нова тема и много радостни мигове да споделяме тук!
Честито на именниците и на месечинковците!

На кратко бебка ми е послушна и спокойна засега, пу-пу, обаждат й се колики обаче според мен, та вчера й взехме капки и й давам. Педито още не е идвала, покрай тези празници и затова поех инициативата сама, че не ми се гледа как се мъчи милото.
За акането малко със зор го прави, дано скоро се регулира и коремчето й, че ми е мънинка още и явно е в процес на изграждане.
Кърмим се успешно, все още  не съм вкарала точен режим, че тя си спинка доста и сама си се събужда за ядене на 2-3 часа. Спи през деня, бодърства през нощта Wink

Доритка, мила напълно те разбирам, това беше най неприятната част от цялата бременност. Беше вече кошмар накрая. Накрая си ми я предизвикаха да излезе, че не зная до кога щеше да стои там. Беше си преносена определено, с лющещта се кожа, сбръчкани ръчички и много дълги нокти Grinning Пъпчето й падна още на 3-я ден Mr. Green

За себе си мога да кажа, че бях безумно щастлива и точно за един ден се скапах психически- пустата му депресия, точно на връх Нова година ме хвана, така, че не усетих празник, и да не ме гледат така, изпратих малката с баща си да празнуват в съседите.
Голям кошмар е това нещо. сега си ви разбирам мили момичета, но според мен фактора "дълго чакане" си каза думата на нервната ми система. Дано скоро отмине!


каката ни е безумно щастлива, за сега се държи много, много добре и я прие веднга . Малко и при нас стана разглезване, с цел уж да не я пренебрегнем. ooooh!

Отивам , че ме търсят, пак ще пиша и за друго. Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 104
ЧЕСТИТА НИ НОВАТА 2010 ГОДИНА - МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ!
Честита ни и новата тема - браво на който се е сетил Hug

Честито на всички именници от вчера - и на Васко на Оска Heart Eyes
Честито на патеричка на вчерашните малки рожденнници и на днешните също Hug
Да почерпя и аз за моята малка Алекс и целия месец, в който осмисли живота ми newsm38 baloni

По другите въпроси - най се зарадвах разбира се за хубавите новини от малката Веда и на малката рошла на She_R и нейната депресирана майка - хей ще ти дърпам ушите, хайде стига вече Wink

Хайде чао за сега, че мадам ме зове Mr. Green

# 44
  • Мнения: 217
имам два три въпроса, аз както винаги newsm78

Кога горе долу да си очаквам първата менструация?/ не кърмя, а лохии почти нямам вече/

Ласси
донесоха ми свещичките дето ни ги изписа, сега ако ми и кажеш как да ги ползваме, равна няма да имаш Praynig

Да ми препоръчате хубав електрически стерилизатор? Дадоха ни един едни приятели, ма много пуска едни кафенилки, след 2,3 стерилизирания, я и се вижда че е стар, поне две бебта е отгледал, та искам да си купим нов.... Какво мнение имате за този на Авент...

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 16:04 от Амбър

Общи условия

Активация на акаунт