Ирак - усмивка и сълза ! Втора мисия за просвещение, разсмиване и угощение !

  • 27 648
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24
Асатра Хадил много правилно изразявате чувствата и мислите на болшинството от хората  Hug
  bouquet

# 61
  • Мнения: 232
Добро утро на всички!
Първо го нямаше сайта,после нямах компютър и докато се натуткам -вече нова тема  bouquet
Сега по тази,а после ще погледна назад как така бързо я изписахте старата Simple Smile
За ражданията в Ирак не знам,но тук бях на раждане на иракска девойка,уж да я подкрепям,а се наложи да успокоявам братята й Joy
Изгледах филма на Кулеков.Надявам се да има отзвук не само сред пристрастните хора и да повдигне много въпроси.Боя се,че българия не беше/още нее/готова за отредената й роля на буфер,"санитарен''кордон на Европа.Работя в такава област в Канада,лятото като си бях в България исках да се запозная и почерпя опит от българския,но не се получи,та оставям за понататък.
много неща във филма ме възмутиха,но ми се щеше да се види и другата гледна точка.това не ми харесва на българската журналистика,че представя само едната страна.Звучи ми непрофесионално и някак олеква.Ама ако е правено само за шоуто на Слави-става./може и да е имало и други неща допълнително,но аз видях само това от линка на хадил/
С риск да си навлека гнева ви/страшно ми е вече да пиша неща,които не са в тон с останалите участници,имам такъв горчив опит от друга арабска тема,та тук гледам да съм по-неконфликтна/но вие какво очаквахте?Към кого в България има мулостиво отношение,че към  разни "маймуни",/както каза един от "живущите"че го наричали служителите/да има?
Астарта,аз не бих сравнила  България с Швеция.А и доколкото имам информация,е не от Швеция-от други скандинавски страни,това с големите и безразборни помощи на всеки,който е минал границите им вече почва да остава в миналото.Страните обедняват и почват леко да прилагат поговорките-"който не работи -не трябва да яде''и"В Рим прави като римляните".Гостоприемство,гостоприемство,но някои гости съвсем се чувстват като у дома си,че и почват да имат претенции към домакините си.Но това е друга тема.
В България,за съжаление,има много  жестоки хора,които  не са на мястото си-сигурно биха били прекрасни касапи,но да работят с бежанци -не бива.А бежанците пък няма на кого да се оплачат.Да,жалко за децата и че покрай сухото гори и суровото.
Ще се радвам,ако нещата се променят,в Канада знам какво бих направ ила в този случай,в България освен да пиша по форуми,друго не виждам. Sad

Дописвам,какви са тези филми,за които говорите?А който няма замунда,няма ли да гледа? дайте им имената,моля.
И още,Астарта,щом мъжът ти  е нерелигиозенSimple Smile,погледнете "Мармулак"-ирански филм,попиках се от смях като го гледах,нищо че първият път беше на персийски и почти само по усет разбирах за какво става въпрос.

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 09:56 от Neroli

# 62
  • Мнения: 2 171
Нероли, разказах за Швеция, защото впечатленията ми оттам са пресни, тоест съм убедена, че в момента картината е точно такава, каквато я представих и защото е европейска страна, също като България. Мисля, че трябва да се учим от по-добрите и да признаваме грешките си. Що се отнася до "безплатния обяд", аз писах че в Швеция се опитват да интегрират имигрантите си - осигуряват им курсове по език и им търсят и намират работа. Вярно е, че има и такива, които живеят на социални помощи, но паразити има във всяко едно общество, важното е да не са болшинството от хората.
А на въпроса ти какво сме очаквали - със сигурност не и това. Другата гледна точка ... каква ли може да е Simple Smile. Да, и на мен ми е интересно как ще оправдаят бездействието си органите, които отговарят за тези хора. А и мисля, че видяхме другата гледна точка - тази на директора на дома, който дори не знаеше какво да говори.

