Лапа си ръцете - помощ

  • 14 545
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
Ох,сина ми е на 2г и 3 месеца и от около месец и той си лапа ръцете Rolling Eyes.Никога преди не го е правил и не знам какво му стана изведнъж. Правя му забележки и чакам да отмине  Confused

# 16
  • Мнения: 9 776
... Обаче следи да не си смуче палеца, че от този навик много трудно се отказва детето. Пробвай всичко възможно, за да не започне на смуче отделен пръст. ...

И да следи, какво ще направи? Това е бебе на 5 месеца, което не разбира от "не". Даже и да започне непрекъснато да му вади ръцете от устата, ефектът ще е нулев. Детето пак ще ги слага там, щом му харесва.

# 17
  • Мнения: 31 271
... Обаче следи да не си смуче палеца, че от този навик много трудно се отказва детето. Пробвай всичко възможно, за да не започне на смуче отделен пръст. ...

И да следи, какво ще направи? Това е бебе на 5 месеца, което не разбира от "не". Даже и да започне непрекъснато да му вади ръцете от устата, ефектът ще е нулев. Детето пак ще ги слага там, щом му харесва.
Ще го маха непрекъснато, ще слага ръкавици при спане и въобще всичко, което се сети или каквото я подсетят препатили майки. За да не стигне до Даум Ексол, до който аз стигнах на 10 месеца на детето, защото ми каза лекар, че ако не му извадя пръста от устата веднага ще гнояса. Отделно че беше станал двоен  и отказа да се храни за да смуче денонощно палеца. Въбоще всеки които е минал по този трузден път на отказването ще ме разбере за какво говоря. Другите да се молят да не вървят по този път.

# 18
  • Мнения: 9 776
...За да не стигне до Даум Ексол, до който аз стигнах на 10 месеца на детето, защото ми каза лекар, че ако не му извадя пръста от устата веднага ще гнояса. Отделно че беше станал двоен  и отказа да се храни за да смуче денонощно палеца. Въбоще всеки които е минал по този трузден път на отказването ще ме разбере за какво говоря. Другите да се молят да не вървят по този път.

Аз доколкото разбрах, майката няма проблем с това. Детето не смуче точно определен пръст, а просто си лапа ръцете. Това за ръкавиците не е изпълнимо при всяко дете. За махането на ръцете - забрави Stop. Това е дете на 5 месеца, на което не можеш да обясниш, че не бива, просто защото няма да те разбере Laughing. Според мен майката за момента просто трябва да се примири. Не е болка за умиране. Даже може да е забавно. Много скоро детето ще започне да се вълнува и от други неща и има шанс да забрави за ръцете.

# 19
  • Мнения: 31 271
Да уточня - прави го от както беше на 2 месеца  Crazy И то винаги - преди,след ядене. Нощем като се размърда си лапва палеца и така заспива.100% съм сигурна, че не са зъби.Няма индикации за тях  Hug
Ето заради този пост написах да следи дамата, да няма проява на влечение към точно определен пръст.

# 20
  • Мнения: 11 015
От 2 до 4-5 месец ръцете на дъщеря ми постоянно бяха в устата й. Имаше и опити да лапа двете едновременно. Биберон никога не е искала. След 5 месец изведнъж изгуби интерес към ръцете си. Този навик е част от етапите на растежа и рано или късно ще премине.

# 21
  • Мнения: 269
До преди седмица си буташе двете ръчички в устата,вече не! newsm44
Спокойно ще отвикни само детето Hug

# 22
  • Мнения: 1 424
Томи също е в такъв период Laughing Но на него се опитват да му растат зъбки и в повечето случаи си чеша венците, а от няколко дни ,повечето пъти го прави със разни дрънкалки и залъгалки за тая цел и все по-малко лапа ръцете, но все пак с ръчичики му е по-удобно.

# 23
  • Мнения: 23 075
Да уточня - прави го от както беше на 2 месеца  Crazy И то винаги - преди,след ядене. Нощем като се размърда си лапва палеца и така заспива.100% съм сигурна, че не са зъби.Няма индикации за тях  Hug
Това,че няма индикации,не значи,че не ги дразнят венците.Когато ми растяха мъдреците умирах от болки във венците,а самите зъби растяха доста бавно и определно ме измъчиха.

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 16:42 от ДесиХ3

# 24
  • Мнения: 2 447
Това за мен е напълно нормално...Така опознава света и щом не е само пръст,според мен няма причина да се притесняваш

# 25
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Всъщност има нужда да суче и цока, затова явно ги лапа.
Ако го оставя по-дълго време без да ги вадя ще свикне и ще си търси палеца  Tired Когато нямам възможност да му ги вадя е с ръкавици.Така го и приспивам.Пробвала съм без - бърка си в носа и очите, не знае какво да прави с останалите пръсти ooooh!
И да, ако се разбуди вечер по някое време, лапва палеца и заспива  Tired после го пуска...
В даден момент си казвам "Край, повече няма да му преча да си ги лапа" и издържам точно 2 минути да го гледам така  ooooh!
Дано да го израсте и да не е вреден навик

# 26
  • Мнения: 822
Аманита,
това е нормален етап от развитието на фъстъците. Ще отмине, не се притеснявай. Ей това само с лапването на палеца по време на сън би ме притеснило малко, но наблюдавай и ако не се задържи като тенденция, значи няма страшно.
За зъбите не бъди сигурна, че не са и те виновници. Те растат вътре във венеца известно време, преди да проличи. Например при мойта дъщеря растат мноооого бавно и трудно избиват накрая даже. Даже в момента й избиват точно 4 предкътника наведнъж и тъкмо от около 2 месеца нонстоп рови из устата, чеше, чегърта и т.н.
Ще мине  Hug  и друго ще дойде.  Wink

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Моите две хубавици почнаха да си лапат ръцете няколко дни след изписването ни, ръкавици не признаваха. Ама най са им вкусни ръкавите, помощничките на мама ако не ги наблюдавам от сега ми помагат в прането  Crazy Нямат предпочитания към определен пръст, въпреки че като откриха палеца доста шумно го смучеха ама тази им страст отмина за няколко дни и пак почнаха с цяла ръка в устата. Даже се пробват и двете да напъхат вътре. Залъгалката никога не им е била интересна и на момента я изстрелват право на земята  Simple Smile Мисля си че този момент просто ще отмине, дори не им махам на момента ръката че те на игра го обръщат и със смях я връщат в устата.

# 28
  • Мнения: 201
Нормален период, щом не смучи неиство палеца няма за какво да се притесняваш. Можеш да предложиш играчка, плюшена, но не мъхеста и косместа, а от велур например, а ако е и нещо с уши или опашка за смукане, най-добре.   

# 29
  • Мнения: 187
и при моето дете имаше такъв период,имах 4увството 4е ще си глътне юмръка Wink ,но смятам 4е това са естествени и нормални неща.по късно сами4ък спря Peace

Общи условия

Активация на акаунт