Как да науча детето да казва като му се пишка

  • 24 074
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Ами, остави го, когато е готов - ще си каже. Остави му памперса, докато той сам не поиска да го махне. За всяко дете тази възраст е различна. Насилването не е правилен подход  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 12 666
Докато ползвате памперси до първи клас - трудно ще е.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Е, поне после е лесно  

# 18
  • Мнения: 417
Докато ползвате памперси до първи клас - трудно ще е.

Глупости, аз не знам някой да казва че до Іви клас ще ползва памперс!
Аз не мога да разбера, какъв е проблема да се ползва памперс до 2-3г. възраст. Дори и за някои да е  до мн.късно, след тази възраст няма как детето да не поиска да е като големите.


Детето на авторката и на другите заинтересовани е малко. Всяко детенце е различно - едни по-рано ,други по-късно.
Оставете децата сами да поискат да махнат памперса, да проумеят ,че е по-приятно и леко с гащички,че вече трябва да са  като големите.
Против съм оставянето да се намокри за да разбере,че трябва да казва - така не става според мен.
Насилването и настояването, натякването не е правилен подход.
Дето тябва да е готово, а не ние да решим: " Стискането да започне сега"

# 19
  • Мнения: 31
И аз не мога да разбера каква е тази мания с гърнетата още щом детето (бебето) се ококорчи  Thinking Ми направо да ги почваме от родилния дом още, че да е по лесно. Или се кефим, че сме супер мами, когато се похвалим на детската плодщадка, че вече сме без памперс.
Аз също направих *грешката* (за мен е грешка) да го приучвам към гърне още след 1-та годинка. Започна да пиша в него, но не искаше да ака. Тъй като не можеше да говори, съответно не ми сигнализираше кога му се ходи до WC и малко преди да навърши 2 г. започна да пищи и да се дърпа щом видеше гърнето. Сега съм си го оставила с памперс, да се успокои от всичко, скрила съм гърнето и чак на пролет ще започнем обучението отново, а и съм сигурна, че вече ще е по *зрял*.
Убедена съм, че за всичко си има време и точно определен момент, без насилване и травмиране на детето

# 20
  • Мнения: 4 555
Против съм оставянето да се намокри за да разбере,че трябва да казва - така не става според мен.
Уверявам те, че много добре си става така.

Насилването и настояването, натякването не е правилен подход.
А каква е връзката между насилването, настояването и натякването и оставянето да се намокри? Явно преди да измислят памперсите, всички деца от още новородени са били насилвани и тормозени, понеже са им се мокрили пелените.

# 21
  • Мнения: 12 666
До преди  89 г. в България нямаше памперси. Значи всичси, родени преди това са насилвани, травмирани...

# 22
  • Мнения: 2
Моят син е на 2г. и 3 месеца, през лятото се пробвах да го приуча на гърне, но все бяхме напикани. Може би и аз не бях много старателна, но по едно време ми писна да газя в пикня и се отказах. Проблема беше, че като го изпишкам след няколко минути пак беше мокър. След като навърши 2 години започна да обръща внимание какво правим в тоалетната, купихме дъска с пате и започнахме на всеки половин час да се каним, после на час и накрая започна той сам да ни води или да носи гърнето. За около 2 седмици свикна, без викове,крясъци и т.н. (не че не е имало инциденти). Но за акането не сме чак толкова напреднали. Някой път иска да седне и си върши работата,друг път като го видя с онзи странен поглед го слагам на гърнето и сме спасили положението. Не смея да го слагам да спи без памперс и много често като стане от следобеден сън е свършил работата вече, но се чувства гузен. До скоро това чувство не го изпитваше, затова се възползвам и му обяснявам какво правят големите и какво бебетата. Доста голямо значение има и самото дете, най – важното нещо е детето да не се насилва, ще му дойде времето,няма не научило се. И всеки който казва: „Ама на колко години сте, че сте още с памперс? ” примерно, не трябва нито една майка да се чувства зле, а да продължава да подкрепя своя мъник в каквото и да е било начинание! Май се отнесох много! Съжалявам!

# 23
  • София
  • Мнения: 5 079
Едва ли се учи точно това. Когато е готово, едно дете само започва да дава сигналите, независимо дали казва или показва. Peace

# 24
  • Мнения: 374
Ти познаваш детето си най-добре и ще усетиш кога е готово. При дъщеря ми стана на 1 г. и 6 м., беше лятото махнах памперса и я канех постоянно - през 20-30 мин. Кога улуча, кога се напикае... Съвсем скоро осъзна връзката между пишкането и неприятното чувство на мокри гащички и дупе и започна сама да си казва. Просто усетих, че е готова и го направихме.

# 25
# 26
  • Мнения: 12
Здравейте мами,моето мнение е Колкото по рано-толкова по добре.Аз май бях споменала но като малка си казваше а след това изведнъж реши че няма да казва и това означава ли че съм я насилвала - не,е имаше и случай дето си повиквах - най вече като ми свършат честите гащички ама това изобщо не я трогваше и сега от тяколко дни реши отново че ще казва уж.Да видим до кога - пак има моменти на изпускане но виждам че се усеща,просто неможе да се контролира и пуска по малко.Ще видим какво ще е положението като тръгнем на ясли,че другата седмица животи здраве ще ни вземат.
Пак ще пиша.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 467
Купих гърне, когато сина ми беше на 1г и 1-2 месеца . Въобще не искаше да седне и се отказах.
Реших вече следващото лято да пробваме, беше точно на 2 години, за пишкането свикна за 3 дни, за акането малко по-бавно, но някъде след 2 седмици вече нямаше абсолютно никакви инциденти. След 1 месц махнахме и нощния памперс, защото той се събуждаше като му се допишка и плачеше, не пишкаше в памперса. От тогава никога не се е напишквал по време на сън.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 121
явно просто му е рано на детето, дайте му малко време...за къде бързате?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 524
Всички сме безгръбначни, изтрещели мами на първолаци с памперс  Sick

Памперсът е постижение за мен колкото и пералнята машина и сушилнята и миялната и т.н. Който е достатъчно мотивиран и има нерви и време да следи детето кога ще пишка да го прави - хич не ми пука, но без обиди моля.
Пробвах на годинка - ефект нулев
Пробвах на годинка и половина - ефект нулев
Пробвах на две и два месеца - има ефект, но е незадоволителен.
Ако не се налагаше щях да изчакам лятото, но вече два месеца се боря, ту си казва, ту не. В дебелите книги пише- ако не се научи за две седмици, значи не е готово.

Да се върна назад във времето - ех, как защитавах аз ранното приучаване, как си мислех, че моето ще е умничко и бързо, лесно и рано ще махнем памперса, но ми се падна блондинка  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт