Какви са тези родители - безотговорни или луди?

  • 55 093
  • 1 252
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
При условие, че плацентата е отделена от майката, не би трябвало да действа, тя е просто мъртва тъкан вече, точно както остатъка от пъпчето след щипката, което си пада само, само че заедно с остатъка има и плацента. Солта е по - скоро за консервиране на самата плацента, да не се размирише и когато дойде времето да падне от само себе си, струва ми се не искат да режат пъпната връв, а тя да се прекъсне по естествен начин.
"Мръсните" чаршафи не ми изглеждаха кой знае колко мръсни, кучето пък кой знае какъв проблем не може да направи. Може пък там да е топло, майката беше по къс ръкав и на бебето да не му е студено. Колкото до плача на бебето - вашите бебета не плачеха ли  newsm78 Това е новородено бебе, плаче за спорта дето се вика, отде разбрахте, че плаче щот "не му е комфортно".
Друго ми направи впечатление на мене. Майката ражда естествено, без лекарска намеса, обаче дава залъгалка и вода или мляко от шише, не видях добре какво беше това в шишето  newsm78 Значи естественото за нея свършва с раждането.
Интересно има ли разкъсвания, не казват и дали е било безболезнено раждането ? Чела съм, че ако няма форсиране на процеса, ако няма страх от раждането, няма болка и разкъсвания  Peace

# 16
  • Мнения: 503
Ако съм чела достатъчно съсредоточено, на това раждане му казват лотосово. За съжаление точно този линк не ми се отвори, за да се запозная с подробности. Има доста теми в алтернативния. Практикува се и не е опасно, според привържениците. Мен ме притесни близкото присъствие на кучето.
Институциите какво се очаква да направят? Полицаите вече са ги посетили.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 191
Абе едно не мога да разбера - каква е тази любов голяма към пустата сол!

# 18
  • Мнения: 21
Солта не преминава ли през плацентата и пъпната връв и не се ли просмуква в организма на детето?
Дано да не е така!

Иначе раждането вкъщи не ме потриса. (Пра)бабите ни като са раждали на нивата или в обора, че какво? Пак сме оцелели.  Laughing


Да,съгласна съм за нашите баби...Ама цял живот да си гледан подпохлупак,и изведнъж това...Добре че нещо не е тръгнало наопаки,че тогава...Да не дава господ никому!!!Нека не си правим опити,и когато има възможност все пак да използваме ГОЛЕМИТЕ БОЛНИЦИ...Пиша с големи букви,защото и частните клиники в България,не са подготвенни за всичко...

А за начина им на живот...Е,обикновенно младо семейство,което сега започва...И у дома нсе е кой знае какво в крайна сметка...Това не е най-важното...

А кучето...За кучетата има и други теории,които са в полза на кубе+новородено=здраве...Ама това е друга тема...

# 19
  • Мнения: 25 646
Солта е по - скоро за консервиране на самата плацента, да не се размирише и когато дойде времето да падне от само себе си, струва ми се не искат да режат пъпната връв, а тя да се прекъсне по естествен начин.

Кой е този естествен начин? Ако някой знае, да осветли, моля.
Единственото естествено за мен е това, което правят дивите животни. Те прегризват със зъби пъпната връв и щом го правят, значи има защо.
Всичко, което противоречи на природата, за мен не е естествено.

# 20
  • Мнения: 21

Друго ми направи впечатление на мене. Майката ражда естествено, без лекарска намеса, обаче дава залъгалка и вода или мляко от шише, не видях добре какво беше това в шишето  newsm78 Значи естественото за нея свършва с раждането.

Е и на мен това неестественно хранене,при естественно раждане ми направи впечатление... HugАмо точно за това казвам че е мода...Младите се юрват на някъде,без да осъзнаят докрай нещата...

# 21
  • Мнения: 503
Абе не се знае каква е причината за това. Майката е чужденка, трябва да изръси маса пари за нещо, от което се страхува. Може да е предпочела да се информира за алтернативния вариант, без да е фанатизирана на тема естествено.

# 22
  • Мнения: 686
При условие, че плацентата е отделена от майката, не би трябвало да действа, тя е просто мъртва тъкан вече, точно както остатъка от пъпчето след щипката, което си пада само, само че заедно с остатъка има и плацента. Солта е по - скоро за консервиране на самата плацента, да не се размирише и когато дойде времето да падне от само себе си, струва ми се не искат да режат пъпната връв, а тя да се прекъсне по естествен начин.

Ако плацентата е мъртва тъкан(тоест инкубатор за всякакви инфекции),с неприщипана пъпна връв,то не може ли да проникне някаква инфекция от тази мъртва тъкан в бебето.
А кучето може да не ухапе бебето,но то е развъдник за всякакви болести и паразити.