# 63
  • Мнения: 232
Астарта,Швеция е европейска страна,ама е много богата и е илюзия да се сравнява България с нея.Не казвам,че ти заблуждаваш с информация и в Н орвегия и Дания е по същия начин,макар,че сигурно ще се променят нещата там.но не навсякъде е така- България по е реално да се сравнява с Гърция и Италия.А там/Италия/положението не е много по-различно от България/Живях малко там,та поназнайвам някоя и друга дума Laughing/Като дойдох в Канада можах да сравня отношението към имигрантите тук и в Италия.за бежанците да не говорим,разлика от небето до земята.Може би това отношение се дължи до голяма степен на бедността.И в България и в Италия знаят,че имигрантите ще използваттези страни само като транзитна гара,защо тогава да хабят средства за езикови курсове,за социални работници Twisted Evil,пък който остане-на негов риск си е.Обидното е,че сигурно ЕС дава средства за социализиране на имигранти и бежанци.Но аз си мисля,че каквито и пари да се дават,ако там не работят хора,за които това е не само служба,нещата няма да се оправят.
за очакванията,колко ли съм остаряла,щом не се впечатлих толкова  Sad.А младото момиче -много благодаря,ще черпя Joy,затуй пази го мъжа,сигурно и по Близкия изток налитам,няма как иначе да имам такъв интерес към тази част на света-сал заради мъже ще да е,та колко му е да прескоча океана,а и мъжът ти неверник....ех smile3508 smile3533
П.П.много хубаво име има синът ти/знам само единия/,много го обичам,май се среща по често в североизточна България,да не си оттам,тогава я оплескахме,ако и роднини се окажем  Shocked,прелюбодейка ще стана-ужасТ,ужасТ.... rotfImbo rotfImao

# 64
  • Мнения: 2 171
Няма шанс да сме роднини, аз съм от Северозападна България Mr. Green, а и май нямам роднини в онази част newsm78

За мъжа ще се споразумеем, отдавна не ревнувам Joy

Мерси за комплимента за името, по мои впечатления все хубави хора носят това име Simple Smile

# 65
  • Мнения: 0
Здравейте   bouquet

За съжаление не мога да отворя видеото за бежанците, но ми се струва че знам в каква посока е материала  Rolling Eyes Confused

Хадил, мерси за инфото за квартала Саидия  Simple Smile Излиза, че моя благоверен бил от богаташки квартал. Само се чудя защо не съм видяла от парите  Joy
От по-скорошната история ми става ясно защо родителите му продадоха къщата и забегнаха в Йордания...Междувпрочем, те някак си все още живеят в Ирак. Срещат се само с иракчани, по гости, а свекъра -и по клубове. Ядат само от иракски ресторанти, стрижат се при иракски фризьори, купуват от магазини, собственост на иракчани. Само иракски ТВ канали гледат. Апартамента сега им е макетно копие на къщата в Багдад. На мен лично ми мяза на музей , претрупано. По малки масички стоят купи с червени топчета, броенички, дантелки, снимки в рамки и прочее. Червени тежки пердета, кадифени възглавнички навсякъде, стъклени рамки ...  не е то къща за бебе  ...прекалена показност май, но да са живи и здрави. И добре че мъжа ми е земен  Simple SmileОт всичките тия орнаменти бих оставила само цитатите от Свещения Коран по стените .

Астарта    bouquet И на всички останали   bouquet

Шилан, ако четеш, прати ми едно ЛС моля, че ти загубих адреса

# 66
  • Мнения: 2 171
Представям си колко тежко решение е за хора на възраст да се разделят с дома и родината си и да започнат на ново място Confused. Спомням си тъгата на баба ми, когато продаде семейния си апартамент, за да дойде да живее при нас във Враца, на 200 км от нейния град. А това е още по-тежко Tired.

