® E-bay - тема 44

  • 32 822
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 29
Здравейте,аз също се интересувам от светещата костенурка.Моля,ако някой пуска поръчка ,да ме включи!

# 736
  • Мнения: 95
Аз също се включвам с молба за костенурката-лампа. И един въпрос - ако дойде от Китай, ще дължим ли някакви допълнителни такси тук в Бг?

# 737
  • Мнения: 469
Здравейте, имам питане каква оценка да дам.
Случаят е следния. Купувам спирала на Ив Сен Лоран на 22.12.09 от Англия, явно се загуби и продавача изпрати нова, която вчера получих, но имах такава оригинална и четчицата и не беше такава и .... абе съмнителна е доста. Не пише никъде на кутийката или на самата спирала срок на годнност, на самата спирала няма и стикер със данни, какъвто имаше на предната.
Продавачът е с 99.7%  Фийтбег от 374 сделки. Като гледам по оставените фийтове как я превъзнасят същата спирала....  Thinking

И аз имах подобна случка със спирала на Диор миналата седмица. В описанието пишеше, че е чисто нова но без кутийка или с повредена кутийка. Получих я много бързо без кутийка наистина, а самата спирала залепена с тиксо. Също никъде не пишеше срок на годност. Написах много възмутено писмо защо спиралата не е запечатана с оригинален стикер и защо това не е споменато в обявата, откъде мога да бъда сигурна че наистина е нова. В крайна сметка продавачът ми върна част от парите за спиралата, а аз му оставих положителен фийдбек с по-малко звездички за описание.

# 738
  • Мнения: 469
Аз също се включвам с молба за костенурката-лампа. И един въпрос - ако дойде от Китай, ще дължим ли някакви допълнителни такси тук в Бг?

Няма да дължите, защото те са максикмум 20тина лева.

# 739
  • Мнения: 95
Анима, благодаря ти за свветкавичния отговор! Ако можеш, помогни ми с още малко инфо. Става въпрос за ето това:
http://shop.ebay.co.uk/i.html?_kw=twilight%20turtle&_fcid=34 … _stpos=&gbr=1
Има ли значение коя ще избера, какво означава "Time left", мога ли да я купя веднага и това ли ще ми е крайната цена до Бг?
Доста са въпросите, ако не можеш да ми отделиш време не се притеснявай!

# 740
  • Мнения: 469
Анима, благодаря ти за свветкавичния отговор! Ако можеш, помогни ми с още малко инфо. Става въпрос за ето това:
http://shop.ebay.co.uk/i.html?_kw=twilight%20turtle&_fcid=34 … _stpos=&gbr=1
Има ли значение коя ще избера, какво означава "Time left", мога ли да я купя веднага и това ли ще ми е крайната цена до Бг?
Доста са въпросите, ако не можеш да ми отделиш време не се притеснявай!

ако пише buy it now, можеш да я купиш веднага. ако пише free под postage значи е безплатна доствката. Или ако в самата обява пише "FREE P&P Seller's Standard Rate" - означава че е безплатна доставката.

# 741
  • Мнения: 354
здравейте,
може ли някой, който пазарува от английския ибей чрез емпреса да ми пише на ЛС че имам нужда от помощ за поръчката?
Мерси предварително!

# 742
  • Мнения: 338
Здравейте момичета Hug, от скоро ползвам Ebay и не съм много наясно с някои неща. Исках да наддавам за нещо, но нямаше шипинг до Бг. Разбрах се с продавача и той писа, че няма проблем и ще изпрати до Бг, съответно ми писа за цената на транспорта.
Но после, когато исках да наддавам, системата не ми позволи Twisted Evil, понеже не е упоменато в обявата, че се шипва до БГ. Какво се прави в подобни случаи? В смисъл продавачът ли трябва да промени обявата или?
В момента искам да купя един парфюм с Bye now, но също няма шипинг до БГ. разбрахме се с момичето, но се случи същото. Писах й и тя ми отговори това:
it will not allow me to add international shipping to the listing
you can pay direct ( I am very honest please)
pay from paypal by send money to
и тук е даден e-mail
Какво да правя  newsm78? Помогнете, моля Praynig! Иначе рейтингът й е 99.9 % при около 1400 продажби (ако това е от значение)

# 743
  • Мнения: 1 368
Аз още не мога да повярвам , днес до в къщи ми донесоха маратонки, поръчани на 13.01.2010 и то от Тайван.
Донесе ги служител на БГ пощи, каза , че пратката била с платена такса за разнасяне по домовете. Simple Smile
А пък имах голямо притеснение, че маратонките бяха 130$ и очаквах висене по митница, плащане на ДДС и подобни.
Но избих рибата този път. Laughing Много съм доволна.

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 5 700
Pelagia , аз точно заради няколко такива обяви си смених регистрационния адрес в Ибей с английски (ползвах на фирма Емпреса, чийто адрес може да видиш в техния форум) и системата вече ме допуска  Peace

# 745
  • Мнения: 3
а как ставя да добавя 2 различни артикула на един и същ продавач,за да ми вземе само веднъж пари за доставка?И може ли да се плаща с дебитна виза електрон?

Последна редакция: вт, 19 яну 2010, 18:30 от ivan_ivanov

# 746
  • Варна
  • Мнения: 323
а как ставя да добавя 2 различни артикула на един и същ продавач,за да ми вземе само веднъж пари за доставка?И може ли да се плаща с дебитна виза електрон?

Обикновено като поръчаш 1 артикул, преди да платиш, излиза съобщение да платиш или да посетиш "магазина" на същия продавач да си харесаш нещо друго. След като си харесаш и второ и го поръчаш, излиза едно екранче да изпратиш съобщение до продавача. Пишеш "Pls, advise shipping charges for both items" примерно и чакаш фактура...

# 747
  • Мнения: 3
а как ставя да добавя 2 различни артикула на един и същ продавач,за да ми вземе само веднъж пари за доставка?И може ли да се плаща с дебитна виза електрон?

Обикновено като поръчаш 1 артикул, преди да платиш, излиза съобщение да платиш или да посетиш "магазина" на същия продавач да си харесаш нещо друго. След като си харесаш и второ и го поръчаш, излиза едно екранче да изпратиш съобщение до продавача. Пишеш "Pls, advise shipping charges for both items" примерно и чакаш фактура...
много ти благодаря.А става ли с дебитна да му се разплатя?

# 748
  • Мнения: 469
а как ставя да добавя 2 различни артикула на един и същ продавач,за да ми вземе само веднъж пари за доставка?И може ли да се плаща с дебитна виза електрон?

Обикновено като поръчаш 1 артикул, преди да платиш, излиза съобщение да платиш или да посетиш "магазина" на същия продавач да си харесаш нещо друго. След като си харесаш и второ и го поръчаш, излиза едно екранче да изпратиш съобщение до продавача. Пишеш "Pls, advise shipping charges for both items" примерно и чакаш фактура...
много ти благодаря.А става ли с дебитна да му се разплатя?

Трябва да имаш регистрация в PayPal.

# 749
  • Мнения: 114
здравейте....искам да ви попитам....преди няколко дни се опитах да напра вя една поръчка в ebay...обаче при поръчване собственика не беше обявил цена за доставка до България..исках да купя,поръчах и така не можах да платя и се отказах....следващите дни получих по мейла съобщение да не забравя да купя продукта вече с обявена цена...това значи ли,че непременно трябва да купя????

Общи условия

Активация на акаунт