Бременност на 41

  • 58 255
  • 236
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 16 220
Моята дъщеря беше на 14, когато се роди третото ми дете, с удоволствие участваше с гледането, вкл.  смяна на памперси, разходки с количката -тя сама навън с дребния. Тя верояно ревнива другото сее на БНД защото той вероятно не й обръща внимание, т.е. Проблемът е между бащата и дъщерята, а не другото дете и дъщерята.

# 181
  • Мнения: 76
Ася, не се притеснявай!!! Моят син е на 14г и е от предишния ми брак. Сега е много развълнуван и чака с нетърпение бебето. Измисли му и име и непрекъснато се интересува колко килограма съм наддала, бебето колко е голямо. Много му е интересно всичко. И на мен ми беше притеснено как да му кажа, направих го насаме, без да го питам дали иска или не иска братче, просто му го казах директно.

# 182
  • Мнения: 7 000
Ася, старичка ли си?!   Shocked Аз родих втората си дъщеря на 42. Започнахме опитите, когато бях на 40. До 60 години жените са млади.  Mr. Green Не се притеснявай от възрастта, ще следиш бременността, ще направиш всички изследвания, които са необходими, какво те притеснява, че си на 37? А за дъщерята... , кажи и` колкото можеш по-рано, обясни и`. Аз не мога да ти помогна със съвет в това отношение, защото моята дъщеря искаше да има братче или сестричка, даже тя с баща си ме навиваха, така че беше наясно още когато почнахме с опитите. Късмет!  Hug

# 183
  • Мнения: 5
Тя не веднъж ми е казвала,че иска да е като братовчедка си,единствено дете на разведени родители,за да всичкото внимание да е насо4ено към нея.Явно съм я направила голям егоист.Искам да попитам по-образованите от мен,наистина ли има голяма вероятност за синдрома на Даун.Гледала съм такива дечица и доста съм стресирана.Не че имам някакво лошо мнение,но определено не съм подготвена за това.Преди 14 год.затова не прочетох нито една книга,не исках да се стресирам.Сега вече съм направо УЖАСЕНА!!!!

# 184
  • София
  • Мнения: 16 220
Направи си амниоцентеза, за а си спокойна. Аз родих дребния на 35 и бях толкова безотговорна,че отдо на ЖК в края на петия месец, когато вече беше късно за всякакви подобни изследвания, е, детето си ми е съвсем наред.

# 185
  • Мнения: 76
Ася, ако си от София имаш достъп до достатъчно специалисти, които навреме могат да разберат, ако има проблем. За другите градове нямам представа.

















# 186
  • Мнения: 216
Да кажа и аз за протокола. Синът ми е на 13 и каза, че най-щастливия ден му е този, в който разбра за бебето. Много се е настроил за брат, а аз си мечтая за кротко и разумно момиченце. Иначе съм супер притеснена за всички възможни усложнения, но спрях да чета в интернет всички страхотии - даже не знам какво е синдром на Даун. Достатъчно ми е да знам че в 12тата седмица трябва да ми направят биохимичен скрининг. Леко бременеене и приятно бебеправене!

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
За синдром на Даун си правиш биохимичен скрийнинг и фетална морфология всичко се измерва при 3d ехографите, лекарите знаят и когато си в такава възраст специално гледат за това.

# 188
  • BG
  • Мнения: 2 458
Здравейте,мили дами.Преди 5 дни разбрах,че съм бременна.Радвам се,все пак опитваме от 6год.Но имам голям проблем,имам дъщеря от предишен брак на 14г.Та тя се чувства доста пренебрегната,защото баща й има дете от втората си жена.Сега се чудя как да й кажа.Ще се разстрои много.Исках да говоря по темата,но се отплеснах.На 37г.съм и все още си мисля,че съм малко старичка за бебе.И всички тези неща който чета,че над 35г.може да е опасно и за плода и за майката,честно доста се притеснявам.

Прочети тази тема цялата, както и другата по-надолу - 39-40 и ще се успокоиш.
Няма как да предвидиш как ще реагира дъщеря ти. В повечето случаи - положително, въпреки нашите очаквания.
Успех!  Peace

# 189
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за съветите и подкрепата.Утре ще ходя на лекар,дано всичко е наред.А на детето сигурно ще кажа след това.Събирам смелост.

# 190
  • Мнения: 21
Всичко ще бъде наред ,не се притесняваи.

# 191
  • Мнения: 5
В петък ходих при личния,но ми казаха,че направления ще дават след 1.04.Що за ненормална държава е това.Само ми казаха да пия фолиева киселина и да се пазя от грипозни.

# 192
  • Мнения: 216
assia, така е ненормална държава е България, но ни се налага да оцеляваме тук - кой както може.
Аз обикалям женските консултации и там няма направления за изследвания, така че ще чакаме април няма начин. Март е края на тримесечието и всички направления са изчерпани.

# 193
  • Мнения: 76
Когато си сменях личната, единственото, което ме интересуваше беше да няма хора при нея.

# 194
  • Мнения: 199
  Ася, много се радвам за теб. Аз чакам трето детенце. Каката ми е на 14г., малкия на почти 11 г. Казах им новината още когато се видяха на теста 2 чертички. И двама са много щастливи от факта и с нетърпение чакат да дойде мъничето. Съпреживяват с мен моята бременост, помагат ми в домакинството за някои неща, които ме затрудняват /вече едва се прегъвам на две/.
Много често си говорим за бебчето. Обсъждаме дрехи, разходки, гледане му, смяна на памперси,
измисляхме име, абсолютно всичко. Може да се каже, че то още сега е част от семейството.
Пиша ти всичко това, за да те насоча. Колкото по-рано това детенце стане част от живота на дъщеря ти, толкова по-добре. Плюс това тя сега ще види как си се приготвяла за нея, как си се радвала когато си била бременна с нея. Ще има възможност да види обичта ти към нея още преди да се роди.  Понеже моите деца все се карат аз постоянно им повтарям, че обичам и двамата еднакво, и че ме боли като се карат. Но сега вече говоря че и тримата ги обичам еднакво.
Дано да съм ти полезна с моята изповед.
Понеже говорите за годините - аз съм на 42 г., ММ е на 62 г. Той определено беше в шок, че на тази възраст ще има дете, но не и аз. Има съученици които имат вече внучета, затова го беше срам. Настояваше да направя аборт, но аз и за момент дори не съм мислила за това. През последните няколко години трябваше да изживея ужасни неща, така че като се появи тази бременност се хванах за това дете, като удавник за сламка. Гледам всеки един ден да си го изживея по-най хубавия начин и да съм напълно щастлива.

Общи условия

Активация на акаунт