Ум, Шилан едва ли чете тук, по-добре й пиши в арабската тема Peace

# 67
  • Varna
  • Мнения: 2 596
За да работиш на такова място като във Бусманци, трябва да си много човеколюбив. Незнам кой и защо назначава хора които са толкова далече от хората, които са безчувствени. А и по тях ще се съди за всички останали българи. Жалко, много жалко, тъжно, грозно.......
А исках да ви пратя усмивка.....

# 68
  • Мнения: 0
Изгледах филма за "дома" в Бусманци. Потресена съм.
Питам се, защо вместо да се плаща за прехраната на 6-членното сирийско семейство, просто не им се дадат пари да се върнат в държавата си?
И тук има нелегални, но когато биват задържани стоят по сами в стая, и правителството уговаря със съответното консулство/посолство да бъдат върнати откъдето са....в 14 дневен срок.
Замисля ли се нашето правителство че има българи , нелегално пребиваващи в чужбина? Как можем да се надяваме на човешки права и добро отношение, като сами не ги предоставяме на нелегалните?

# 69
  • Egypt
  • Мнения: 132
Аз още като бях в Бг гледах някъде за този дом в Бусманци, преди е бил ТВУ.
А на мен ми е толкова скапано настроението, че няма накъде. Заради убития египетски войник в Газа, мъжът ми го пращат някъде там. И заради убитите християни пред църквата снощи.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 970
Аз още като бях в Бг гледах някъде за този дом в Бусманци, преди е бил ТВУ.
А на мен ми е толкова скапано настроението, че няма накъде. Заради убития египетски войник в Газа, мъжът ми го пращат някъде там. И заради убитите християни пред църквата снощи.

Наистина много е неприятно случилото се в град Наг Хамади. Дори и да е истина, че някакъв си мухльо, който твърди, че е коптски християнин е изнасилил едно мюсюлманско момиче, това не означава, че всички християни са като него. Впрочем то там битките за земята и за не знам още какви си други неща много интересно се превръщат в битки между религиозни общности. А като си представя все пак, че в Египет между 8 и 10 % от населението са християни.

Що се касае до Газа вече не знам дали има угодия и каква трябва да бъде. Да се сърдиш, че ти запушват нелегалните тунели през границата (това е само едната причина, другата е недопускането на хуманитарна помощ от страна на Египет) ми звучи малко нелогично.

# 71
  • Мнения: 171
на работа съм и не мога да коментирам по темите с вас. включвам се само за нещо, което държа да кажа на Нероли - казвай си, каквото искаш независимо дали прилича или не на общата линия или на болшинството мнеия. Тук никой няма да те гони. За журналистите съм съгласна - сред бежанците има огромен процент хора, които не са цвете, така че пристрастността е излишна. друг е въпросът, че човешките отношения стоят на друга плоскост.

# 72
  • Мнения: 323
И аз най—сетне изгледах филма за Бусманци.Съпругът ми каза,че при нас тук в затворите има условия като в хотел.И вярвам,защото в болницита,в която раждах се чудех дали съм в 5 звезден хотел или държавана болница с всички екстри.
Та,тия хора са направо живи за окайване.Няма човек,който да заслужава подобно отношение.Аз отдавана твърдя,че Бг не е европейска страна по манталитет и култура.Много е далече

# 73
  • Varna
  • Мнения: 2 596
КРИСИ Hug
За съжаление и аз мисля за манталитета и културата ни същото като тебе и го казвам със голяма мъка във душата. Още преди да влезем във Европейския съюз много се съмнявах, че сме дорасли до там. Оххх, как ме боли като го казвам това, защото много си обичам Българийката, ама много. Както Хадилчето си обича Ирак. Какво стана със нас Българите, какво..... Weary
А за Наг Хамди, не съм разбрала. Пак дивотии правим хората #Cussing out Нямаме страх и срам от нищо и от никой.......

# 74
  • Мнения: 323
Между другото мъжът ми имаше приятел от Египет,който почина като просяк в Австрия.Той е бил копски християнин и е разправял,че в Египет нямат добро отношение към християните,имало дискриминация.Честно казано малко налудничаво ми звучеше това

Общи условия

Активация на акаунт