# 23
  • Мнения: 1 174
Как` Сийка просто да изсъхне, предполагам това смятат, че ще стане. Пък и най - вероятно точно така ще стане и ще се отдели от пъпа на бебето като отрязъка, който остава след срязването. Права си - дивите животни, както и домашните такива, прекъсват със зъби пъпната връв и изяждат плацентата, съдържа много полезни и важни за родилката вещества. Ако трябва да се максимално естествени, трябва и те така да направят, ама ей на - осолили я. Мисълта ми беше, че една ли вредят на бебето, по - скоро си усложняват живота, хубаво е да не се реже пъпната връв докато пулсира, след това вече, за удобство се отрязва - лично аз не мисля, че ще стане нещо с бебето заради тази неотрязана пъпна връв.
Вредят докторите, дето я режат прекалено рано, преди да е спряла да пулсира т.е. да работи и да дава на бебето важни за него вещества в последните минути на раждането.  Аа това е друга тема.

Ако плацентата е мъртва тъкан(тоест инкубатор за всякакви инфекции),с неприщипана пъпна връв,то не може ли да проникне някаква инфекция от тази мъртва тъкан в бебето.
А кучето може да не ухапе бебето,но то е развъдник за всякакви болести и паразити.

Ти мислиш ли, че тази щипка предпазва от инфекции ? Защо почистваш тогава непадналото пъпче със спирт и пудра, а ? Те ползват сол, много по - ефективно срещу разни проникващи неща. Кучето е "развъдник" ако не е ваксинирано, къпано, обезпаразитено и т.н. Ти откъде знаеш как стоят нещата ?

# 24
  • Мнения: 660
Ами да некомфортно му е на бебето,защото както изглежда,когато му подаде биберона не поиска да пие-яде,значи не плачеше от глад,а от друга причина.И моето дете е плакало,но това бебенце се дереше,може да му е било студено мисля аз.Кучето няма дори да го коментирам...
Определено не са привърженици на естественото в истинския му смисъл,не видях цицата да е набутана в устата на бебето,видях шише,точно мода за съжаление....

# 25
  • Мнения: 85
Rosy bosy , ти в  болница ли роди, или в къщи както в Африка?

# 26
  • Мнения: 1 310
Не знам какво е станало с мозъците на това семейство, но в XXI век, когато животът ни е немислим без мобилните комуникации и интернет, да причиниш такава първобитщина на детето си ... ooooh!
Да. Някога прабабите ни са раждали в къщи, но да не забравяме, че детската смъртност и тази на родилките е била много висока. Моментът с осоляването е присъствал, според мен, от чисто хигиенична гледна точка.
Не мога да си го обясня просто - използваш технологиите на съвремието, а към най-милото си подхождаш първобитно!  newsm78
Ми да си ходят в пещерата, да си загръщат срамотиите със смокинови листа и да се спасяват!
Дано да оцелее бебчето, че то с нищо не е виновно за безумието на родителите си!  Praynig

# 27
  • Мнения: 25 646

Ти мислиш ли, че тази щипка предпазва от инфекции ? Защо почистваш тогава непадналото пъпче със спирт и пудра, а ? Те ползват сол, много по - ефективно срещу разни проникващи неща.

Не съм съгласна с теб. Солта не е дизенфектираща, просто спира кървенето и служи за консервант. Не случайно дезинфекция се прави със спирт, а не със сол.
И пак се питам - е ли възможно да прониква сол през пъпната връв в организма на бебето?
Кучето е най-белият кахър в случая.

# 28
  • Мнения: 599
Аз май видях в един момент от репортажа, че му даваше да суче, но то само плачеше.
Дано да е добре детето  Praynig

# 29
  • Мнения: 1 174
selikon защо питаш ?
Навярно се чудиш защо се опитвам да защитя жената от репортажа  Wink Щото от 5 минутен репортаж всички я изкараха ненормална и откачена, пък не ми се видя такава. Хубаво е да се гледа безпристрастно на нещата. Има куче - всички или повечето ревнаха - болести, инфекции, ама никой не мисли, че то може пък да е ваксинирано. Никой не помисли ЗАЩО са сложили тази плацента в сол, всички решиха, че хората са просто откачени. Може пък да има съвсем логична причина. Аз си го обясних на себе си така, както писах в горния си пост, може да не съм права, но това ми се струва логично.
Я си представи, че жената е имала едно спокойно, нетравмиращо, безболезнено раждане, без разкъсвания ?

ПП Ако живеех в Африка, щях да родя вкъщи.  Виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42488.0
Бих искала да родя в Африка....

Общи условия

Активация на акаунт