Кой лек за зъбки?

  • 67 767
  • 229
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 237
забравих да кажа, че се дават и за по-продължително време, дори предпазват от рахит, а също и д-р Михайлов казва, че е важно да не забравяме сутрин да даваме вигантола
Призовавам всички мами да избягват Панадола и всички препарати съдържащи парацетамол, обърнете се към хомеопатията...

# 91
  • Мнения: 121
valkanai, а спазваш ли указанието да се дава едва ли не капка по капка разтвореното лекарство в устичката, та да не се гълтало? Мен това ме хвърля в размисъл как ще се справя...
Не се притеснявай, няма такова нещо. Разтваряш в топла вода няколко мл. (по-бързо става) и след това даваш или с лъжичка, или със сламка или с биба. Няма как на малко дете по друг начин.
Дормикинд-а може директно в устата, той лесно се топи.
Успех!

# 92
  • Мнения: 237
valkanai, а спазваш ли указанието да се дава едва ли не капка по капка разтвореното лекарство в устичката, та да не се гълтало? Мен това ме хвърля в размисъл как ще се справя...
аз разтварам с малко водичка в спинцовка и го давам на малки глътки (по съвет на д-р Михайлов), иначе как да не се гълта незнам newsm78

# 93
  • София
  • Мнения: 6 074
Благодаря ви за отговорите!!   bouquet Ще пробвам как ще ни е по-удобно, само да успея да го намеря пустия препарат... Някой с актуална информация къде може да се купи? Че вече в 4-5 аптеки го няма...
Малко не по темата, ама да питам - valkanai, а д-р Михайлов казва ли защо сутрин Вигантола? Срещам всякакви препоръки, аз например го давам вечер...

# 94
  • Мнения: 12
Мамиии, ние се спасявахме с Дентокинд!
Много ефикасно, но не веднага разбира се...след 5 или 6-ти ден прием, започваха да отшумяват неразположенията и така до сега всичките 16 зъба дето ги имаме, да е жив и здрав малкия, почти не сме ги усетили (за него не знам де, но за нас беше спокойно)....естествено правехме паузи между приемите....
А! И цицата е много ефикасен лек срещу зъбни мъки и неволи Simple Smile
Успех!

Аз да кажа и за гел4етата...почти не съм ползвала...нямат ефект според мен...изяжда се бързо и облекчават са мо временно и външно...а то болката идва и от вътрешността на венеца, не само отвън, така 4е....аз съм пробвала да си намажа мой зъб (мъдрец например, който ми избива и ме боли) и ефектът е супер никакъв...за малко изтръпва и после пак същото...е всеки преценява сам, то е ясно...

Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 00:51 от AnMary

# 95
  • Мнения: 13 512
baby orajel от сащ.страхотно гелче,но за съжаление го няма в бг

на някой от Варна ако му трябва, да ми пише на лични.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Малко не по темата, ама да питам - valkanai, а д-р Михайлов казва ли защо сутрин Вигантола? Срещам всякакви препоръки, аз например го давам вечер...

Аз си го обяснявам с това че сутрин стомаха е празен и се усвоява по-добре.Аз винаги го давам сутрин, преди хранене.

# 97
  • Мнения: 1 354
Здравейте, искам да ви попитам някой от вас ползвал ли е Дентокинд? В инструкцията пише, че се взимат по 1 таблетка на всеки час, максимум 6 пъти на ден, но аз се чудя до кога мога да и давам, в смисъл няколко дена или докато поникне зъбчето? Ще съм ви благодарна ако кажете и още нещо....., което ви е помогнало на вас Simple Smile, защото дъщеря ми  вече трето денонощие не може да спи, тъкмо се успи и след 30 мин. започва един рев Cry вече сърцето ме боли, че не знам как да и помогна( е освен с гушкане) тя си има вече 2 долни зъба, но  сега тези горните явно много я мъчат Sad

Ще се радвам да споделите вашият опит и какво ви е помогнало.
Благодаря!

# 98
  • Мнения: 4 335
Давах сутрин,обед и вечер поне 20 минути преди и след ядене.
Можеш да даваш докато трае цялото зьбоникнене.Това е хомеопатичен продукт и действа с натрупване в организма,може пьрвите дни да не усетиш ефект.

# 99
  • София
  • Мнения: 17 592
Всички помагаха. Еднакво. Май повече психологически - мама прави нещо за него, да му облекчи неразположеността... при силна болка - само панадол. Но пък не е толкова често било.

# 100
  • Мнения: 15
Ние използвахме само Калгел и бях доволна от него.Приятно е на вкус и синът ми не протестираше много при слагането на гела.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Здравейте, искам да ви попитам някой от вас ползвал ли е Дентокинд? В инструкцията пише, че се взимат по 1 таблетка на всеки час, максимум 6 пъти на ден, но аз се чудя до кога мога да и давам, в смисъл няколко дена или докато поникне зъбчето? Ще съм ви благодарна ако кажете и още нещо....., което ви е помогнало на вас Simple Smile, защото дъщеря ми  вече трето денонощие не може да спи, тъкмо се успи и след 30 мин. започва един рев Cry вече сърцето ме боли, че не знам как да и помогна( е освен с гушкане) тя си има вече 2 долни зъба, но  сега тези горните явно много я мъчат Sad

Ще се радвам да споделите вашият опит и какво ви е помогнало.
Благодаря!

Аз давам Дентокинд вечер, за да може да спи, иначе през деня не.Започвам примерно от 17 ч. и така през час докато заспи.Имало е случаи да спи и такива да не спи,вече и аз не знам какво да дам.С долните пак беше така даже и малко по-зле,температура и т.н.,но сега тези горните я мъчат много.Единият вече е хубаво избил, даже и пораснал а другият тия дни го чакам да избие и дано се кротне малко че вече не мога да си държа очите отворени. Sad

# 102
  • Мнения: 237
[Малко не по темата, ама да питам - valkanai, а д-р Михайлов казва ли защо сутрин Вигантола? Срещам всякакви препоръки, аз например го давам вечер...[/size]
[/quote] аз честно да си кажа го давам когато се сетя, само гледам да не е веднага след храна, д-р Михайлов казва да не го забраваме да го даваме, защото с помоща на вит.Д калцият се усвоява по-пълноценно, но не казва точно кога да се дава

# 103
  • Мнения: 6
здравейте мами,аз малко със закъснение,но да попитам тези които са давали калкареята само по предписание на хомеопат ли сте я давали или по свое усмотрение.
А по темата за вигантола(аз понеже всичко за рахита изчетох,защото на нас ни сложиха такава диагноза) се дава само сутрин на гладно(най-добре 30 мин преди хранене) иначе нямало изобщо никакъв смисъл да се дава особено вечер,това ми го каза неонатолог
 newsm78

# 104
  • Мнения: 1 705
Ползвала съм Пансорал,Дентокинд,Хамомила и Калкареа Фосфорика.От гелчето имаше карткотраен ефект-венеца изтръпва.Дентокинд не действа всеки път,дори и като го давам редовно.От Хамомила и Калкареа абсолютно никакъв ефект.В краен случай съм давала Нурофен вечер. Сега вече нищо не давам-само търпение.

Общи условия

Активация на акаунт